Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anarchokapitalismus. Co znamená odborný pojem Anarchokapitalismus z kategorie Politika?

Co je to Anarchokapitalismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Anarchokapitalismus?

Anarchokapitalismus je politický pojem. Jde o směr, který je založen na myšlence dobrovolnosti zúčastněných stran. Žádný člověk nemůže být k ničemu nucen a každý může nabízet výsledky své práce za podmínek, které si sám stanoví. Druhá strana si pak takovou nabídku může vybrat nebo odmítnout. Podobně se anarchokapitalismus staví k pomoci mezi lidmi a solidaritě. Vysoce si ji cení, ale na druhou stranu k ní nesmí být nikdo nucen – ani k nabídce, ani k přijímání. Jde o decentralizaci moci až na úroveň jednotlivců. Nikdo však nemusí být osamocený a není zakázáno převádět své záležitosti na druhé. Každý si však může rozhodnout sám, zda takovou činnost chce nebo nechce konat. Rozhodování tak probíhá na té nejnižší možné úrovni.
Anarchokapitalisté jsou zastánci přesvědčení, že každý o sobě dokáže nejlépe rozhodovat sám. Nikdo totiž nemůže tvrdit, že ví přesně, co je to nejlepší pro ostatní. Proto nechtějí nikomu nic diktovat ani nikoho k něčemu nutit. Podmínkou je, že si každý hledí svého a nikdo na nikoho neútočí. Odmítají, aby za ně nebo o nich rozhodovali politici nebo úředníci.


Co je to Anarchokapitalismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anarchokapitalismus. Co znamená odborný pojem Anarchokapitalismus z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Anarchokapitalismus? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Anarchokapitalismus patří do sekce politika

Klíčová slova: vysvětlení, definice pojmu, informace, slovo, co to je, význam slova, wiki, terminus technicus, slovník, politika, synonymum, přesný význam, politika, co znamená, definice, popis, význam, názvosloví


Pojem Anarchokapitalismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anarchokapitalismus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Anarchokapitalismus je politická a ekonomická teorie, která usiluje o eliminaci státu resp. státního monopolu ve prospěch neregulovaného volného trhu, soukromého vlastnictví, libertariánského výkladu osobní svobody a principu neagrese. Anarchokapitalismus podporuje námezdní práci a usiluje o kompletní zrušení státu. Funkce státu jako soudnictví, policie nebo armáda by byly v teoretické anarchokapitaistické společnosti nahrazeny soukromými agenturami, které by si občané platili. Jakožto příklad společnosti blížící se těmto principům anarchokapitalisté často uvádějí středověký Island nebo Spojené státy americké v období tzv. divokého západu.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Anarchokapitalismus ve Wikislovníku

Najít slovo Anarchokapitalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Anarchokapitalismus na Google.cz

Vyhledat heslo Anarchokapitalismus ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Anarchokapitalismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Anarchokapitalismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anarchokapitalismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Anarchokapitalismus? resp. co znamená výraz Anarchokapitalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anarchokapitalismus, odpověď na dotaz co je to Anarchokapitalismus?. Víte např. kdo to je Eric Trump? Znáte a víte kdo je Cikorka? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.