Co je to?
Definice odborného termínu, slova Světelný rok. Co znamená pojem Světelný rok z kategorie Věda?

Co je to Světelný rok? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Světelný rok?

Světelný rok je pojmenování pro jednotku vzdálenosti se značkou ly. Tato jednotka se využívá především v astronomii. Světelný rok je označením pro vzdálenost, kterou za jeden rok juliánského kalendáře urazí světlo ve vakuu. Nejde o jednotku času.
Se světelným rokem se lze setkat nejen v astronomii a odborné literatuře, ale také v literatuře populární, kde se pomocí světelných roků popisuje vzdálenost hvězd.


Co je to Světelný rok? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Světelný rok. Co znamená pojem Světelný rok z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Světelný rok) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Světelný rok patří do kategorie Věda

Klíčová slova: terminus technicus, co znamená, Věda, synonymum, Věda, slovo, význam, odborný výraz, slovník, přesný výraz, Světelný rok, co to je, definice pojmu, wiki, přesný význam, vysvětlení, co je to Světelný rok?, význam pojmu


Pojem Světelný rok je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Světelný rok?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Světelný rok (značka jednotky ly či l.y., z angl. light-year) je jednotka vzdálenosti používaná v astronomii. Jeden světelný rok je vzdálenost, kterou světlo ve vakuu urazí za jeden juliánský rok (a). Ze známé rychlosti světla c lze spočítat, že 1 ly = a × c = 9 460 730 472 580 800 m ≈ 9,46 × 1012 km ≈ 10 bilionů km.
Světelný rok tedy není jednotkou času. Používá se především v populární literatuře, např. pro popis vzdálenosti hvězd. Světelný rok (a odvozené jednotky) nepatří mezi jednotky SI.

Světelný rok v astronomii

Jednotka vzdálenosti světelný rok se využívá především v astronomii. Ilustrační fotografie. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Jednotka vzdálenosti světelný rok se využívá především v astronomii. Ilustrační fotografie. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Světelný rok v následujících vyhledávačích

Najít pojem Světelný rok na Google.cz

Vyhledat termín Světelný rok ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Světelný rok ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Světelný rok ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Světelný rok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světelný rok ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Světelný rok například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Světelný rok? resp. co označuje slovo Světelný rok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světelný rok, odpověď na dotaz co je to Světelný rok?. Víte např. kdo to je Charlize Theron? Znáte a víte kdo je Krupař? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Věda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.