Co je to?
Definice výrazu, termínu Melta. Co znamená odborný pojem Melta z kategorie Nápoje?

Co je to Melta? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Melta?

Melta je pojmenování nápoje připravovaného jako náhražka kávy. Vyrábí se ze směsi cukrové řepy, čekankového kořene, rozdrceného žita a ječmene. Barvou i vůní silně připomíná kávu, neobsahuje však kofein. Příprava je jednoduchá, směs se nasype do vařící vody, nechá se odstát a pak se přecedí.
Melta se využívala nejčastěji v krizových obdobích, kdy nebylo možno kávu sehnat nebo byla příliš drahá. Zjemňovala se dolitím mlékem nebo smetanou, je oblíbená i dnes, protože díky absenci kofeinu ji mohou konzumovat i děti nebo těhotné ženy.


Co je to Melta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Melta. Co znamená odborný pojem Melta z kategorie Nápoje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Melta se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Melta je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: Nápoje, přesný význam, lexikon, synonymum, přesný výraz, význam, definice pojmu, terminus technicus, pojem, vysvětlení, formulace, terminologie, odborné názvosloví, Nápoje, popis, heslo, odborný výraz, wiki


Pojem Melta je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Melta? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Melta je název pro kávovinovou směs kořene čekanky, cukrové řepy, drcených obilek ječmene a žita a název pro nápoj z této směsi připravovaný. Melta je obohacený nápoj cikorka (z lat. cichorium čekanka), která se používala zejména v časech ekonomické krize (za války apod.) jako levnější náhražka (surogát) kávy. Na rozdíl od kávy však melta neobsahuje kofein, je tedy vhodná i pro děti a kojící matky. Barva směsi i aroma nápoje je kávové.

Kávovinová směs melta

Bezkofeinová náhražka kávy melta se skládá z cukrové řepy, drceného kořene čekanky, žita a ječmene. Autor: Reel2o, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Bezkofeinová náhražka kávy melta se skládá z cukrové řepy, drceného kořene čekanky, žita a ječmene. Autor: Reel2o, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Více informací o pojmu Melta lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melta ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Melta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Melta ve Wikislovníku

Najít výraz Melta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Melta ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Melta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Melta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Melta? resp. co přesně označuje termín Melta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melta, odpověď na dotaz co je to Melta?. Víte např. kdo to je Identifikovaná osoba? Znáte a víte kdo je Šejdíř? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?