Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bechtěrevova choroba. Co znamená odborný pojem Bechtěrevova choroba z kategorie Nemoce?

Co je to Bechtěrevova choroba? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bechtěrevova choroba?

Bechtěrevova choroba čili ankylozující spondylitida je název chronického revmatického celoživotního onemocnění. Příznaky přicházejí postupně a mění se v různých fázích nemoci. Častěji onemocní muži, doba, kdy se objevují prvotní příznaky, se pohybuje ve věkové kategorii od 18 do 30 let. Nejedná se o přímo dědičnou nemoc, přesto zde dědičnost sehrává určitou úlohu. Zvyšuje totiž riziko onemocnění tam, kde už se Bechtěrevova choroba v rodině vyskytla.
Typické příznaky počátku tohoto onemocnění jsou bolesti v dolní části zad, zvláště po delším sezení nebo jízdě. Bolest je dlouhodobá a vyskytuje se i u mladších lidí. Je doprovázena ztuhlostí, zvláště po ránu. Důvodem onemocnění může být tedy dědičný antigen, ovšem u každého pacienta je samo onemocnění i jeho průběh velmi individuální. U někoho probíhá velmi rychle a mže mít velmi závažné důsledky až invaliditu, jiný jedinec může mít závažné potíže až za velmi dlouhou dobu. Stoprocentní léčba neexistuje, ale velmi účinné je cvičení a aktivní přístup pacienta. Většina případů tohoto onemocnění má lehčí průběh.


Co je to Bechtěrevova choroba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bechtěrevova choroba. Co znamená odborný pojem Bechtěrevova choroba z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bechtěrevova choroba? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Bechtěrevova choroba je v kategorii nemoce

Klíčová slova: nemoce, význam slova, přesný výraz, co to je, odborné názvosloví, slovník, popis, lexikon, význam, heslo, pojem, terminus technicus, odborný výraz, Bechtěrevova choroba, synonymum, definice pojmu, slovo, informace


Pojem Bechtěrevova choroba je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bechtěrevova choroba? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bechtěrevova či Marieho–Strümpellova nemoc (ankylozující spondylitida, lat. morbus Bechterevi, morbus Mariei–Strümpelli), pojmenovaná podle ruského neurologa Vladimira Bechtěreva, německého neurologa Adolfa Strümpella a francouzského neurologa a endokrinologa Pierra Marieho je chronické zánětlivé onemocnění především páteřních obratlů postihující až 1 % populace. Postihuje dvakrát až třikrát častěji muže než ženy; první příznaky se většinou objeví mezi 18. a 30. rokem života.

Jiné zdroje informací o pojmu Bechtěrevova choroba

Hledat videa s názvem Bechtěrevova choroba na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bechtěrevova choroba ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Bechtěrevova choroba ve Wikislovníku

Hledat slovo Bechtěrevova choroba ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Bechtěrevova choroba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Bechtěrevova choroba na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bechtěrevova choroba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte co znamená slovo Bechtěrevova choroba? resp. co přesně označuje termín Bechtěrevova choroba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bechtěrevova choroba, odpověď na dotaz co je to Bechtěrevova choroba?. Víte např. kdo to je Greta Garbo? Znáte a víte kdo je Bigamista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.