Co je to?
Definice výrazu, termínu Melta. Co znamená odborný pojem Melta z kategorie Nápoje?

Co je to Melta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Melta

Melta je pojmenování nápoje připravovaného jako náhražka kávy. Vyrábí se ze směsi cukrové řepy, čekankového kořene, rozdrceného žita a ječmene. Barvou i vůní silně připomíná kávu, neobsahuje však kofein. Příprava je jednoduchá, směs se nasype do vařící vody, nechá se odstát a pak se přecedí.
Melta se využívala nejčastěji v krizových obdobích, kdy nebylo možno kávu sehnat nebo byla příliš drahá. Zjemňovala se dolitím mlékem nebo smetanou, je oblíbená i dnes, protože díky absenci kofeinu ji mohou konzumovat i děti nebo těhotné ženy.


Co je to Melta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Melta. Co znamená odborný pojem Melta z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Melta patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: názvosloví, přesný výraz, wiki, Nápoje, co je to Melta?, pojem, definice, odborné názvosloví, informace, popis, co to je, formulace, terminus technicus, Nápoje, odborný výraz, definice pojmu, vysvětlení, slovo


Pojem Melta je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Melta? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Melta je název pro kávovinovou směs kořene čekanky, cukrové řepy, drcených obilek ječmene a žita a název pro nápoj z této směsi připravovaný. Melta je obohacený nápoj cikorka (z lat. cichorium čekanka), která se používala zejména v časech ekonomické krize (za války apod.) jako levnější náhražka (surogát) kávy. Na rozdíl od kávy však melta neobsahuje kofein, je tedy vhodná i pro děti a kojící matky. Barva směsi i aroma nápoje je kávové.

Kávovinová směs melta

Bezkofeinová náhražka kávy melta se skládá z cukrové řepy, drceného kořene čekanky, žita a ječmene. Autor: Reel2o, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Bezkofeinová náhražka kávy melta se skládá z cukrové řepy, drceného kořene čekanky, žita a ječmene. Autor: Reel2o, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melta ve Wikimedia Commons

Najít pojem Melta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Melta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Melta na Youtube

Zkusit najít slovo Melta na Google.cz

Hledat heslo Melta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Melta například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Melta? resp. jaký je přesný význam slova Melta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melta, odpověď na dotaz co je to Melta?. Víte např. kdo to je Neurolog? Znáte a víte kdo je Christopher Nolan? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Melta i v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?