Co je to?
Definice výrazu, termínu Server. Co znamená odborný pojem Server z kategorie Internet?

Co je to Server? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Server

Slovem server se v informatice označuje ve většině případů jeden počítač, který má na starosti poskytování služeb nebo správu počítačového programu, jenž tyto služby vykonává. Servery mohou být umístěny ve speciálně vyčleněné místnosti nebo volně. Speciální místnost se označuje jako serverovna. Server služby dále distribuuje ke klientům.
Počítače určené pro server by měly být výkonnější, než počítače pro běžné uživatele, protože musí utáhnout mnohem náročnější operace. Z toho důvodu se může stát, že se spojí několik počítačů do počítačového clusteru za pomoci speciálního softwaru.


Co je to Server? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Server. Co znamená odborný pojem Server z kategorie Internet?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Server s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Server patří do kategorie Internet

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, co je to Server?, definice, Internet, lexikon, co to je, termín, co znamená, přesný význam, informace, pojem, definice pojmu, Server, heslo, Internet, popis, terminus technicus


Pojem Server je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Server v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Server ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Server ve Wikislovníku

Vyhledat termín Server na Google.cz

Najít pojem Server ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Server ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Server ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Server například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Server? resp. co znamená slovo Server? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Server, odpověď na dotaz co je to Server?. Víte např. kdo to je Dan Bárta? Znáte a víte kdo je Heterosexuál? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Internet). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.