Co je to?
Definice výrazu, termínu Výpotek. Co znamená odborný pojem Výpotek z kategorie Lékařství?

Co je to Výpotek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Výpotek

Výpotek je určité množství tekutiny, která se může objevit například při zánětu, po úrazu, jako důsledek nádoru či z jiných příčin. K přesné diagnostice a určení původce pomůže mikrobiologické, cytologické a biochemické vyšetření.
Nejčastěji vzniká výpotek v pohrudniční dutině při zánětu plic, zánětu pohrudnic nebo při zanícení kloubu. Pokud postiženému otékají nohy a má v dutině břišní vodu, znamená výskyt výpotku nízký příjem bílkovin, popřípadě poruchu tvorby krevních bílkovin, ke které dochází při nemocích jater.


Co je to Výpotek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Výpotek. Co znamená odborný pojem Výpotek z kategorie Lékařství?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Výpotek s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Výpotek je v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, lékařství, přesný význam, přesný výraz, popis, heslo, informace, odborné názvosloví, význam pojmu, co znamená, synonymum, co je to Výpotek?, Výpotek, vysvětlení, definice pojmu, definice, co to je, pojem


Pojem Výpotek je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Výpotek

Najít slovo Výpotek ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výpotek ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Výpotek na Google.cz

Najít pojem Výpotek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Výpotek ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Výpotek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Výpotek například ve Wikipedii, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Výpotek? resp. co označuje slovo Výpotek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výpotek, odpověď na dotaz co je to Výpotek?. Víte např. kdo to je Nindža? Znáte a víte kdo je Mark Messier? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Výpotek v jiné sekci než lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.