Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dialýza. Co znamená pojem Dialýza z kategorie Lékařství?

Co je Dialýza?

Co znamená termín Dialýza? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Během dialýzy se od sebe oddělují látky, které mají různou velikost a rozpustnost. V lékařství se jedná o proces, kdy se nahrazuje přirozená funkce ledvin u pacientů, kteří ji ztratili dočasně nebo trvale. Pokud ledviny fungují správně, odstraňují z krve odpadní produkty jako močovinu nebo draslík, a dostávají z těla pryč přebytečnou vodu. Dialýza dokáže nahradit obě tyto funkce. Existují dva typy dialýzy - hemodialýza a peritoneální dialýza.


Co je to Dialýza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dialýza. Co znamená pojem Dialýza z kategorie Lékařství?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Dialýza sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Dialýza patří do sekce lékařství

Klíčová slova: pojem, význam slova, Dialýza, význam, vysvětlení, lékařství, popis, přesný význam, formulace, slovo, odborný výraz, definice pojmu, definice, co to je, odborné názvosloví, slovník, lékařství, termín


Pojem Dialýza je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dialýza? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dialýza je děj, při kterém jsou od sebe odděleny látky s různou rozpustností a velikostí molekul. Prakticky se tak děje přechodem analyticky disperzních látek přes polopropustnou membránu z prostředí s vyšší koncentrací těchto látek do prostředí s nižší koncentrací. Důležité je, aby látky tvořící koloidní roztok přes membránu neprocházely.

Další informační zdroje o slovu Dialýza

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dialýza ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Dialýza ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Dialýza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Dialýza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Dialýza ve Wikizdrojích

Hledat slovo Dialýza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dialýza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Dialýza? resp. co znamená výraz Dialýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dialýza, odpověď na dotaz co je to Dialýza?. Víte např. kdo to je Mešuge? Znáte a víte kdo je Antikrist? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.