Co je to?
Definice výrazu Požární sport. Co znamená odborný pojem Požární sport z kategorie Sport?

Co to je Požární sport? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Požární sport?

Požární sport je název speciálního druhu sportu. Je propojením atletických výkonů některých úkonů a prvků z práce požárníků. Předpokladem pro výkon tohoto sportu je rychlost, obratnost a nebojácnost. Jde o to, nemít strach z překážek, výšek, ani ohně. Celkově se jedná o čtyři disciplíny, z nichž dvě musí vykonat jedinec, a další dvě jsou týmové. Tyto čtyři disciplíny jsou překážkový běh na 100 metrů, výstup na cvičnou věž až do čtvrtého patra, k čemuž se používá hákový žebřík o váze 8,5 kg, překážková štafeta 4x100 metrů a požární útok.
Při běhu s překážkami je nutné překonat dvoumetrovou bariéru, sebrat hadice, přeběhnout s nimi přes kladinu a hadce spojit, napojit rozdělovač a proudnici a proběhnout cílem. Při štafetě se nese proudnice a kromě překonání překážek se hasí opravdový oheň. Požární útok musí splnit 7 členů družstva. Na čas propojují vodní zdroj, motorovou stříkačku, hadice, rozdělovač a proudnice. S nimi doběhnou k terčům ve vzdálenosti 90 metrů. Proudem vody se do nich musí trefit. Vítězí to družstvo a jedinci, kteří mají nejméně bodů.


Co je to Požární sport? Význam slova, termín, Definice výrazu Požární sport. Co znamená odborný pojem Požární sport z kategorie Sport?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Požární sport? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Požární sport patří do sekce sport

Klíčová slova: informace, definice, co to je, wiki, heslo, názvosloví, popis, synonymum, vysvětlení, terminologie, odborné názvosloví, pojem, termín, co znamená, slovník, terminus technicus, přesný význam, slovo


Pojem Požární sport je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Požární sport? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Požární sport, občas také hasičský sport, je oblast sportu, která úzce souvisí s hasičskými jednotkami, zvláště pak se sbory dobrovolných hasičů, nicméně je součástí speciální tělesné přípravy příslušníků hasičských záchranných sborů krajů a zaměstnanců hasičských záchranných sborů podniků. Každoročním vyvrcholením je mistrovství ČR v požárním sportu družstev HZS ČR a mistrovství ČR družstev SDH obcí, kde právo účasti soutěžící získávají v postupových kolech a do mistrovství se kvalifikují nejlepší družstva i jednotlivci.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Požární sport ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Požární sport ve Wikizdrojích

Hledat výraz Požární sport ve Wikislovníku

Vyhledat termín Požární sport ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Požární sport ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Požární sport na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Požární sport například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Požární sport? resp. jaká je definice termínu Požární sport? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Požární sport, odpověď na dotaz co je to Požární sport?. Víte např. kdo to je Správní orgán? Znáte a víte kdo je Karel Jaromír Erben? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Požární sport i v jiných kategoriích (než sport). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?