Co je to?
Definice výrazu Tělesný trest. Co znamená odborný pojem Tělesný trest z kategorie Školství?

Co je Tělesný trest?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tělesný trest

Tělesný trest je název takového druhu trestu, který má za cíl fyzickou bolest nebo nepohodlné pocity trestaného. Nesmí být však způsobeno zranění, ohroženy jeho životní funkce nebo způsobeno zmrzačení. Tělesné tresty mohou být domácí, které používají rodiče jako výchovný prostředek, nebo školní. Ty se využívaly ve školách k udržení kázně.
V současnosti jsou ve školách tělesné tresty zakázány. Jsou totiž rizikové vzhledem k bezpečnému vývoji dětské osobnosti, jejich následkem je přenos tohoto násilného vzorce chování mezi generacemi. Důsledkem pak může být porucha osobnosti, poruchy chování, týrání budoucích partnerů a další různé sociálně patologické jevy. K tomu dochází zvláště při nepřiměřeném používání těchto trestů. Tělesné tresty často přecházejí do fyzického týrání. Pokud by se tělesný trest opakoval a stal se tak rituálem, bude postrádat spravedlnost a potrestání ztratí srozumitelnost.


Co je to Tělesný trest? Význam slova, termín, Definice výrazu Tělesný trest. Co znamená odborný pojem Tělesný trest z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Tělesný trest je v sekci Školství

Klíčová slova: co je to Tělesný trest?, Školství, informace, popis, význam slova, slovo, formulace, vysvětlení, terminus technicus, lexikon, definice pojmu, přesný výraz, pojem, Školství, synonymum, definice, termín, co znamená


Pojem Tělesný trest je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tělesný trest? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tělesný trest je trest, jehož smyslem je způsobit trestanému fyzické nepohodlí či fyzickou bolest, což se nejčastěji dělá opakovanými údery, ale nikoliv způsobit zranění, trvale zmrzačit jeho tělo nebo ohrozit životní funkce.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Tělesný trest ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Tělesný trest ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Tělesný trest na Google.cz

Vyhledat výraz Tělesný trest ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Tělesný trest ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Tělesný trest na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tělesný trest například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teďka již bezesporu víte co znamená slovo Tělesný trest? resp. jaký je význam pojmu Tělesný trest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tělesný trest, odpověď na dotaz co je to Tělesný trest?. Víte např. kdo to je Mouřenín? Znáte a víte kdo je Futurista? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Školství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, školačka, tělesný trest, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.