Co je to?
Výraz, termín, definice slova Výpotek. Co znamená odborný pojem Výpotek z kategorie Lékařství?

Co je to Výpotek? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Výpotek?

Výpotek je určité množství tekutiny, která se může objevit například při zánětu, po úrazu, jako důsledek nádoru či z jiných příčin. K přesné diagnostice a určení původce pomůže mikrobiologické, cytologické a biochemické vyšetření.
Nejčastěji vzniká výpotek v pohrudniční dutině při zánětu plic, zánětu pohrudnic nebo při zanícení kloubu. Pokud postiženému otékají nohy a má v dutině břišní vodu, znamená výskyt výpotku nízký příjem bílkovin, popřípadě poruchu tvorby krevních bílkovin, ke které dochází při nemocích jater.


Co je to Výpotek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Výpotek. Co znamená odborný pojem Výpotek z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Výpotek můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Výpotek je v kategorii lékařství

Klíčová slova: přesný význam, lékařství, definice, Výpotek, názvosloví, vysvětlení, wiki, synonymum, slovo, význam, terminologie, odborný výraz, terminus technicus, termín, slovník, lékařství, formulace, přesný výraz


Pojem Výpotek je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Výpotek lze najít v následujících zdrojích

Hledat výraz Výpotek ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výpotek ve Wikimedia Commons

Najít výraz Výpotek na Google.cz

Vyhledat termín Výpotek ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Výpotek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Výpotek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Výpotek například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Výpotek? resp. jaká je definice termínu Výpotek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výpotek, odpověď na dotaz co je to Výpotek?. Víte např. kdo to je Emma Smetana? Znáte a víte kdo je Mariah Carey? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Výpotek hledat i v jiných kategoriích (než lékařství) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.