Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bezletová zóna. Co znamená odborný pojem Bezletová zóna z kategorie Politika?

Co je to Bezletová zóna? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bezletová zóna

Bezletová zóna je pojem, kterým se označuje ta část vzdušného prostoru, který je uzavřený pro letecký provoz. Bezletové zóny jsou typické pro válečné oblasti, ale existují i v mírových dobách. V tom případě vznikají poblíž různých významných míst, kde jsou trvalé, ale mohou mít také pouze dočasný charakter. Takové bezletové zóny vznikají například v místech, kde se konají nějaké velké akce. Pokud se jedná o bezletovou zónu v místě vojenského konfliktu, je účelem jejího vzniku zabránění vstupu vojenských letadel na určité území. Tím nemají vojenská letadla možnost přímého útoku, přepravy vojsk nebo zbraňových systémů a nemohou ani sbírat informace.
Zřízení bezletové zóny má určité podmínky. Mimo jiné to, že zřizovatel této zóny ji musí bránit a neustále dohlížet na její nenarušení. Pokud dojde k narušení vzdušného prostoru v bezletové zóně, musí být proti narušitelům zasahováno několika způsoby. Jedná se buď o vojenský zásah proti nepříteli, doprovod nepřátelských letadel z tohoto prostoru, donucení přistát nebo v krajním případě sestřelení.


Výraz, termín, definice slova Bezletová zóna. Co znamená odborný pojem Bezletová zóna z kategorie Politika?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bezletová zóna s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Bezletová zóna se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, co znamená, názvosloví, Bezletová zóna, přesný význam, význam slova, definice pojmu, slovník, co je to Bezletová zóna?, politika, termín, co to je, politika, odborný výraz, přesný výraz, pojem, význam


Pojem Bezletová zóna je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Bezletová zóna ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Bezletová zóna ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bezletová zóna ve Wikimedia Commons

Najít heslo Bezletová zóna ve Wikipedii

Najít výraz Bezletová zóna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezletová zóna ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezletová zóna například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte co je to Bezletová zóna? resp. jaký je význam pojmu Bezletová zóna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezletová zóna, odpověď na dotaz co je to Bezletová zóna?. Víte např. kdo to je Martin Dejdar? Znáte a víte kdo je Krakonoš? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.