Co je to?
Definice výrazu Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Co to je Exkláva? Význam slova

Co znamená termín Exkláva? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Exkláva je mezinárodním právem definována jako díl území nějakého státu, které se nachází uvnitř území jednoho nebo více cizích států. Samotné pojmenování má svůj původ v latině a francouzštině. Vnitrozemskými enklávami mohou být například obce nebo jejich části, sídla či domy.
Někdy nejsou jako exklávy uznávána území, která jsou se svými mateřskými státy spojena mořem. Exkláva bývá také často chybně zaměňována za exteritoriální území. Název může být použit i pro část obce, která je od své sídelní obce oddělena jiným územím.


Co je to Exkláva? Význam slova, termín, Definice výrazu Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Exkláva je v sekci Právo

Klíčová slova: co to je, názvosloví, Právo, odborný výraz, formulace, význam, odborné názvosloví, přesný výraz, Exkláva, synonymum, wiki, vysvětlení, informace, význam slova, lexikon, definice pojmu, popis, přesný význam


Pojem Exkláva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Exkláva

Vyhledat heslo Exkláva ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exkláva ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Exkláva ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Exkláva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Exkláva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Exkláva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Exkláva například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Exkláva? resp. co vlastně znamená slovo Exkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exkláva, odpověď na dotaz co je to Exkláva?. Víte např. kdo to je Deviant? Znáte a víte kdo je IT ředitel? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.