Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rozpočítadlo. Co znamená odborný pojem Rozpočítadlo z kategorie Literatura?

Co je to Rozpočítadlo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rozpočítadlo

Rozpočítadlo je název lidového slovesného útvaru malého rozsahu. Nejčastěji se jedná o říkanky nebo říkadla, používaná při hře nebo společenské události při náhodném výběru z přítomných osob. V říkadlech se užívají slova bez určitého významu, s nejasným původem, zkomolená, cizí slova.
Důležitý je rytmus, ten zde má hlavní úlohu. Tato lidová slovesnost se šíří ústním podáním, tedy od člověka k člověku. Rozpočitadlo se předává z generace na generaci, stejně jako další útvary lidové slovesnosti.


Co je to Rozpočítadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rozpočítadlo. Co znamená odborný pojem Rozpočítadlo z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rozpočítadlo? s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Rozpočítadlo je v sekci literatura

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, vysvětlení, co to je, Rozpočítadlo, literatura, co znamená, co je to Rozpočítadlo?, literatura, lexikon, popis, termín, terminus technicus, pojem, odborné názvosloví, terminologie, odborný výraz, slovník


Pojem Rozpočítadlo je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rozpočítadlo? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Rozpočítadlo je krátký lidový slovesný útvar, nejčastěji dětská říkanka (říkadlo), která se používá při různých společenských hrách a událostech pro pseudonáhodný výběr některé přítomné osoby.
Rozpočitadla se vyznačují mimo jiné tím, že často používají slova bez významu (obvykle nepoužitá nikde jinde), nejasného původu (někdy alegorizující silným zkomolením cizí, nejčastěji německá slova), se zvýrazněnou rytmickou funkcí. Rytmus zde udržuje silněji, než v běžné mluvě zvýrazněný přízvuk.
Jedná se o projev běžné lidové slovesnosti, jenž se šíří ústním podáním od člověka ke člověku, z generace na generaci, podobně jako různá jiná úsloví, ustálená rčení, pořekadla, průpovídky, aforismy, anekdoty, lidové písničky apod.

Hledejte pojem Rozpočítadlo v následujících vyhledávačích

Hledat termín Rozpočítadlo na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozpočítadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Rozpočítadlo ve Wikislovníku

Vyhledat termín Rozpočítadlo ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Rozpočítadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rozpočítadlo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozpočítadlo například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte co to je Rozpočítadlo? resp. jaký je význam slova Rozpočítadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozpočítadlo, odpověď na dotaz co je to Rozpočítadlo?. Víte např. kdo to je Amík? Znáte a víte kdo je Ranhojič? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.