Co je to?
Definice výrazu Bujón. Co znamená odborný pojem Bujón z kategorie Jídlo?

Co to je Bujón? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bujón

Bujón čili vývar je základ mnoha jídel, například polévek či omáček. Připravuje se vyvařením masa, zeleniny nebo dalších ingrediencí. Slovo bujón se užívá i pro označení druhu polévky, kde vývar hraje hlavní roli.
Je také považován za podpůrný prostředek při léčbě mnoha nemocí nebo při oslabení organizmu. Využíván je i pro zmírnění následků přílišné konzumace alkoholu.


Co je to Bujón? Význam slova, termín, Definice výrazu Bujón. Co znamená odborný pojem Bujón z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bujón sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bujón patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: termín, definice pojmu, lexikon, význam slova, pojem, co to je, význam pojmu, synonymum, co znamená, odborné názvosloví, definice, informace, terminus technicus, názvosloví, terminologie, slovo, význam, wiki


Pojem Bujón je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bujón?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vývar (též bujón) je kuchyňská surovina připravená vyvařením masa (kostí) či zeleniny, často obojího, používaná např. při vaření polévek a omáček. Těmito názvy se také označují polévky, ve kterých vývar tvoří hlavní surovinu. Dobrý vývar hospodyňky považovaly a i dnes mnohdy považují za vrchol kuchařského umění. Vývar byl též považován všeobecně jako posilující nebo i léčivý prostředek, maminkám, kterým se narodilo dítě, se nosil silný slepičí vývar s masem, aby brzy zesílily. Vývar byl a dodnes je užíván jako jeden z prostředků na zmírnění kocoviny (tzv. vyprošťovací polévka).

Polévka s bujónem

Polévka s bujónem, vývar s játrovým knedlíčkem. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Polévka s bujónem, vývar s játrovým knedlíčkem. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Bujón ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Bujón ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Bujón na Youtube

Najít slovo Bujón ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Bujón ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Bujón ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bujón například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Bujón? resp. co znamená slovo Bujón? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bujón, odpověď na dotaz co je to Bujón?. Víte např. kdo to je Dustin Hoffman? Znáte a víte kdo je Šiva? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Bujón hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.