Co je to?
Definice výrazu, termínu Bechtěrevova choroba. Co znamená odborný pojem Bechtěrevova choroba z kategorie Nemoce?

Co je Bechtěrevova choroba?

Co znamená pojem, definice termínu Bechtěrevova choroba?

Bechtěrevova choroba čili ankylozující spondylitida je název chronického revmatického celoživotního onemocnění. Příznaky přicházejí postupně a mění se v různých fázích nemoci. Častěji onemocní muži, doba, kdy se objevují prvotní příznaky, se pohybuje ve věkové kategorii od 18 do 30 let. Nejedná se o přímo dědičnou nemoc, přesto zde dědičnost sehrává určitou úlohu. Zvyšuje totiž riziko onemocnění tam, kde už se Bechtěrevova choroba v rodině vyskytla.
Typické příznaky počátku tohoto onemocnění jsou bolesti v dolní části zad, zvláště po delším sezení nebo jízdě. Bolest je dlouhodobá a vyskytuje se i u mladších lidí. Je doprovázena ztuhlostí, zvláště po ránu. Důvodem onemocnění může být tedy dědičný antigen, ovšem u každého pacienta je samo onemocnění i jeho průběh velmi individuální. U někoho probíhá velmi rychle a mže mít velmi závažné důsledky až invaliditu, jiný jedinec může mít závažné potíže až za velmi dlouhou dobu. Stoprocentní léčba neexistuje, ale velmi účinné je cvičení a aktivní přístup pacienta. Většina případů tohoto onemocnění má lehčí průběh.


Co je to Bechtěrevova choroba? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bechtěrevova choroba. Co znamená odborný pojem Bechtěrevova choroba z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bechtěrevova choroba se známými na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Bechtěrevova choroba je v kategorii nemoce

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, nemoce, co je to Bechtěrevova choroba?, informace, popis, význam slova, Bechtěrevova choroba, slovo, formulace, synonymum, co znamená, nemoce, slovník, wiki, heslo, termín, terminus technicus


Pojem Bechtěrevova choroba je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bechtěrevova choroba? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bechtěrevova či Marieho–Strümpellova nemoc (ankylozující spondylitida, lat. morbus Bechterevi, morbus Mariei–Strümpelli), pojmenovaná podle ruského neurologa Vladimira Bechtěreva, německého neurologa Adolfa Strümpella a francouzského neurologa a endokrinologa Pierra Marieho je chronické zánětlivé onemocnění především páteřních obratlů postihující až 1 % populace. Postihuje dvakrát až třikrát častěji muže než ženy; první příznaky se většinou objeví mezi 18. a 30. rokem života.

Pro další informace o termínu Bechtěrevova choroba zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Bechtěrevova choroba ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Bechtěrevova choroba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Bechtěrevova choroba ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bechtěrevova choroba ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Bechtěrevova choroba ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Bechtěrevova choroba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bechtěrevova choroba například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená Bechtěrevova choroba? resp. co označuje slovo Bechtěrevova choroba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bechtěrevova choroba, odpověď na dotaz co je to Bechtěrevova choroba?. Víte např. kdo to je Kristýna Kociánová? Znáte a víte kdo je Gracie Dzienny? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Bechtěrevova choroba i v jiných kategoriích (než nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Operační sál, bechtěrevova choroba, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.