Co je to?
Výraz, termín, definice slova Požární sport. Co znamená odborný pojem Požární sport z kategorie Sport?

Co je to Požární sport? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Požární sport?

Požární sport je název speciálního druhu sportu. Je propojením atletických výkonů některých úkonů a prvků z práce požárníků. Předpokladem pro výkon tohoto sportu je rychlost, obratnost a nebojácnost. Jde o to, nemít strach z překážek, výšek, ani ohně. Celkově se jedná o čtyři disciplíny, z nichž dvě musí vykonat jedinec, a další dvě jsou týmové. Tyto čtyři disciplíny jsou překážkový běh na 100 metrů, výstup na cvičnou věž až do čtvrtého patra, k čemuž se používá hákový žebřík o váze 8,5 kg, překážková štafeta 4x100 metrů a požární útok.
Při běhu s překážkami je nutné překonat dvoumetrovou bariéru, sebrat hadice, přeběhnout s nimi přes kladinu a hadce spojit, napojit rozdělovač a proudnici a proběhnout cílem. Při štafetě se nese proudnice a kromě překonání překážek se hasí opravdový oheň. Požární útok musí splnit 7 členů družstva. Na čas propojují vodní zdroj, motorovou stříkačku, hadice, rozdělovač a proudnice. S nimi doběhnou k terčům ve vzdálenosti 90 metrů. Proudem vody se do nich musí trefit. Vítězí to družstvo a jedinci, kteří mají nejméně bodů.


Co je to Požární sport? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Požární sport. Co znamená odborný pojem Požární sport z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Požární sport sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Požární sport patří do sekce sport

Klíčová slova: pojem, terminologie, co je to Požární sport?, význam slova, význam, názvosloví, význam pojmu, lexikon, formulace, přesný význam, terminus technicus, vysvětlení, definice, popis, sport, odborný výraz, synonymum, co to je


Pojem Požární sport je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Požární sport? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Požární sport, občas také hasičský sport, je oblast sportu, která úzce souvisí s hasičskými jednotkami, zvláště pak se sbory dobrovolných hasičů, nicméně je součástí speciální tělesné přípravy příslušníků hasičských záchranných sborů krajů a zaměstnanců hasičských záchranných sborů podniků. Každoročním vyvrcholením je mistrovství ČR v požárním sportu družstev HZS ČR a mistrovství ČR družstev SDH obcí, kde právo účasti soutěžící získávají v postupových kolech a do mistrovství se kvalifikují nejlepší družstva i jednotlivci.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Požární sport ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Požární sport ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Požární sport ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Požární sport ve Wikizdrojích

Hledat slovo Požární sport ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Požární sport ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Požární sport například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Požární sport? resp. co se přesně ukrývá za slovem Požární sport? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Požární sport, odpověď na dotaz co je to Požární sport?. Víte např. kdo to je Pavel Nedvěd? Znáte a víte kdo je Neonatolog? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?