Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dialýza. Co znamená odborný pojem Dialýza z kategorie Lékařství?

Co je to Dialýza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dialýza?

Během dialýzy se od sebe oddělují látky, které mají různou velikost a rozpustnost. V lékařství se jedná o proces, kdy se nahrazuje přirozená funkce ledvin u pacientů, kteří ji ztratili dočasně nebo trvale. Pokud ledviny fungují správně, odstraňují z krve odpadní produkty jako močovinu nebo draslík, a dostávají z těla pryč přebytečnou vodu. Dialýza dokáže nahradit obě tyto funkce. Existují dva typy dialýzy - hemodialýza a peritoneální dialýza.


Co je to Dialýza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dialýza. Co znamená odborný pojem Dialýza z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dialýza? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Dialýza se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, lékařství, termín, přesný význam, heslo, Dialýza, co je to Dialýza?, význam pojmu, vysvětlení, co to je, formulace, význam, lékařství, odborné názvosloví, popis, slovník, terminologie


Pojem Dialýza je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dialýza můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dialýza je děj, při kterém jsou od sebe odděleny látky s různou rozpustností a velikostí molekul. Prakticky se tak děje přechodem analyticky disperzních látek přes polopropustnou membránu z prostředí s vyšší koncentrací těchto látek do prostředí s nižší koncentrací. Důležité je, aby látky tvořící koloidní roztok přes membránu neprocházely.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Dialýza ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Dialýza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Dialýza ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Dialýza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Dialýza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Dialýza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dialýza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Dialýza? resp. co to je Dialýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dialýza, odpověď na dotaz co je to Dialýza?. Víte např. kdo to je Lucie Zedníčková? Znáte a víte kdo je Antikrist? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.