Co je to?
Definice výrazu Humanismus. Co znamená odborný pojem Humanismus z kategorie Filozofie?

Co to je Humanismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Humanismus

Humanismus je pojem pocházející z latiny, slovo humanus označuje to, co je lidské. Jedná se o název období v evropských dějinách, které se dotýká hlavně kultury a probíhalo ve 14. až 16. století. V té době vzrostl zájem o kulturu, literaturu, filozofii a dobové materiály z období antiky. Toto období se označuje i jako renesance, ovšem tento název se používá spíše pro umění. Humanismus se týkal spíše vědy a vzdělání.
Kolébkou tohoto směru byla Itálie, jedním z hlavních představitelů byl básník Francesco Petrarca. V 15. století byl humanismus rozšířen v celé západní Evropě. Jeho zastánci se snažili i o reformu vzdělání, napodobovali klasické vzory. Prosazovali propojení ctností a lidského vědění. Odmítali ideály středověku a jako protiklad využili právě antiku. Orientovali se na lidstvo a jeho prospěch, zaměření člověka na pozemský život a jeho intenzivní prožívání.


Co je to Humanismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Humanismus. Co znamená odborný pojem Humanismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Humanismus doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Humanismus se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, přesný výraz, lexikon, co je to Humanismus?, co znamená, definice, formulace, co to je, termín, význam pojmu, odborné názvosloví, heslo, Humanismus, popis, význam, terminus technicus, informace


Pojem Humanismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Humanismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Humanismus na Youtube

Najít slovo Humanismus ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Humanismus ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Humanismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Humanismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Humanismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Humanismus? resp. co vlastně znamená slovo Humanismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Humanismus, odpověď na dotaz co je to Humanismus?. Víte např. kdo to je Chůva? Znáte a víte kdo je David Rockefeller? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Humanismus hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.