Co je to?
Definice výrazu, termínu Server. Co znamená odborný pojem Server z kategorie Internet?

Co je to Server? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Server?

Slovem server se v informatice označuje ve většině případů jeden počítač, který má na starosti poskytování služeb nebo správu počítačového programu, jenž tyto služby vykonává. Servery mohou být umístěny ve speciálně vyčleněné místnosti nebo volně. Speciální místnost se označuje jako serverovna. Server služby dále distribuuje ke klientům.
Počítače určené pro server by měly být výkonnější, než počítače pro běžné uživatele, protože musí utáhnout mnohem náročnější operace. Z toho důvodu se může stát, že se spojí několik počítačů do počítačového clusteru za pomoci speciálního softwaru.


Co je to Server? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Server. Co znamená odborný pojem Server z kategorie Internet?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Server se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: termín, formulace, Server, přesný výraz, terminus technicus, wiki, informace, význam pojmu, slovo, význam, Internet, vysvětlení, definice, význam slova, pojem, slovník, přesný význam, co je to Server?


Pojem Server je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Server? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Server je v informatice obecné označení pro počítač, který poskytuje nějaké služby, nebo počítačový program, který tyto služby realizuje. V unixových systémech je případně označován jako démon (anglicky daemon), v Microsoft Windows potom jako služba (anglicky service).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Server ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Server ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Server ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Server na Youtube

Zkusit najít výraz Server ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Server ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Server například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Server? resp. co se přesně ukrývá za slovem Server? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Server, odpověď na dotaz co je to Server?. Víte např. kdo to je Russell Crowe? Znáte a víte kdo je Homosexuál? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Internet Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.