Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fašank. Co znamená pojem Fašank z kategorie Kultura?

Co to je Fašank? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fašank?

Fašank neboli také masopust je buď třídenní svátek, nebo název celého období ohraničeného vánocemi a velikonocemi. Začátek je daný – po Třech králích, konec závisí na tom, kdy jsou v daném roce velikonoce.
Fašankové oslavy byly známy už ve starověkém Římě jako uctívání jara, vegetace a plodnosti. Jmenovitým božstvem tohoto období byl Bakchus. V období fašanku probíhají karnevaly masek, tance, zabíjačky či svatby.


Co je to Fašank? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fašank. Co znamená pojem Fašank z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Fašank sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fašank je v kategorii Kultura

Klíčová slova: přesný význam, co je to Fašank?, Fašank, heslo, popis, informace, význam slova, slovo, co to je, slovník, pojem, definice, odborný výraz, termín, názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, synonymum


Pojem Fašank je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Fašank dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Masopust (Vostatke, Fašank, morav. Voračky, Voráčí, Končiny, či karneval) je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a Postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Masopust vychází především z římského náboženství, které s předjařím spojovalo vegetační a plodnostní božstva jako je Bakchus.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Fašank ve Wikislovníku

Najít slovo Fašank ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Fašank ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Fašank na Google.cz

Najít termín Fašank ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fašank ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fašank například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Fašank? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fašank? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fašank, odpověď na dotaz co je to Fašank?. Víte např. kdo to je Iluzionista? Znáte a víte kdo je Odborný asistent? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Fašank i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.