Co je to?
Definice výrazu Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Co to je Exkláva? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Exkláva?

Exkláva je mezinárodním právem definována jako díl území nějakého státu, které se nachází uvnitř území jednoho nebo více cizích států. Samotné pojmenování má svůj původ v latině a francouzštině. Vnitrozemskými enklávami mohou být například obce nebo jejich části, sídla či domy.
Někdy nejsou jako exklávy uznávána území, která jsou se svými mateřskými státy spojena mořem. Exkláva bývá také často chybně zaměňována za exteritoriální území. Název může být použit i pro část obce, která je od své sídelní obce oddělena jiným územím.


Co je to Exkláva? Význam slova, termín, Definice výrazu Exkláva. Co znamená odborný pojem Exkláva z kategorie Právo?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Exkláva můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Exkláva je v kategorii právo

Klíčová slova: význam, význam slova, odborné názvosloví, heslo, odborný výraz, slovo, definice, přesný význam, co je to Exkláva?, termín, informace, co to je, lexikon, synonymum, formulace, pojem, definice pojmu, co znamená


Pojem Exkláva je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Exkláva?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Exkláva je část vlastního území, která je zcela oddělena od zbývajícího území.
Na úrovni mezinárodního práva je exklávou část území určitého státu, která je zcela obklopená územím cizího státu nebo více cizích států. Pojem byl převzat z francouzského exclave, původně pochází z latinského ex (z, vně, pryč) a clavus (hřebík, něco obklopeno).

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Exkláva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Exkláva ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exkláva ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Exkláva ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Exkláva ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Exkláva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Exkláva například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Exkláva? resp. co znamená slovo Exkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exkláva, odpověď na dotaz co je to Exkláva?. Víte např. kdo to je Jiří Stivín? Znáte a víte kdo je Anna Kadeřávková? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Exkláva i v jiné kategorii než v právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.