Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dialýza. Co znamená pojem Dialýza z kategorie Lékařství?

Co to je Dialýza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dialýza

Během dialýzy se od sebe oddělují látky, které mají různou velikost a rozpustnost. V lékařství se jedná o proces, kdy se nahrazuje přirozená funkce ledvin u pacientů, kteří ji ztratili dočasně nebo trvale. Pokud ledviny fungují správně, odstraňují z krve odpadní produkty jako močovinu nebo draslík, a dostávají z těla pryč přebytečnou vodu. Dialýza dokáže nahradit obě tyto funkce. Existují dva typy dialýzy - hemodialýza a peritoneální dialýza.


Co je to Dialýza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dialýza. Co znamená pojem Dialýza z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dialýza se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, Lékařství, heslo, synonymum, co je to Dialýza?, formulace, Dialýza, odborné názvosloví, informace, terminologie, wiki, význam slova, slovník, odborný výraz, definice, pojem, co to je


Pojem Dialýza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dialýza? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dialýza je děj, při kterém jsou od sebe odděleny látky s různou rozpustností a velikostí molekul. Prakticky se tak děje přechodem analyticky disperzních látek přes polopropustnou membránu z prostředí s vyšší koncentrací těchto látek do prostředí s nižší koncentrací. Důležité je, aby látky tvořící koloidní roztok přes membránu neprocházely.

Pro více informací o heslu Dialýza zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Dialýza na Youtube

Vyhledat heslo Dialýza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Dialýza na Google.cz

Zkusit najít termín Dialýza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Dialýza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dialýza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dialýza například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Dialýza? resp. co vlastně znamená slovo Dialýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dialýza, odpověď na dotaz co je to Dialýza?. Víte např. kdo to je Tomáš Berdych? Znáte a víte kdo je Valach? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.