Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hermafrodit. Co znamená pojem Hermafrodit z kategorie Lékařství?

Co je Hermafrodit? Význam slova

Co znamená termín Hermafrodit? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hermafrodit je označení pro takový druh živočicha nebo pro jedince, který vytváří současně spermie i vajíčka. Jeho tělo je vybaveno varlaty i vaječníky nebo má obojetnou pohlavní žlázu. Hermafroditi jsou běžní mezi měkkýši, pláštěnci, kroužkovci a ploštěnci, patří k nim i některé druhy ryb. Samo označení hermafrodit má svůj původ v řeckých bájích, kde vznikla oboupohlavní bytost spojením nymfy a krásného Hermafrodita.
Hermafroditem může být jedinec trvale od svého narození, některé živočišné druhy mohou pohlaví střídat – například různé druhy ryb. Část hermafroditů se rozmnožuje sebeoplozováním, například parazité nebo v rostlinné říši samosprašné rostliny. U člověka může jít o osobu se základy obou pohlavních orgánů, ovšem funkční bývají buď varlata, nebo vaječníky, popřípadě nejsou funkční žádné pohlavní orgány.


Co je to Hermafrodit? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hermafrodit. Co znamená pojem Hermafrodit z kategorie Lékařství?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s rodinou a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Hermafrodit se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, význam pojmu, lékařství, co to je, pojem, wiki, synonymum, názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, definice pojmu, heslo, termín, odborné názvosloví, formulace, co znamená, informace


Pojem Hermafrodit je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Hermafrodit?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Hermafrodit (též obojetník) je živočich schopný produkovat současně vajíčka i spermie. Hermafrodit má buďto varlata i vaječníky, nebo jsou oba tyto orgány nahrazeny tzv. obojetnou pohlavní žlázou.
K hermafroditům patří mnozí měkkýši (mimo hlavonožců a mlžů), ploštěnci, kroužkovci, pláštěnci, ale i třeba některé ryby.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hermafrodit ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Hermafrodit ve Wikizdrojích

Hledat pojem Hermafrodit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Hermafrodit ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Hermafrodit na Youtube

Hledat frázi Hermafrodit ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hermafrodit například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Hermafrodit? resp. jaký je význam slova Hermafrodit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hermafrodit, odpověď na dotaz co je to Hermafrodit?. Víte např. kdo to je Koncipient? Znáte a víte kdo je Office manager? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.