Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bechtěrevova choroba. Co znamená pojem Bechtěrevova choroba z kategorie Nemoce?

Co je Bechtěrevova choroba? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bechtěrevova choroba

Bechtěrevova choroba čili ankylozující spondylitida je název chronického revmatického celoživotního onemocnění. Příznaky přicházejí postupně a mění se v různých fázích nemoci. Častěji onemocní muži, doba, kdy se objevují prvotní příznaky, se pohybuje ve věkové kategorii od 18 do 30 let. Nejedná se o přímo dědičnou nemoc, přesto zde dědičnost sehrává určitou úlohu. Zvyšuje totiž riziko onemocnění tam, kde už se Bechtěrevova choroba v rodině vyskytla.
Typické příznaky počátku tohoto onemocnění jsou bolesti v dolní části zad, zvláště po delším sezení nebo jízdě. Bolest je dlouhodobá a vyskytuje se i u mladších lidí. Je doprovázena ztuhlostí, zvláště po ránu. Důvodem onemocnění může být tedy dědičný antigen, ovšem u každého pacienta je samo onemocnění i jeho průběh velmi individuální. U někoho probíhá velmi rychle a mže mít velmi závažné důsledky až invaliditu, jiný jedinec může mít závažné potíže až za velmi dlouhou dobu. Stoprocentní léčba neexistuje, ale velmi účinné je cvičení a aktivní přístup pacienta. Většina případů tohoto onemocnění má lehčí průběh.


Co je to Bechtěrevova choroba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bechtěrevova choroba. Co znamená pojem Bechtěrevova choroba z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text s definicí výrazu Bechtěrevova choroba doporučujeme sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Bechtěrevova choroba se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, odborný výraz, definice pojmu, heslo, nemoce, přesný význam, co znamená, definice, odborné názvosloví, lexikon, co to je, přesný výraz, co je to Bechtěrevova choroba?, pojem, slovo, nemoce, slovník


Pojem Bechtěrevova choroba je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Bechtěrevova choroba?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Bechtěrevova či Marieho–Strümpellova nemoc (ankylozující spondylitida, lat. morbus Bechterevi, morbus Mariei–Strümpelli), pojmenovaná podle ruského neurologa Vladimira Bechtěreva, německého neurologa Adolfa Strümpella a francouzského neurologa a endokrinologa Pierra Marieho je chronické zánětlivé onemocnění především páteřních obratlů postihující až 1 % populace. Postihuje dvakrát až třikrát častěji muže než ženy; první příznaky se většinou objeví mezi 18. a 30. rokem života.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Bechtěrevova choroba ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bechtěrevova choroba ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Bechtěrevova choroba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Bechtěrevova choroba ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Bechtěrevova choroba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Bechtěrevova choroba ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bechtěrevova choroba například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bechtěrevova choroba? resp. jaký je význam slova Bechtěrevova choroba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bechtěrevova choroba, odpověď na dotaz co je to Bechtěrevova choroba?. Víte např. kdo to je Bedřich Smetana? Znáte a víte kdo je Jiří Strach? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.