Co je to?
Definice výrazu, termínu Světelný rok. Co znamená odborný pojem Světelný rok z kategorie Věda?

Co je Světelný rok?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Světelný rok

Světelný rok je pojmenování pro jednotku vzdálenosti se značkou ly. Tato jednotka se využívá především v astronomii. Světelný rok je označením pro vzdálenost, kterou za jeden rok juliánského kalendáře urazí světlo ve vakuu. Nejde o jednotku času.
Se světelným rokem se lze setkat nejen v astronomii a odborné literatuře, ale také v literatuře populární, kde se pomocí světelných roků popisuje vzdálenost hvězd.


Co je to Světelný rok? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Světelný rok. Co znamená odborný pojem Světelný rok z kategorie Věda?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Světelný rok se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Světelný rok je v kategorii věda

Klíčová slova: slovo, co to je, věda, význam pojmu, názvosloví, odborné názvosloví, popis, věda, přesný výraz, odborný výraz, význam, slovník, formulace, přesný význam, heslo, wiki, synonymum, definice pojmu


Pojem Světelný rok je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Světelný rok? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Světelný rok (značka jednotky ly či l.y., z angl. light-year) je jednotka vzdálenosti používaná v astronomii. Jeden světelný rok je vzdálenost, kterou světlo ve vakuu urazí za jeden juliánský rok (a). Ze známé rychlosti světla c lze spočítat, že 1 ly = a × c = 9 460 730 472 580 800 m ≈ 9,46 × 1012 km ≈ 10 bilionů km.
Světelný rok tedy není jednotkou času. Používá se především v populární literatuře, např. pro popis vzdálenosti hvězd. Světelný rok (a odvozené jednotky) nepatří mezi jednotky SI.

Světelný rok v astronomii

Jednotka vzdálenosti světelný rok se využívá především v astronomii. Ilustrační fotografie. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Jednotka vzdálenosti světelný rok se využívá především v astronomii. Ilustrační fotografie. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Světelný rok ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Světelný rok ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Světelný rok ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Světelný rok ve Wikizdrojích

Najít heslo Světelný rok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Světelný rok ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Světelný rok například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Světelný rok? resp. jaký je význam slova Světelný rok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světelný rok, odpověď na dotaz co je to Světelný rok?. Víte např. kdo to je Josef Maršálek? Znáte a víte kdo je Metráček? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci věda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, mikroskop vzorky, světelný rok, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.