Co je to?
Výraz, termín, definice slova Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Co je Exkláva? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Exkláva?

Exkláva je mezinárodním právem definována jako díl území nějakého státu, které se nachází uvnitř území jednoho nebo více cizích států. Samotné pojmenování má svůj původ v latině a francouzštině. Vnitrozemskými enklávami mohou být například obce nebo jejich části, sídla či domy.
Někdy nejsou jako exklávy uznávána území, která jsou se svými mateřskými státy spojena mořem. Exkláva bývá také často chybně zaměňována za exteritoriální území. Název může být použit i pro část obce, která je od své sídelní obce oddělena jiným územím.


Co je to Exkláva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Exkláva můžete sdílet s dalšími lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Exkláva je v kategorii právo

Klíčová slova: Exkláva, terminologie, synonymum, vysvětlení, odborné názvosloví, informace, terminus technicus, definice pojmu, právo, přesný význam, co znamená, slovník, co to je, formulace, co je to Exkláva?, lexikon, pojem, význam


Pojem Exkláva je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Exkláva píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Exkláva je část vlastního území, která je zcela oddělena od zbývajícího území.
Na úrovni mezinárodního práva je exklávou část území určitého státu, která je zcela obklopená územím cizího státu nebo více cizích států. Pojem byl převzat z francouzského exclave, původně pochází z latinského ex (z, vně, pryč) a clavus (hřebík, něco obklopeno).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Exkláva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Exkláva ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Exkláva na Google.cz

Hledat termín Exkláva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Exkláva ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Exkláva na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Exkláva například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Exkláva? resp. jaká je definice slova Exkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exkláva, odpověď na dotaz co je to Exkláva?. Víte např. kdo to je Amy Winehouse? Znáte a víte kdo je Bill Clinton? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.