Co je to?
Výraz, termín, definice slova Výpotek. Co znamená odborný pojem Výpotek z kategorie Lékařství?

Co je to Výpotek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Výpotek

Výpotek je určité množství tekutiny, která se může objevit například při zánětu, po úrazu, jako důsledek nádoru či z jiných příčin. K přesné diagnostice a určení původce pomůže mikrobiologické, cytologické a biochemické vyšetření.
Nejčastěji vzniká výpotek v pohrudniční dutině při zánětu plic, zánětu pohrudnic nebo při zanícení kloubu. Pokud postiženému otékají nohy a má v dutině břišní vodu, znamená výskyt výpotku nízký příjem bílkovin, popřípadě poruchu tvorby krevních bílkovin, ke které dochází při nemocích jater.


Co je to Výpotek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Výpotek. Co znamená odborný pojem Výpotek z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Výpotek s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Výpotek se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: formulace, slovo, přesný význam, význam, wiki, Výpotek, termín, lexikon, vysvětlení, terminologie, slovník, pojem, definice, význam pojmu, odborné názvosloví, co znamená, terminus technicus, synonymum


Pojem Výpotek je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Výpotek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Výpotek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Výpotek ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Výpotek ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výpotek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Výpotek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Výpotek například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Výpotek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Výpotek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výpotek, odpověď na dotaz co je to Výpotek?. Víte např. kdo to je Herobrine? Znáte a víte kdo je Terorista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.