Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bujón. Co znamená odborný pojem Bujón z kategorie Jídlo?

Co je to Bujón? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bujón?

Bujón čili vývar je základ mnoha jídel, například polévek či omáček. Připravuje se vyvařením masa, zeleniny nebo dalších ingrediencí. Slovo bujón se užívá i pro označení druhu polévky, kde vývar hraje hlavní roli.
Je také považován za podpůrný prostředek při léčbě mnoha nemocí nebo při oslabení organizmu. Využíván je i pro zmírnění následků přílišné konzumace alkoholu.


Co je to Bujón? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bujón. Co znamená odborný pojem Bujón z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bujón s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Bujón je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminologie, pojem, lexikon, slovo, wiki, co je to Bujón?, názvosloví, slovník, definice pojmu, informace, popis, termín, synonymum, jídlo, definice, heslo, význam slova, vysvětlení


Pojem Bujón je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bujón dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vývar (též bujón) je kuchyňská surovina připravená vyvařením masa (kostí) či zeleniny, často obojího, používaná např. při vaření polévek a omáček. Těmito názvy se také označují polévky, ve kterých vývar tvoří hlavní surovinu. Dobrý vývar hospodyňky považovaly a i dnes mnohdy považují za vrchol kuchařského umění. Vývar byl též považován všeobecně jako posilující nebo i léčivý prostředek, maminkám, kterým se narodilo dítě, se nosil silný slepičí vývar s masem, aby brzy zesílily. Vývar byl a dodnes je užíván jako jeden z prostředků na zmírnění kocoviny (tzv. vyprošťovací polévka).

Polévka s bujónem

Polévka s bujónem, vývar s játrovým knedlíčkem. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Polévka s bujónem, vývar s játrovým knedlíčkem. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Bujón

Najít heslo Bujón ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Bujón ve Wikizdrojích

Najít slovo Bujón ve Wikislovníku

Hledat termín Bujón ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bujón ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bujón na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bujón například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bujón? resp. jaká je definice termínu Bujón? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bujón, odpověď na dotaz co je to Bujón?. Víte např. kdo to je Hana Brejchová? Znáte a víte kdo je Chiropraktik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.