Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lumen. Co znamená odborný pojem Lumen z kategorie Fyzika?

Co je to Lumen? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lumen?

Lumen je termín z oblasti fyziky. Jde o měrnou jednotku světelného toku, která má značku lm. Hodnota lumenu informuje o tom, kolik světla vyzařuje určitý světelný zdroj. Název jednotky je latinského původu a v překladu znamená světlo. Lumen je hlavní jednotkou světelného toku a patří mezi odvozené jednotky SI soustavy. Vědecky přesně je definován jako takový světelný tok, který je vyzařován bodovým zdrojem do úhlu prostoru o velikosti 1 steradiánu. Bodový zdroj má svítivost jedné kandely ve všech směrech. Starší normy definují lumen jinak. Lumen byl původně označován jako světelný tok, který vysílalo těleso se speciálními vlastnostmi za zcela specifických podmínek. Jednalo se o tzv. absolutně černé těleso s rozměry 5,305×10 na −7 m2, které vysílalo světelný tok do celého poloprostoru při takové hodnotě teploty, za které tuhne platina. I tato starší definice však odpovídá současným hodnotám.


Co je to Lumen? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lumen. Co znamená odborný pojem Lumen z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Lumen je v sekci fyzika

Klíčová slova: informace, přesný výraz, lexikon, odborné názvosloví, termín, definice pojmu, slovo, Lumen, popis, význam slova, wiki, co je to Lumen?, význam, heslo, názvosloví, formulace, co to je, odborný výraz


Pojem Lumen je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lumen ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Lumen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Lumen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Lumen na Google.cz

Hledat výraz Lumen ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Lumen ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Lumen například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lumen? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lumen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lumen, odpověď na dotaz co je to Lumen?. Víte např. kdo to je Vlastizrádce? Znáte a víte kdo je Čubka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lumen v jiné sekci než fyzika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.