Co je to?
Definice výrazu, termínu Server. Co znamená odborný pojem Server z kategorie Internet?

Co je to Server? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Server

Slovem server se v informatice označuje ve většině případů jeden počítač, který má na starosti poskytování služeb nebo správu počítačového programu, jenž tyto služby vykonává. Servery mohou být umístěny ve speciálně vyčleněné místnosti nebo volně. Speciální místnost se označuje jako serverovna. Server služby dále distribuuje ke klientům.
Počítače určené pro server by měly být výkonnější, než počítače pro běžné uživatele, protože musí utáhnout mnohem náročnější operace. Z toho důvodu se může stát, že se spojí několik počítačů do počítačového clusteru za pomoci speciálního softwaru.


Co je to Server? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Server. Co znamená odborný pojem Server z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Server je v sekci Internet

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, význam pojmu, co znamená, pojem, informace, význam slova, význam, přesný význam, definice pojmu, popis, co je to Server?, odborné názvosloví, termín, terminologie, přesný výraz, lexikon, wiki


Pojem Server je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Server? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Server je v informatice obecné označení pro počítač, který poskytuje nějaké služby, nebo počítačový program, který tyto služby realizuje. V unixových systémech je případně označován jako démon (anglicky daemon), v Microsoft Windows potom jako služba (anglicky service).

Pro více informací o heslu Server zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Server ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Server ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Server ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Server ve Wikislovníku

Hledat heslo Server ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Server ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Server například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Server? resp. jaký je přesný význam slova Server? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Server, odpověď na dotaz co je to Server?. Víte např. kdo to je Fakan? Znáte a víte kdo je Vandal? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Server v jiné sekci než Internet. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.