Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bujón. Co znamená pojem Bujón z kategorie Jídlo?

Co je Bujón? Význam slova

Co znamená termín Bujón? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bujón čili vývar je základ mnoha jídel, například polévek či omáček. Připravuje se vyvařením masa, zeleniny nebo dalších ingrediencí. Slovo bujón se užívá i pro označení druhu polévky, kde vývar hraje hlavní roli.
Je také považován za podpůrný prostředek při léčbě mnoha nemocí nebo při oslabení organizmu. Využíván je i pro zmírnění následků přílišné konzumace alkoholu.


Co je to Bujón? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bujón. Co znamená pojem Bujón z kategorie Jídlo?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Bujón doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Bujón se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: wiki, co to je, terminologie, Bujón, jídlo, názvosloví, slovník, význam slova, informace, slovo, definice, jídlo, pojem, přesný výraz, co znamená, terminus technicus, synonymum, definice pojmu


Pojem Bujón je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bujón?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vývar (též bujón) je kuchyňská surovina připravená vyvařením masa (kostí) či zeleniny, často obojího, používaná např. při vaření polévek a omáček. Těmito názvy se také označují polévky, ve kterých vývar tvoří hlavní surovinu. Dobrý vývar hospodyňky považovaly a i dnes mnohdy považují za vrchol kuchařského umění. Vývar byl též považován všeobecně jako posilující nebo i léčivý prostředek, maminkám, kterým se narodilo dítě, se nosil silný slepičí vývar s masem, aby brzy zesílily. Vývar byl a dodnes je užíván jako jeden z prostředků na zmírnění kocoviny (tzv. vyprošťovací polévka).

Polévka s bujónem

Polévka s bujónem, vývar s játrovým knedlíčkem. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Polévka s bujónem, vývar s játrovým knedlíčkem. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Bujón ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Bujón na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Bujón na Youtube

Zkusit najít výraz Bujón ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Bujón ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bujón ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bujón například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Bujón? resp. co se skrývá pod slovem Bujón? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bujón, odpověď na dotaz co je to Bujón?. Víte např. kdo to je Dana Drábová? Znáte a víte kdo je Tereza Těžká? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.