Co je to?
Výraz, termín, definice slova Výpotek. Co znamená odborný pojem Výpotek z kategorie Lékařství?

Co je to Výpotek? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Výpotek

Výpotek je určité množství tekutiny, která se může objevit například při zánětu, po úrazu, jako důsledek nádoru či z jiných příčin. K přesné diagnostice a určení původce pomůže mikrobiologické, cytologické a biochemické vyšetření.
Nejčastěji vzniká výpotek v pohrudniční dutině při zánětu plic, zánětu pohrudnic nebo při zanícení kloubu. Pokud postiženému otékají nohy a má v dutině břišní vodu, znamená výskyt výpotku nízký příjem bílkovin, popřípadě poruchu tvorby krevních bílkovin, ke které dochází při nemocích jater.


Co je to Výpotek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Výpotek. Co znamená odborný pojem Výpotek z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Výpotek je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: termín, slovník, formulace, popis, názvosloví, vysvětlení, co je to Výpotek?, heslo, synonymum, terminologie, pojem, Lékařství, terminus technicus, odborný výraz, co to je, informace, Lékařství, přesný význam


Pojem Výpotek je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Výpotek ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výpotek ve Wikimedia Commons

Najít heslo Výpotek ve vyhledávači Qwant

Najít termín Výpotek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Výpotek na Google.cz

Hledat slovo Výpotek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Výpotek například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Výpotek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Výpotek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výpotek, odpověď na dotaz co je to Výpotek?. Víte např. kdo to je Ivan Vyskočil? Znáte a víte kdo je Barytonista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.