Co je to?
Výraz, termín, definice slova Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Co je to Exkláva? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Exkláva?

Exkláva je mezinárodním právem definována jako díl území nějakého státu, které se nachází uvnitř území jednoho nebo více cizích států. Samotné pojmenování má svůj původ v latině a francouzštině. Vnitrozemskými enklávami mohou být například obce nebo jejich části, sídla či domy.
Někdy nejsou jako exklávy uznávána území, která jsou se svými mateřskými státy spojena mořem. Exkláva bývá také často chybně zaměňována za exteritoriální území. Název může být použit i pro část obce, která je od své sídelní obce oddělena jiným územím.


Co je to Exkláva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Exkláva? Potom se o definici podělte s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Exkláva se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: slovo, formulace, terminus technicus, co znamená, heslo, vysvětlení, význam slova, právo, wiki, definice pojmu, význam pojmu, právo, lexikon, termín, odborný výraz, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam


Pojem Exkláva je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Exkláva můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Exkláva je část vlastního území, která je zcela oddělena od zbývajícího území.
Na úrovni mezinárodního práva je exklávou část území určitého státu, která je zcela obklopená územím cizího státu nebo více cizích států. Pojem byl převzat z francouzského exclave, původně pochází z latinského ex (z, vně, pryč) a clavus (hřebík, něco obklopeno).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exkláva ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Exkláva na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Exkláva ve Wikimedia Commons

Najít pojem Exkláva na Google.cz

Hledat termín Exkláva ve Wikislovníku

Hledat heslo Exkláva ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Exkláva například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Exkláva? resp. co se přesně ukrývá za slovem Exkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exkláva, odpověď na dotaz co je to Exkláva?. Víte např. kdo to je Vít Klusák? Znáte a víte kdo je Jozef Tiso? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Exkláva v jiné sekci než právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.