Co je to?
Výraz, termín, definice slova Server. Co znamená odborný pojem Server z kategorie Internet?

Co je to Server? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Server

Slovem server se v informatice označuje ve většině případů jeden počítač, který má na starosti poskytování služeb nebo správu počítačového programu, jenž tyto služby vykonává. Servery mohou být umístěny ve speciálně vyčleněné místnosti nebo volně. Speciální místnost se označuje jako serverovna. Server služby dále distribuuje ke klientům.
Počítače určené pro server by měly být výkonnější, než počítače pro běžné uživatele, protože musí utáhnout mnohem náročnější operace. Z toho důvodu se může stát, že se spojí několik počítačů do počítačového clusteru za pomoci speciálního softwaru.


Co je to Server? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Server. Co znamená odborný pojem Server z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Server doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Server se nachází v sekci internet

Klíčová slova: formulace, slovník, lexikon, význam pojmu, wiki, odborné názvosloví, informace, internet, terminologie, co znamená, přesný význam, termín, pojem, slovo, definice, vysvětlení, přesný výraz, synonymum


Pojem Server je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Server dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Server je v informatice obecné označení pro počítač, který poskytuje nějaké služby, nebo počítačový program, který tyto služby realizuje. V unixových systémech je případně označován jako démon (anglicky daemon), v Microsoft Windows potom jako služba (anglicky service).

Další možné informační zdroje

Najít výraz Server ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Server ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Server ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Server ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Server ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Server ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Server například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili co znamená Server? resp. jaká je definice termínu Server? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Server, odpověď na dotaz co je to Server?. Víte např. kdo to je Dana Zátopková? Znáte a víte kdo je Homosexuál? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Server i v jiných kategoriích (než internet). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.