Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bechtěrevova choroba. Co znamená odborný pojem Bechtěrevova choroba z kategorie Nemoce?

Co je to Bechtěrevova choroba? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bechtěrevova choroba

Bechtěrevova choroba čili ankylozující spondylitida je název chronického revmatického celoživotního onemocnění. Příznaky přicházejí postupně a mění se v různých fázích nemoci. Častěji onemocní muži, doba, kdy se objevují prvotní příznaky, se pohybuje ve věkové kategorii od 18 do 30 let. Nejedná se o přímo dědičnou nemoc, přesto zde dědičnost sehrává určitou úlohu. Zvyšuje totiž riziko onemocnění tam, kde už se Bechtěrevova choroba v rodině vyskytla.
Typické příznaky počátku tohoto onemocnění jsou bolesti v dolní části zad, zvláště po delším sezení nebo jízdě. Bolest je dlouhodobá a vyskytuje se i u mladších lidí. Je doprovázena ztuhlostí, zvláště po ránu. Důvodem onemocnění může být tedy dědičný antigen, ovšem u každého pacienta je samo onemocnění i jeho průběh velmi individuální. U někoho probíhá velmi rychle a mže mít velmi závažné důsledky až invaliditu, jiný jedinec může mít závažné potíže až za velmi dlouhou dobu. Stoprocentní léčba neexistuje, ale velmi účinné je cvičení a aktivní přístup pacienta. Většina případů tohoto onemocnění má lehčí průběh.


Co je to Bechtěrevova choroba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bechtěrevova choroba. Co znamená odborný pojem Bechtěrevova choroba z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bechtěrevova choroba s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Bechtěrevova choroba je v kategorii nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, definice pojmu, odborné názvosloví, terminologie, význam slova, přesný výraz, informace, terminus technicus, co to je, formulace, nemoce, synonymum, lexikon, co je to Bechtěrevova choroba?, význam pojmu, přesný význam, Bechtěrevova choroba


Pojem Bechtěrevova choroba je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bechtěrevova choroba ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Bechtěrevova choroba ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Bechtěrevova choroba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Bechtěrevova choroba ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Bechtěrevova choroba ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Bechtěrevova choroba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bechtěrevova choroba například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Bechtěrevova choroba? resp. jaká je definice termínu Bechtěrevova choroba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bechtěrevova choroba, odpověď na dotaz co je to Bechtěrevova choroba?. Víte např. kdo to je Tereza Voříšková? Znáte a víte kdo je Petr Hannig? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.