Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Anarchokapitalismus. Co znamená pojem Anarchokapitalismus z kategorie Politika?

Co to je Anarchokapitalismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Anarchokapitalismus

Anarchokapitalismus je politický pojem. Jde o směr, který je založen na myšlence dobrovolnosti zúčastněných stran. Žádný člověk nemůže být k ničemu nucen a každý může nabízet výsledky své práce za podmínek, které si sám stanoví. Druhá strana si pak takovou nabídku může vybrat nebo odmítnout. Podobně se anarchokapitalismus staví k pomoci mezi lidmi a solidaritě. Vysoce si ji cení, ale na druhou stranu k ní nesmí být nikdo nucen – ani k nabídce, ani k přijímání. Jde o decentralizaci moci až na úroveň jednotlivců. Nikdo však nemusí být osamocený a není zakázáno převádět své záležitosti na druhé. Každý si však může rozhodnout sám, zda takovou činnost chce nebo nechce konat. Rozhodování tak probíhá na té nejnižší možné úrovni.
Anarchokapitalisté jsou zastánci přesvědčení, že každý o sobě dokáže nejlépe rozhodovat sám. Nikdo totiž nemůže tvrdit, že ví přesně, co je to nejlepší pro ostatní. Proto nechtějí nikomu nic diktovat ani nikoho k něčemu nutit. Podmínkou je, že si každý hledí svého a nikdo na nikoho neútočí. Odmítají, aby za ně nebo o nich rozhodovali politici nebo úředníci.


Co je to Anarchokapitalismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Anarchokapitalismus. Co znamená pojem Anarchokapitalismus z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Anarchokapitalismus? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Anarchokapitalismus patří do sekce politika

Klíčová slova: Anarchokapitalismus, vysvětlení, termín, slovník, formulace, co to je, informace, pojem, význam pojmu, wiki, politika, co znamená, definice, přesný výraz, synonymum, popis, co je to Anarchokapitalismus?, slovo


Pojem Anarchokapitalismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anarchokapitalismus? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Anarchokapitalismus je politická a ekonomická teorie, která usiluje o eliminaci státu resp. státního monopolu ve prospěch neregulovaného volného trhu, soukromého vlastnictví, libertariánského výkladu osobní svobody a principu neagrese. Anarchokapitalismus podporuje námezdní práci a usiluje o kompletní zrušení státu. Funkce státu jako soudnictví, policie nebo armáda by byly v teoretické anarchokapitaistické společnosti nahrazeny soukromými agenturami, které by si občané platili. Jakožto příklad společnosti blížící se těmto principům anarchokapitalisté často uvádějí středověký Island nebo Spojené státy americké v období tzv. divokého západu.

Další informace o pojmu Anarchokapitalismus hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat heslo Anarchokapitalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Anarchokapitalismus ve Wikislovníku

Hledat frázi Anarchokapitalismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Anarchokapitalismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Anarchokapitalismus na Google.cz

Vyhledat pojem Anarchokapitalismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Anarchokapitalismus například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Anarchokapitalismus? resp. co to je Anarchokapitalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anarchokapitalismus, odpověď na dotaz co je to Anarchokapitalismus?. Víte např. kdo to je Petr Hájek? Znáte a víte kdo je Jack Rozparovač? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Anarchokapitalismus i v jiných kategoriích (než politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.