Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anarchokapitalismus. Co znamená odborný pojem Anarchokapitalismus z kategorie Politika?

Co je Anarchokapitalismus?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Anarchokapitalismus

Anarchokapitalismus je politický pojem. Jde o směr, který je založen na myšlence dobrovolnosti zúčastněných stran. Žádný člověk nemůže být k ničemu nucen a každý může nabízet výsledky své práce za podmínek, které si sám stanoví. Druhá strana si pak takovou nabídku může vybrat nebo odmítnout. Podobně se anarchokapitalismus staví k pomoci mezi lidmi a solidaritě. Vysoce si ji cení, ale na druhou stranu k ní nesmí být nikdo nucen – ani k nabídce, ani k přijímání. Jde o decentralizaci moci až na úroveň jednotlivců. Nikdo však nemusí být osamocený a není zakázáno převádět své záležitosti na druhé. Každý si však může rozhodnout sám, zda takovou činnost chce nebo nechce konat. Rozhodování tak probíhá na té nejnižší možné úrovni.
Anarchokapitalisté jsou zastánci přesvědčení, že každý o sobě dokáže nejlépe rozhodovat sám. Nikdo totiž nemůže tvrdit, že ví přesně, co je to nejlepší pro ostatní. Proto nechtějí nikomu nic diktovat ani nikoho k něčemu nutit. Podmínkou je, že si každý hledí svého a nikdo na nikoho neútočí. Odmítají, aby za ně nebo o nich rozhodovali politici nebo úředníci.


Co je to Anarchokapitalismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anarchokapitalismus. Co znamená odborný pojem Anarchokapitalismus z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Definici slova Anarchokapitalismus můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Anarchokapitalismus je v kategorii politika

Klíčová slova: formulace, lexikon, přesný význam, Anarchokapitalismus, definice, terminologie, slovo, synonymum, politika, přesný výraz, odborný výraz, názvosloví, terminus technicus, heslo, informace, význam slova, odborné názvosloví, pojem


Pojem Anarchokapitalismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anarchokapitalismus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Anarchokapitalismus je politická a ekonomická teorie, která usiluje o eliminaci státu resp. státního monopolu ve prospěch neregulovaného volného trhu, soukromého vlastnictví, libertariánského výkladu osobní svobody a principu neagrese. Anarchokapitalismus podporuje námezdní práci a usiluje o kompletní zrušení státu. Funkce státu jako soudnictví, policie nebo armáda by byly v teoretické anarchokapitaistické společnosti nahrazeny soukromými agenturami, které by si občané platili. Jakožto příklad společnosti blížící se těmto principům anarchokapitalisté často uvádějí středověký Island nebo Spojené státy americké v období tzv. divokého západu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít frázi Anarchokapitalismus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Anarchokapitalismus na Youtube

Zkusit najít výraz Anarchokapitalismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Anarchokapitalismus ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anarchokapitalismus ve Wikimedia Commons

Najít výraz Anarchokapitalismus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anarchokapitalismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teďka již bezesporu víte jaký je význam slova Anarchokapitalismus? resp. jaký je význam pojmu Anarchokapitalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anarchokapitalismus, odpověď na dotaz co je to Anarchokapitalismus?. Víte např. kdo to je Josef Jungmann? Znáte a víte kdo je Klára Doležalová? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Anarchokapitalismus i v jiné části webu než je kategorie politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, tajemnice, anarchokapitalismus, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.