Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rozpočítadlo. Co znamená odborný pojem Rozpočítadlo z kategorie Literatura?

Co je to Rozpočítadlo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Rozpočítadlo?

Rozpočítadlo je název lidového slovesného útvaru malého rozsahu. Nejčastěji se jedná o říkanky nebo říkadla, používaná při hře nebo společenské události při náhodném výběru z přítomných osob. V říkadlech se užívají slova bez určitého významu, s nejasným původem, zkomolená, cizí slova.
Důležitý je rytmus, ten zde má hlavní úlohu. Tato lidová slovesnost se šíří ústním podáním, tedy od člověka k člověku. Rozpočitadlo se předává z generace na generaci, stejně jako další útvary lidové slovesnosti.


Co je to Rozpočítadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rozpočítadlo. Co znamená odborný pojem Rozpočítadlo z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Rozpočítadlo s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rozpočítadlo se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: názvosloví, wiki, přesný výraz, synonymum, význam, slovo, vysvětlení, definice pojmu, co to je, Rozpočítadlo, lexikon, význam slova, informace, pojem, význam pojmu, odborný výraz, Literatura, heslo


Pojem Rozpočítadlo je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rozpočítadlo? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rozpočítadlo je krátký lidový slovesný útvar, nejčastěji dětská říkanka (říkadlo), která se používá při různých společenských hrách a událostech pro pseudonáhodný výběr některé přítomné osoby.
Rozpočitadla se vyznačují mimo jiné tím, že často používají slova bez významu (obvykle nepoužitá nikde jinde), nejasného původu (někdy alegorizující silným zkomolením cizí, nejčastěji německá slova), se zvýrazněnou rytmickou funkcí. Rytmus zde udržuje silněji, než v běžné mluvě zvýrazněný přízvuk.
Jedná se o projev běžné lidové slovesnosti, jenž se šíří ústním podáním od člověka ke člověku, z generace na generaci, podobně jako různá jiná úsloví, ustálená rčení, pořekadla, průpovídky, aforismy, anekdoty, lidové písničky apod.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Rozpočítadlo ve Wikislovníku

Hledat výraz Rozpočítadlo na Google.cz

Zkusit najít slovo Rozpočítadlo ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozpočítadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Rozpočítadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rozpočítadlo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozpočítadlo například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rozpočítadlo? resp. jaký je význam slova Rozpočítadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozpočítadlo, odpověď na dotaz co je to Rozpočítadlo?. Víte např. kdo to je Boris Cvek? Znáte a víte kdo je Šupák? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.