Co je to?
Definice výrazu, termínu Hermafrodit. Co znamená odborný pojem Hermafrodit z kategorie Lékařství?

Co je to Hermafrodit? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hermafrodit

Hermafrodit je označení pro takový druh živočicha nebo pro jedince, který vytváří současně spermie i vajíčka. Jeho tělo je vybaveno varlaty i vaječníky nebo má obojetnou pohlavní žlázu. Hermafroditi jsou běžní mezi měkkýši, pláštěnci, kroužkovci a ploštěnci, patří k nim i některé druhy ryb. Samo označení hermafrodit má svůj původ v řeckých bájích, kde vznikla oboupohlavní bytost spojením nymfy a krásného Hermafrodita.
Hermafroditem může být jedinec trvale od svého narození, některé živočišné druhy mohou pohlaví střídat – například různé druhy ryb. Část hermafroditů se rozmnožuje sebeoplozováním, například parazité nebo v rostlinné říši samosprašné rostliny. U člověka může jít o osobu se základy obou pohlavních orgánů, ovšem funkční bývají buď varlata, nebo vaječníky, popřípadě nejsou funkční žádné pohlavní orgány.


Co je to Hermafrodit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hermafrodit. Co znamená odborný pojem Hermafrodit z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hermafrodit patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, informace, wiki, formulace, terminus technicus, přesný význam, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, Hermafrodit, termín, význam slova, názvosloví, význam pojmu, co je to Hermafrodit?, význam, pojem, terminologie


Pojem Hermafrodit je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hermafrodit? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hermafrodit (též obojetník) je živočich schopný produkovat současně vajíčka i spermie. Hermafrodit má buďto varlata i vaječníky, nebo jsou oba tyto orgány nahrazeny tzv. obojetnou pohlavní žlázou.
K hermafroditům patří mnozí měkkýši (mimo hlavonožců a mlžů), ploštěnci, kroužkovci, pláštěnci, ale i třeba některé ryby.

Další informační zdroje o slovu Hermafrodit

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hermafrodit ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hermafrodit ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Hermafrodit ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Hermafrodit na Google.cz

Najít pojem Hermafrodit ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Hermafrodit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hermafrodit například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Hermafrodit? resp. co znamená výraz Hermafrodit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hermafrodit, odpověď na dotaz co je to Hermafrodit?. Víte např. kdo to je Dana Batulková? Znáte a víte kdo je Stavbyvedoucí? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.