Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bujón. Co znamená odborný pojem Bujón z kategorie Jídlo?

Co je to Bujón? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bujón?

Bujón čili vývar je základ mnoha jídel, například polévek či omáček. Připravuje se vyvařením masa, zeleniny nebo dalších ingrediencí. Slovo bujón se užívá i pro označení druhu polévky, kde vývar hraje hlavní roli.
Je také považován za podpůrný prostředek při léčbě mnoha nemocí nebo při oslabení organizmu. Využíván je i pro zmírnění následků přílišné konzumace alkoholu.


Co je to Bujón? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bujón. Co znamená odborný pojem Bujón z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bujón? Pak se o ní podělte s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Bujón je v kategorii jídlo

Klíčová slova: informace, přesný výraz, popis, terminus technicus, slovník, jídlo, termín, definice pojmu, jídlo, přesný význam, odborný výraz, význam, definice, pojem, význam pojmu, názvosloví, terminologie, co je to Bujón?


Pojem Bujón je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bujón? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vývar (též bujón) je kuchyňská surovina připravená vyvařením masa (kostí) či zeleniny, často obojího, používaná např. při vaření polévek a omáček. Těmito názvy se také označují polévky, ve kterých vývar tvoří hlavní surovinu. Dobrý vývar hospodyňky považovaly a i dnes mnohdy považují za vrchol kuchařského umění. Vývar byl též považován všeobecně jako posilující nebo i léčivý prostředek, maminkám, kterým se narodilo dítě, se nosil silný slepičí vývar s masem, aby brzy zesílily. Vývar byl a dodnes je užíván jako jeden z prostředků na zmírnění kocoviny (tzv. vyprošťovací polévka).

Polévka s bujónem

Polévka s bujónem, vývar s játrovým knedlíčkem. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Polévka s bujónem, vývar s játrovým knedlíčkem. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Bujón v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bujón ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Bujón ve Wikizdrojích

Najít pojem Bujón ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Bujón ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Bujón ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bujón na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bujón například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili co znamená Bujón? resp. jaký je přesný význam slova Bujón? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bujón, odpověď na dotaz co je to Bujón?. Víte např. kdo to je Zdeněk Hřib? Znáte a víte kdo je Jason Momoa? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.