Co je to?
Definice výrazu, termínu Bujón. Co znamená odborný pojem Bujón z kategorie Jídlo?

Co je to Bujón? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bujón?

Bujón čili vývar je základ mnoha jídel, například polévek či omáček. Připravuje se vyvařením masa, zeleniny nebo dalších ingrediencí. Slovo bujón se užívá i pro označení druhu polévky, kde vývar hraje hlavní roli.
Je také považován za podpůrný prostředek při léčbě mnoha nemocí nebo při oslabení organizmu. Využíván je i pro zmírnění následků přílišné konzumace alkoholu.


Co je to Bujón? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bujón. Co znamená odborný pojem Bujón z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Bujón sdílejte s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Bujón je v kategorii jídlo

Klíčová slova: termín, terminus technicus, slovo, synonymum, vysvětlení, odborné názvosloví, přesný výraz, terminologie, Bujón, pojem, heslo, wiki, co to je, formulace, význam, popis, co je to Bujón?, lexikon


Pojem Bujón je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bujón? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Vývar (též bujón) je kuchyňská surovina připravená vyvařením masa (kostí) či zeleniny, často obojího, používaná např. při vaření polévek a omáček. Těmito názvy se také označují polévky, ve kterých vývar tvoří hlavní surovinu. Dobrý vývar hospodyňky považovaly a i dnes mnohdy považují za vrchol kuchařského umění. Vývar byl též považován všeobecně jako posilující nebo i léčivý prostředek, maminkám, kterým se narodilo dítě, se nosil silný slepičí vývar s masem, aby brzy zesílily. Vývar byl a dodnes je užíván jako jeden z prostředků na zmírnění kocoviny (tzv. vyprošťovací polévka).

Polévka s bujónem

Polévka s bujónem, vývar s játrovým knedlíčkem. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Polévka s bujónem, vývar s játrovým knedlíčkem. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Bujón v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bujón ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Bujón na Google.cz

Vyhledat výraz Bujón ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Bujón ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bujón ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Bujón ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bujón například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bujón? resp. co znamená slovo Bujón? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bujón, odpověď na dotaz co je to Bujón?. Víte např. kdo to je John Hopkinson? Znáte a víte kdo je Alena Štréblová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.