Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fašank. Co znamená pojem Fašank z kategorie Kultura?

Co je Fašank? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fašank?

Fašank neboli také masopust je buď třídenní svátek, nebo název celého období ohraničeného vánocemi a velikonocemi. Začátek je daný – po Třech králích, konec závisí na tom, kdy jsou v daném roce velikonoce.
Fašankové oslavy byly známy už ve starověkém Římě jako uctívání jara, vegetace a plodnosti. Jmenovitým božstvem tohoto období byl Bakchus. V období fašanku probíhají karnevaly masek, tance, zabíjačky či svatby.

Co je to Fašank? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fašank. Co znamená pojem Fašank z kategorie Kultura?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Fašank patří do sekce kultura

Klíčová slova: názvosloví, přesný výraz, kultura, co to je, vysvětlení, co je to Fašank?, význam, informace, definice, definice pojmu, co znamená, wiki, termín, odborný výraz, Fašank, přesný význam, lexikon, kultura


Pojem Fašank je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Fašank?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Masopust (Vostatke, Fašank, morav. Voračky, Voráčí, Končiny, či karneval) je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a Postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Masopust vychází především z římského náboženství, které s předjařím spojovalo vegetační a plodnostní božstva jako je Bakchus.

Pro další informace o termínu Fašank zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Fašank ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fašank na Youtube

Najít slovo Fašank ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fašank ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Fašank ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Fašank ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fašank například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Fašank? resp. jaká je definice slova Fašank? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fašank, odpověď na dotaz co je to Fašank?. Víte např. kdo to je Instalatér? Znáte a víte kdo je Diabetolog? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.