Co je to?
Definice výrazu, termínu Melta. Co znamená odborný pojem Melta z kategorie Nápoje?

Co je to Melta? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Melta

Melta je pojmenování nápoje připravovaného jako náhražka kávy. Vyrábí se ze směsi cukrové řepy, čekankového kořene, rozdrceného žita a ječmene. Barvou i vůní silně připomíná kávu, neobsahuje však kofein. Příprava je jednoduchá, směs se nasype do vařící vody, nechá se odstát a pak se přecedí.
Melta se využívala nejčastěji v krizových obdobích, kdy nebylo možno kávu sehnat nebo byla příliš drahá. Zjemňovala se dolitím mlékem nebo smetanou, je oblíbená i dnes, protože díky absenci kofeinu ji mohou konzumovat i děti nebo těhotné ženy.


Co je to Melta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Melta. Co znamená odborný pojem Melta z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Melta? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Melta je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: Melta, slovo, lexikon, pojem, definice, přesný význam, odborný výraz, přesný výraz, terminologie, význam pojmu, popis, informace, význam, co znamená, odborné názvosloví, názvosloví, význam slova, termín


Pojem Melta je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Melta? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Melta je název pro kávovinovou směs kořene čekanky, cukrové řepy, drcených obilek ječmene a žita a název pro nápoj z této směsi připravovaný. Melta je obohacený nápoj cikorka (z lat. cichorium čekanka), která se používala zejména v časech ekonomické krize (za války apod.) jako levnější náhražka (surogát) kávy. Na rozdíl od kávy však melta neobsahuje kofein, je tedy vhodná i pro děti a kojící matky. Barva směsi i aroma nápoje je kávové.

Kávovinová směs melta

Bezkofeinová náhražka kávy melta se skládá z cukrové řepy, drceného kořene čekanky, žita a ječmene. Autor: Reel2o, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Bezkofeinová náhražka kávy melta se skládá z cukrové řepy, drceného kořene čekanky, žita a ječmene. Autor: Reel2o, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Pro další informace o termínu Melta zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melta ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Melta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Melta ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Melta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Melta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Melta na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Melta například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Melta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Melta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melta, odpověď na dotaz co je to Melta?. Víte např. kdo to je Dobrodruh? Znáte a víte kdo je Haur? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Melta v jiné sekci než Nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?