Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fašank. Co znamená pojem Fašank z kategorie Kultura?

Co to je Fašank? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Fašank

Fašank neboli také masopust je buď třídenní svátek, nebo název celého období ohraničeného vánocemi a velikonocemi. Začátek je daný – po Třech králích, konec závisí na tom, kdy jsou v daném roce velikonoce.
Fašankové oslavy byly známy už ve starověkém Římě jako uctívání jara, vegetace a plodnosti. Jmenovitým božstvem tohoto období byl Bakchus. V období fašanku probíhají karnevaly masek, tance, zabíjačky či svatby.

Co je to Fašank? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fašank. Co znamená pojem Fašank z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fašank je v sekci Kultura

Klíčová slova: Kultura, heslo, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, slovník, slovo, vysvětlení, popis, význam pojmu, význam slova, lexikon, definice, informace, pojem, termín, odborný výraz, Fašank


Pojem Fašank je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fašank? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Masopust (Vostatke, Fašank, morav. Voračky, Voráčí, Končiny, či karneval) je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a Postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Masopust vychází především z římského náboženství, které s předjařím spojovalo vegetační a plodnostní božstva jako je Bakchus.

Jiné zdroje informací o pojmu Fašank

Vyhledat heslo Fašank ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Fašank ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Fašank ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fašank ve Wikimedia Commons

Najít termín Fašank na Google.cz

Zkusit najít výraz Fašank ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fašank například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Fašank? resp. co označuje slovo Fašank? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fašank, odpověď na dotaz co je to Fašank?. Víte např. kdo to je Choronzon? Znáte a víte kdo je Písmoznalec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.