Co je to?
Definice výrazu, termínu Bezletová zóna. Co znamená odborný pojem Bezletová zóna z kategorie Politika?

Co je Bezletová zóna? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bezletová zóna

Bezletová zóna je pojem, kterým se označuje ta část vzdušného prostoru, který je uzavřený pro letecký provoz. Bezletové zóny jsou typické pro válečné oblasti, ale existují i v mírových dobách. V tom případě vznikají poblíž různých významných míst, kde jsou trvalé, ale mohou mít také pouze dočasný charakter. Takové bezletové zóny vznikají například v místech, kde se konají nějaké velké akce. Pokud se jedná o bezletovou zónu v místě vojenského konfliktu, je účelem jejího vzniku zabránění vstupu vojenských letadel na určité území. Tím nemají vojenská letadla možnost přímého útoku, přepravy vojsk nebo zbraňových systémů a nemohou ani sbírat informace.
Zřízení bezletové zóny má určité podmínky. Mimo jiné to, že zřizovatel této zóny ji musí bránit a neustále dohlížet na její nenarušení. Pokud dojde k narušení vzdušného prostoru v bezletové zóně, musí být proti narušitelům zasahováno několika způsoby. Jedná se buď o vojenský zásah proti nepříteli, doprovod nepřátelských letadel z tohoto prostoru, donucení přistát nebo v krajním případě sestřelení.


Co je to Bezletová zóna? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bezletová zóna. Co znamená odborný pojem Bezletová zóna z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bezletová zóna s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Bezletová zóna je v kategorii politika

Klíčová slova: co to je, informace, Bezletová zóna, definice, politika, definice pojmu, termín, formulace, co je to Bezletová zóna?, vysvětlení, pojem, synonymum, terminus technicus, popis, význam pojmu, wiki, terminologie, odborný výraz


Pojem Bezletová zóna je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bezletová zóna?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Bezletová zóna (anglicky no-fly zone, zkratkou NFZ) nebo zóna vzdušného vyloučení (anglicky air exclusion zone, zkratkou AEZ) je území nebo oblast, kde nějaká vojenská moc zakazuje lety některých letadel. Jsou obvykle zřizovány dočasně nad územím probíhajícího konfliktu.
Bezletové zóny jsou ve vojenském letectví moderním fenoménem, vzniklým v 90. letech 20. století. Ačkoli již v období mezi světovými válkami provádělo Britské královské letectvo letecké kontrolní operace nad některými svými koloniemi, bezletové zóny v dnešním smyslu nabyly své moderní podoby až na konci války v Zálivu v roce 1991.

Pro více informací o heslu Bezletová zóna zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Bezletová zóna ve Wikislovníku

Zkusit najít Bezletová zóna ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Bezletová zóna ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Bezletová zóna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Bezletová zóna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezletová zóna ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezletová zóna například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bezletová zóna? resp. co vlastně znamená slovo Bezletová zóna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezletová zóna, odpověď na dotaz co je to Bezletová zóna?. Víte např. kdo to je Petr Janda? Znáte a víte kdo je Steven Seagal? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.