Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dialýza. Co znamená pojem Dialýza z kategorie Lékařství?

Co to je Dialýza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dialýza?

Během dialýzy se od sebe oddělují látky, které mají různou velikost a rozpustnost. V lékařství se jedná o proces, kdy se nahrazuje přirozená funkce ledvin u pacientů, kteří ji ztratili dočasně nebo trvale. Pokud ledviny fungují správně, odstraňují z krve odpadní produkty jako močovinu nebo draslík, a dostávají z těla pryč přebytečnou vodu. Dialýza dokáže nahradit obě tyto funkce. Existují dva typy dialýzy - hemodialýza a peritoneální dialýza.


Co je to Dialýza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dialýza. Co znamená pojem Dialýza z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dialýza je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, slovník, definice pojmu, formulace, slovo, definice, co je to Dialýza?, terminologie, význam slova, lexikon, názvosloví, přesný význam, přesný výraz, Lékařství, význam, význam pojmu, co znamená, informace


Pojem Dialýza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Dialýza doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Dialýza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Dialýza ve Wikipedii

Vyhledat termín Dialýza ve vyhledávači Yandex

Najít termín Dialýza ve Wikislovníku

Najít výraz Dialýza ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dialýza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dialýza například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Dialýza? resp. co je to Dialýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dialýza, odpověď na dotaz co je to Dialýza?. Víte např. kdo to je Sauron? Znáte a víte kdo je Pasíř? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.