Co je to?
Definice výrazu Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Co to je Exkláva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Exkláva

Exkláva je mezinárodním právem definována jako díl území nějakého státu, které se nachází uvnitř území jednoho nebo více cizích států. Samotné pojmenování má svůj původ v latině a francouzštině. Vnitrozemskými enklávami mohou být například obce nebo jejich části, sídla či domy.
Někdy nejsou jako exklávy uznávána území, která jsou se svými mateřskými státy spojena mořem. Exkláva bývá také často chybně zaměňována za exteritoriální území. Název může být použit i pro část obce, která je od své sídelní obce oddělena jiným územím.


Co je to Exkláva? Význam slova, termín, Definice výrazu Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Exkláva s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Exkláva se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: vysvětlení, Právo, wiki, názvosloví, Právo, terminus technicus, pojem, co je to Exkláva?, synonymum, význam, terminologie, odborné názvosloví, co to je, význam slova, formulace, přesný význam, informace, lexikon


Pojem Exkláva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Exkláva ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Exkláva na Youtube

Vyhledat heslo Exkláva na Google.cz

Vyhledat termín Exkláva ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Exkláva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exkláva ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Exkláva například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Exkláva? resp. co přesně znamená slovo Exkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exkláva, odpověď na dotaz co je to Exkláva?. Víte např. kdo to je Michaela Maurerová? Znáte a víte kdo je IT ředitel? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.