Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fašank. Co znamená pojem Fašank z kategorie Kultura?

Co to je Fašank? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Fašank?

Fašank neboli také masopust je buď třídenní svátek, nebo název celého období ohraničeného vánocemi a velikonocemi. Začátek je daný – po Třech králích, konec závisí na tom, kdy jsou v daném roce velikonoce.
Fašankové oslavy byly známy už ve starověkém Římě jako uctívání jara, vegetace a plodnosti. Jmenovitým božstvem tohoto období byl Bakchus. V období fašanku probíhají karnevaly masek, tance, zabíjačky či svatby.

Co je to Fašank? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fašank. Co znamená pojem Fašank z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fašank? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fašank patří do sekce Kultura

Klíčová slova: formulace, synonymum, co znamená, definice pojmu, slovo, Kultura, informace, terminologie, význam, přesný význam, wiki, význam pojmu, co to je, definice, odborný výraz, co je to Fašank?, Fašank, slovník


Pojem Fašank je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Fašank můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Masopust (Vostatke, Fašank, morav. Voračky, Voráčí, Končiny, či karneval) je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a Postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Masopust vychází především z římského náboženství, které s předjařím spojovalo vegetační a plodnostní božstva jako je Bakchus.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Fašank ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Fašank ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Fašank ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Fašank ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fašank ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fašank ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fašank například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Fašank? resp. co to je Fašank? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fašank, odpověď na dotaz co je to Fašank?. Víte např. kdo to je Klinický psycholog? Znáte a víte kdo je Statik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.