Co je to?
Definice výrazu Ledovec. Co znamená odborný pojem Ledovec z kategorie Příroda?

Co to je Ledovec? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ledovec?

Ledovec je druh přírodního útvaru, který je tvořen ledem. Může se jednat o pevninské ledovce nebo ledovcové čepice, popřípadě tělesa, která jsou ohraničena jinými horninami. Ty vznikají nahromaděním sněhu, který se postupně promění v led.
Věda, která ledovce studuje, je glaciologie. Vyskytují se všude na Zemi, nenacházejí se pouze v Austrálii.


Co je to Ledovec? Význam slova, termín, Definice výrazu Ledovec. Co znamená odborný pojem Ledovec z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Ledovec sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ledovec je v kategorii Příroda

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, pojem, význam, názvosloví, terminus technicus, termín, Příroda, formulace, slovo, význam slova, co je to Ledovec?, odborné názvosloví, přesný význam, význam pojmu, definice, heslo, informace


Pojem Ledovec je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ledovec? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ledovec je nehomogenní přírodní těleso tvořené ledem, omezené jen jinou horninou; led se v něm pohybuje vlivem zemské tíže podobně, jako voda v řece. Ledovce, které jsou částí kryosféry a hydrosféry, mají jazykovitý nebo bochníkovitý tvar. Jejich studiem se zabývá glaciologie a jistou částí také geokryologie. Vznikají hromaděním sněhu, který se pod vlivem okolí mění na firn, z firnu na firnový led a z firnového ledu na led ledovcový. Proces přeměny sněhu ve firn je nazýván firnovatění. To je způsobeno především táním a znovu zamrzáním pod vlivem tlaku vyšších vrstev, ale dochází k němu i se změnami teploty. Tento zdánlivě jednoduchý proces tání a mrznutí se odborně nazývá regelace. Tato vlastnost činí z ledovce plastické těleso schopné vyplňovat a modelovat reliéf Země. Ledovce se vyskytují na všech kontinentech s výjimkou Austrálie.

Hledejte pojem Ledovec v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Ledovec ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Ledovec ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ledovec ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Ledovec ve Wikislovníku

Najít výraz Ledovec na Google.cz

Hledat videa s názvem Ledovec na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ledovec například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ledovec? resp. co se skrývá pod slovem Ledovec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ledovec, odpověď na dotaz co je to Ledovec?. Víte např. kdo to je Etnobotanik? Znáte a víte kdo je Petr Hapka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?