Co je to?
Odborný výraz, definice slova Melta. Co znamená pojem Melta z kategorie Nápoje?

Co je Melta?

Co znamená termín Melta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Melta je pojmenování nápoje připravovaného jako náhražka kávy. Vyrábí se ze směsi cukrové řepy, čekankového kořene, rozdrceného žita a ječmene. Barvou i vůní silně připomíná kávu, neobsahuje však kofein. Příprava je jednoduchá, směs se nasype do vařící vody, nechá se odstát a pak se přecedí.
Melta se využívala nejčastěji v krizových obdobích, kdy nebylo možno kávu sehnat nebo byla příliš drahá. Zjemňovala se dolitím mlékem nebo smetanou, je oblíbená i dnes, protože díky absenci kofeinu ji mohou konzumovat i děti nebo těhotné ženy.


Co je to Melta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Melta. Co znamená pojem Melta z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Melta doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Melta se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, synonymum, přesný význam, lexikon, informace, odborné názvosloví, Melta, co je to Melta?, popis, terminus technicus, nápoje, termín, význam slova, terminologie, definice pojmu, názvosloví, vysvětlení


Pojem Melta je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Melta můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Melta je název pro kávovinovou směs kořene čekanky, cukrové řepy, drcených obilek ječmene a žita a název pro nápoj z této směsi připravovaný. Melta je obohacený nápoj cikorka (z lat. cichorium čekanka), která se používala zejména v časech ekonomické krize (za války apod.) jako levnější náhražka (surogát) kávy. Na rozdíl od kávy však melta neobsahuje kofein, je tedy vhodná i pro děti a kojící matky. Barva směsi i aroma nápoje je kávové.

Kávovinová směs melta

Bezkofeinová náhražka kávy melta se skládá z cukrové řepy, drceného kořene čekanky, žita a ječmene. Autor: Reel2o, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Bezkofeinová náhražka kávy melta se skládá z cukrové řepy, drceného kořene čekanky, žita a ječmene. Autor: Reel2o, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melta ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Melta na Google obrázcích

Hledat pojem Melta ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Melta na Youtube

Hledat heslo Melta ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Melta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Melta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Melta? resp. co znamená slovo Melta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melta, odpověď na dotaz co je to Melta?. Víte např. kdo to je Miroslav Hanuš? Znáte a víte kdo je Karel Vaš? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Melta i v jiné kategorii než je sekce nápoje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Dvě sklenice, melta, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?