Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fašank. Co znamená pojem Fašank z kategorie Kultura?

Co to je Fašank? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fašank

Fašank neboli také masopust je buď třídenní svátek, nebo název celého období ohraničeného vánocemi a velikonocemi. Začátek je daný – po Třech králích, konec závisí na tom, kdy jsou v daném roce velikonoce.
Fašankové oslavy byly známy už ve starověkém Římě jako uctívání jara, vegetace a plodnosti. Jmenovitým božstvem tohoto období byl Bakchus. V období fašanku probíhají karnevaly masek, tance, zabíjačky či svatby.

Co je to Fašank? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fašank. Co znamená pojem Fašank z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fašank s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fašank se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, názvosloví, slovo, terminologie, význam, heslo, co je to Fašank?, co znamená, slovník, termín, definice, Kultura, Kultura, wiki, popis, význam slova, formulace


Pojem Fašank je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fašank? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Masopust (Vostatke, Fašank, morav. Voračky, Voráčí, Končiny, či karneval) je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a Postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Masopust vychází především z římského náboženství, které s předjařím spojovalo vegetační a plodnostní božstva jako je Bakchus.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Fašank ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Fašank ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Fašank ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Fašank ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Fašank na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fašank ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fašank například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Fašank? resp. co se skrývá pod slovem Fašank? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fašank, odpověď na dotaz co je to Fašank?. Víte např. kdo to je Petr Hapka? Znáte a víte kdo je Písmoznalec? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.