Co je to?
Odborný výraz, definice slova Výpotek. Co znamená slovo Výpotek z kategorie Lékařství?

Co je Výpotek?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Výpotek?

Výpotek je určité množství tekutiny, která se může objevit například při zánětu, po úrazu, jako důsledek nádoru či z jiných příčin. K přesné diagnostice a určení původce pomůže mikrobiologické, cytologické a biochemické vyšetření.
Nejčastěji vzniká výpotek v pohrudniční dutině při zánětu plic, zánětu pohrudnic nebo při zanícení kloubu. Pokud postiženému otékají nohy a má v dutině břišní vodu, znamená výskyt výpotku nízký příjem bílkovin, popřípadě poruchu tvorby krevních bílkovin, ke které dochází při nemocích jater.


Co je to Výpotek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Výpotek. Co znamená slovo Výpotek z kategorie Lékařství?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text (Výpotek) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Výpotek patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: co je to Výpotek?, slovník, co znamená, lékařství, přesný význam, význam pojmu, informace, terminologie, popis, odborné názvosloví, názvosloví, význam slova, definice pojmu, lékařství, pojem, synonymum, terminus technicus, lexikon


Pojem Výpotek je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výpotek ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Výpotek na Youtube

Hledat pojem Výpotek ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Výpotek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Výpotek ve Wikipedii

Najít termín Výpotek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Výpotek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teďka již bezesporu víte jaký je přesný význam slova Výpotek? resp. jaký je význam pojmu Výpotek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výpotek, odpověď na dotaz co je to Výpotek?. Víte např. kdo to je Josef Skála? Znáte a víte kdo je Egan Bernal? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.