Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tělesný trest. Co znamená pojem Tělesný trest z kategorie Školství?

Co je to Tělesný trest? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tělesný trest

Tělesný trest je název takového druhu trestu, který má za cíl fyzickou bolest nebo nepohodlné pocity trestaného. Nesmí být však způsobeno zranění, ohroženy jeho životní funkce nebo způsobeno zmrzačení. Tělesné tresty mohou být domácí, které používají rodiče jako výchovný prostředek, nebo školní. Ty se využívaly ve školách k udržení kázně.
V současnosti jsou ve školách tělesné tresty zakázány. Jsou totiž rizikové vzhledem k bezpečnému vývoji dětské osobnosti, jejich následkem je přenos tohoto násilného vzorce chování mezi generacemi. Důsledkem pak může být porucha osobnosti, poruchy chování, týrání budoucích partnerů a další různé sociálně patologické jevy. K tomu dochází zvláště při nepřiměřeném používání těchto trestů. Tělesné tresty často přecházejí do fyzického týrání. Pokud by se tělesný trest opakoval a stal se tak rituálem, bude postrádat spravedlnost a potrestání ztratí srozumitelnost.


Co je to Tělesný trest? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tělesný trest. Co znamená pojem Tělesný trest z kategorie Školství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Tělesný trest) můžete sdílet s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Tělesný trest patří do kategorie Školství

Klíčová slova: co znamená, lexikon, wiki, co to je, terminologie, Školství, termín, informace, terminus technicus, přesný výraz, odborné názvosloví, heslo, Školství, názvosloví, slovo, pojem, slovník, význam


Pojem Tělesný trest je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Tělesný trest hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo Tělesný trest na Google.cz

Zkusit najít pojem Tělesný trest ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Tělesný trest na Youtube

Najít slovo Tělesný trest ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Tělesný trest ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Tělesný trest ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tělesný trest například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Tělesný trest? resp. co znamená Tělesný trest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tělesný trest, odpověď na dotaz co je to Tělesný trest?. Víte např. kdo to je Náfuka? Znáte a víte kdo je Ichtyl? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Školství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.