Co je to?
Definice výrazu Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Co to je Exkláva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Exkláva

Exkláva je mezinárodním právem definována jako díl území nějakého státu, které se nachází uvnitř území jednoho nebo více cizích států. Samotné pojmenování má svůj původ v latině a francouzštině. Vnitrozemskými enklávami mohou být například obce nebo jejich části, sídla či domy.
Někdy nejsou jako exklávy uznávána území, která jsou se svými mateřskými státy spojena mořem. Exkláva bývá také často chybně zaměňována za exteritoriální území. Název může být použit i pro část obce, která je od své sídelní obce oddělena jiným územím.


Co je to Exkláva? Význam slova, termín, Definice výrazu Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Exkláva patří do kategorie Právo

Klíčová slova: Exkláva, popis, přesný výraz, definice, slovník, formulace, Právo, vysvětlení, lexikon, terminologie, odborné názvosloví, termín, wiki, význam, synonymum, přesný význam, význam slova, význam pojmu


Pojem Exkláva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Exkláva? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Exkláva je část vlastního území, která je zcela oddělena od zbývajícího území.
Na úrovni mezinárodního práva je exklávou část území určitého státu, která je zcela obklopená územím cizího státu nebo více cizích států. Pojem byl převzat z francouzského exclave, původně pochází z latinského ex (z, vně, pryč) a clavus (hřebík, něco obklopeno).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exkláva ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Exkláva na Google.cz

Hledat videa s názvem Exkláva na Youtube

Vyhledat heslo Exkláva ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Exkláva ve Wikimedia Commons

Hledat termín Exkláva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Exkláva například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Exkláva? resp. jaký je přesný význam slova Exkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exkláva, odpověď na dotaz co je to Exkláva?. Víte např. kdo to je Fuchtle? Znáte a víte kdo je Farmakolog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.