Co je to?
Výraz, termín, definice slova Světelný rok. Co znamená odborný pojem Světelný rok z kategorie Věda?

Co je to Světelný rok? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Světelný rok

Světelný rok je pojmenování pro jednotku vzdálenosti se značkou ly. Tato jednotka se využívá především v astronomii. Světelný rok je označením pro vzdálenost, kterou za jeden rok juliánského kalendáře urazí světlo ve vakuu. Nejde o jednotku času.
Se světelným rokem se lze setkat nejen v astronomii a odborné literatuře, ale také v literatuře populární, kde se pomocí světelných roků popisuje vzdálenost hvězd.


Co je to Světelný rok? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Světelný rok. Co znamená odborný pojem Světelný rok z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Světelný rok? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Světelný rok je v kategorii věda

Klíčová slova: věda, význam slova, co znamená, slovník, lexikon, odborné názvosloví, definice, význam pojmu, význam, terminologie, informace, slovo, wiki, popis, heslo, názvosloví, odborný výraz, termín


Pojem Světelný rok je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Světelný rok?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Světelný rok (značka jednotky ly či l.y., z angl. light-year) je jednotka vzdálenosti používaná v astronomii. Jeden světelný rok je vzdálenost, kterou světlo ve vakuu urazí za jeden juliánský rok (a). Ze známé rychlosti světla c lze spočítat, že 1 ly = a × c = 9 460 730 472 580 800 m ≈ 9,46 × 1012 km ≈ 10 bilionů km.
Světelný rok tedy není jednotkou času. Používá se především v populární literatuře, např. pro popis vzdálenosti hvězd. Světelný rok (a odvozené jednotky) nepatří mezi jednotky SI.

Světelný rok v astronomii

Jednotka vzdálenosti světelný rok se využívá především v astronomii. Ilustrační fotografie. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Jednotka vzdálenosti světelný rok se využívá především v astronomii. Ilustrační fotografie. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Světelný rok ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světelný rok ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Světelný rok ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Světelný rok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Světelný rok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Světelný rok na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Světelný rok například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Světelný rok? resp. co je to Světelný rok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světelný rok, odpověď na dotaz co je to Světelný rok?. Víte např. kdo to je Juan Perón? Znáte a víte kdo je Guma? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než věda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.