Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Environmentální výchova. Co znamená pojem Environmentální výchova z kategorie Školství?

Co to je Environmentální výchova? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Environmentální výchova?

Environmentální výchova je označení pro přístupy, které se soustředí na problémy při hledání vztahů a soužití mezi lidmi a přírodou. Tyto přístupy mohou být velmi odlišné. V užším smyslu slova se jedná o vzdělávání, které je důsledkem strachu společnosti ze zhoršování životního prostředí. Environmentální výchova má však delší tradici a některé její prvky pocházejí již z 18. století. Setkáváme se s nimi v dílech vědců, spisovatelů i některých pedagogických osobností. V té době byly cílem ochrany přírodní jevy, které přitahovaly svou ojedinělostí a vzhledem. V 80. letech minulého století byly stanoveny cíle environmentální výchovy a zařadila se mezi vyučovací předměty ve školách. Často byla zaměňována za pojem ekologická výchova.
Pojetí je však širší, zahrnuje výchovu o životním prostředí, pro životní prostředí a přímý kontakt s ním jako se zdrojem poznání, a také postoje a činnosti, které směřují k etickým hodnotám. V environmentální výchově se probírají různá tématy, jako jsou například ochrana přírody, udržitelný rozvoj, energie a zdroje, odpadové hospodářství, klimatické změny, znečišťování životního prostředí a další.


Co je to Environmentální výchova? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Environmentální výchova. Co znamená pojem Environmentální výchova z kategorie Školství?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Environmentální výchova? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Environmentální výchova patří do sekce Školství

Klíčová slova: terminologie, co to je, popis, přesný význam, přesný výraz, význam pojmu, co znamená, Environmentální výchova, lexikon, terminus technicus, informace, názvosloví, slovník, odborný výraz, synonymum, termín, definice pojmu, wiki


Pojem Environmentální výchova je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Environmentální výchova ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Environmentální výchova na Youtube

Hledat slovo Environmentální výchova ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Environmentální výchova na Google.cz

Najít termín Environmentální výchova ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Environmentální výchova ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Environmentální výchova například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Environmentální výchova? resp. jaká je definice termínu Environmentální výchova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Environmentální výchova, odpověď na dotaz co je to Environmentální výchova?. Víte např. kdo to je Christina Aguilera? Znáte a víte kdo je Otaku? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Školství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.