Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bezletová zóna. Co znamená pojem Bezletová zóna z kategorie Politika?

Co je Bezletová zóna?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bezletová zóna?

Bezletová zóna je pojem, kterým se označuje ta část vzdušného prostoru, který je uzavřený pro letecký provoz. Bezletové zóny jsou typické pro válečné oblasti, ale existují i v mírových dobách. V tom případě vznikají poblíž různých významných míst, kde jsou trvalé, ale mohou mít také pouze dočasný charakter. Takové bezletové zóny vznikají například v místech, kde se konají nějaké velké akce. Pokud se jedná o bezletovou zónu v místě vojenského konfliktu, je účelem jejího vzniku zabránění vstupu vojenských letadel na určité území. Tím nemají vojenská letadla možnost přímého útoku, přepravy vojsk nebo zbraňových systémů a nemohou ani sbírat informace.
Zřízení bezletové zóny má určité podmínky. Mimo jiné to, že zřizovatel této zóny ji musí bránit a neustále dohlížet na její nenarušení. Pokud dojde k narušení vzdušného prostoru v bezletové zóně, musí být proti narušitelům zasahováno několika způsoby. Jedná se buď o vojenský zásah proti nepříteli, doprovod nepřátelských letadel z tohoto prostoru, donucení přistát nebo v krajním případě sestřelení.


Co je to Bezletová zóna? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bezletová zóna. Co znamená pojem Bezletová zóna z kategorie Politika?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bezletová zóna? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Bezletová zóna patří do sekce politika

Klíčová slova: popis, Bezletová zóna, informace, lexikon, význam, odborné názvosloví, názvosloví, synonymum, co znamená, slovo, vysvětlení, definice pojmu, význam pojmu, heslo, terminus technicus, odborný výraz, wiki, co to je


Pojem Bezletová zóna je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bezletová zóna? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bezletová zóna (anglicky no-fly zone, zkratkou NFZ) nebo zóna vzdušného vyloučení (anglicky air exclusion zone, zkratkou AEZ) je území nebo oblast, kde nějaká vojenská moc zakazuje lety některých letadel. Jsou obvykle zřizovány dočasně nad územím probíhajícího konfliktu.
Bezletové zóny jsou ve vojenském letectví moderním fenoménem, vzniklým v 90. letech 20. století. Ačkoli již v období mezi světovými válkami provádělo Britské královské letectvo letecké kontrolní operace nad některými svými koloniemi, bezletové zóny v dnešním smyslu nabyly své moderní podoby až na konci války v Zálivu v roce 1991.

Více informací o pojmu Bezletová zóna lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Bezletová zóna na Google.cz

Hledat videa s názvem Bezletová zóna na Youtube

Hledat slovo Bezletová zóna ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Bezletová zóna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Bezletová zóna ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezletová zóna ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezletová zóna například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená slovo Bezletová zóna? resp. co znamená výraz Bezletová zóna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezletová zóna, odpověď na dotaz co je to Bezletová zóna?. Víte např. kdo to je Karel Vaš? Znáte a víte kdo je Václav Noid Bárta? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je politika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Vládní budova, bezletová zóna, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.