Co je to?
Definice výrazu Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Co to je Exkláva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Exkláva

Exkláva je mezinárodním právem definována jako díl území nějakého státu, které se nachází uvnitř území jednoho nebo více cizích států. Samotné pojmenování má svůj původ v latině a francouzštině. Vnitrozemskými enklávami mohou být například obce nebo jejich části, sídla či domy.
Někdy nejsou jako exklávy uznávána území, která jsou se svými mateřskými státy spojena mořem. Exkláva bývá také často chybně zaměňována za exteritoriální území. Název může být použit i pro část obce, která je od své sídelní obce oddělena jiným územím.


Co je to Exkláva? Význam slova, termín, Definice výrazu Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Exkláva s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Exkláva patří do kategorie Právo

Klíčová slova: terminologie, co je to Exkláva?, lexikon, co znamená, význam pojmu, Právo, wiki, odborné názvosloví, synonymum, Právo, heslo, význam, popis, odborný výraz, slovník, Exkláva, přesný význam, informace


Pojem Exkláva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Exkláva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Exkláva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Exkláva ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exkláva ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Exkláva ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Exkláva ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Exkláva například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Exkláva? resp. co znamená slovo Exkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exkláva, odpověď na dotaz co je to Exkláva?. Víte např. kdo to je Prelát? Znáte a víte kdo je IT ředitel? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.