Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dialýza. Co znamená pojem Dialýza z kategorie Lékařství?

Co to je Dialýza? Význam slova

Co znamená termín Dialýza? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Během dialýzy se od sebe oddělují látky, které mají různou velikost a rozpustnost. V lékařství se jedná o proces, kdy se nahrazuje přirozená funkce ledvin u pacientů, kteří ji ztratili dočasně nebo trvale. Pokud ledviny fungují správně, odstraňují z krve odpadní produkty jako močovinu nebo draslík, a dostávají z těla pryč přebytečnou vodu. Dialýza dokáže nahradit obě tyto funkce. Existují dva typy dialýzy - hemodialýza a peritoneální dialýza.


Co je to Dialýza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dialýza. Co znamená pojem Dialýza z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dialýza je v sekci Lékařství

Klíčová slova: lexikon, Dialýza, co znamená, význam pojmu, slovo, popis, význam slova, odborný výraz, informace, definice pojmu, co to je, odborné názvosloví, význam, názvosloví, Lékařství, slovník, terminologie, vysvětlení


Pojem Dialýza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dialýza? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Dialýza je děj, při kterém jsou od sebe odděleny látky s různou rozpustností a velikostí molekul. Prakticky se tak děje přechodem analyticky disperzních látek přes polopropustnou membránu z prostředí s vyšší koncentrací těchto látek do prostředí s nižší koncentrací. Důležité je, aby látky tvořící koloidní roztok přes membránu neprocházely.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít výraz Dialýza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Dialýza na Google.cz

Hledat slovo Dialýza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Dialýza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Dialýza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dialýza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dialýza například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Dialýza? resp. co znamená slovo Dialýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dialýza, odpověď na dotaz co je to Dialýza?. Víte např. kdo to je Felčar? Znáte a víte kdo je Valach? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.