Co je to?
Definice výrazu, termínu Server. Co znamená odborný pojem Server z kategorie Internet?

Co je to Server? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Server

Slovem server se v informatice označuje ve většině případů jeden počítač, který má na starosti poskytování služeb nebo správu počítačového programu, jenž tyto služby vykonává. Servery mohou být umístěny ve speciálně vyčleněné místnosti nebo volně. Speciální místnost se označuje jako serverovna. Server služby dále distribuuje ke klientům.
Počítače určené pro server by měly být výkonnější, než počítače pro běžné uživatele, protože musí utáhnout mnohem náročnější operace. Z toho důvodu se může stát, že se spojí několik počítačů do počítačového clusteru za pomoci speciálního softwaru.


Co je to Server? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Server. Co znamená odborný pojem Server z kategorie Internet?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Server s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Server se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: definice, definice pojmu, Internet, názvosloví, odborný výraz, co znamená, termín, význam, vysvětlení, význam slova, přesný výraz, význam pojmu, terminologie, co je to Server?, informace, formulace, slovník, lexikon


Pojem Server je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Server? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Server je v informatice obecné označení pro počítač, který poskytuje nějaké služby, nebo počítačový program, který tyto služby realizuje. V unixových systémech je případně označován jako démon (anglicky daemon), v Microsoft Windows potom jako služba (anglicky service).

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Server ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Server ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Server ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Server ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Server ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Server ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Server například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Server? resp. co přesně znamená slovo Server? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Server, odpověď na dotaz co je to Server?. Víte např. kdo to je Kristen Stewart? Znáte a víte kdo je Heterosexuál? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Server i v jiných kategoriích (než Internet). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.