Co je to?
Definice výrazu Humanismus. Co znamená odborný pojem Humanismus z kategorie Filozofie?

Co to je Humanismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Humanismus?

Humanismus je pojem pocházející z latiny, slovo humanus označuje to, co je lidské. Jedná se o název období v evropských dějinách, které se dotýká hlavně kultury a probíhalo ve 14. až 16. století. V té době vzrostl zájem o kulturu, literaturu, filozofii a dobové materiály z období antiky. Toto období se označuje i jako renesance, ovšem tento název se používá spíše pro umění. Humanismus se týkal spíše vědy a vzdělání.
Kolébkou tohoto směru byla Itálie, jedním z hlavních představitelů byl básník Francesco Petrarca. V 15. století byl humanismus rozšířen v celé západní Evropě. Jeho zastánci se snažili i o reformu vzdělání, napodobovali klasické vzory. Prosazovali propojení ctností a lidského vědění. Odmítali ideály středověku a jako protiklad využili právě antiku. Orientovali se na lidstvo a jeho prospěch, zaměření člověka na pozemský život a jeho intenzivní prožívání.


Co je to Humanismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Humanismus. Co znamená odborný pojem Humanismus z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Humanismus můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Humanismus je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: synonymum, slovo, Filozofie, heslo, wiki, terminus technicus, význam pojmu, lexikon, informace, odborné názvosloví, odborný výraz, Filozofie, slovník, termín, terminologie, formulace, význam slova, pojem


Pojem Humanismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Humanismus

Hledat slovo Humanismus ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Humanismus na Youtube

Hledat výraz Humanismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Humanismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Humanismus ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Humanismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Humanismus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Humanismus? resp. co znamená slovo Humanismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Humanismus, odpověď na dotaz co je to Humanismus?. Víte např. kdo to je Dendrolog? Znáte a víte kdo je David Rockefeller? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.