Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dialýza. Co znamená pojem Dialýza z kategorie Lékařství?

Co to je Dialýza? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dialýza?

Během dialýzy se od sebe oddělují látky, které mají různou velikost a rozpustnost. V lékařství se jedná o proces, kdy se nahrazuje přirozená funkce ledvin u pacientů, kteří ji ztratili dočasně nebo trvale. Pokud ledviny fungují správně, odstraňují z krve odpadní produkty jako močovinu nebo draslík, a dostávají z těla pryč přebytečnou vodu. Dialýza dokáže nahradit obě tyto funkce. Existují dva typy dialýzy - hemodialýza a peritoneální dialýza.


Co je to Dialýza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dialýza. Co znamená pojem Dialýza z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dialýza můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dialýza je v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, informace, Lékařství, význam, vysvětlení, synonymum, názvosloví, popis, význam pojmu, termín, slovník, Lékařství, co to je, terminus technicus, odborný výraz, definice, Dialýza, přesný význam


Pojem Dialýza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dialýza ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Dialýza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Dialýza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Dialýza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Dialýza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Dialýza ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Dialýza například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Dialýza? resp. jaká je definice termínu Dialýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dialýza, odpověď na dotaz co je to Dialýza?. Víte např. kdo to je Jakub Vrána? Znáte a víte kdo je Pasíř? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.