Co je to?
Definice výrazu, termínu Hermafrodit. Co znamená odborný pojem Hermafrodit z kategorie Lékařství?

Co je to Hermafrodit? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Hermafrodit?

Hermafrodit je označení pro takový druh živočicha nebo pro jedince, který vytváří současně spermie i vajíčka. Jeho tělo je vybaveno varlaty i vaječníky nebo má obojetnou pohlavní žlázu. Hermafroditi jsou běžní mezi měkkýši, pláštěnci, kroužkovci a ploštěnci, patří k nim i některé druhy ryb. Samo označení hermafrodit má svůj původ v řeckých bájích, kde vznikla oboupohlavní bytost spojením nymfy a krásného Hermafrodita.
Hermafroditem může být jedinec trvale od svého narození, některé živočišné druhy mohou pohlaví střídat – například různé druhy ryb. Část hermafroditů se rozmnožuje sebeoplozováním, například parazité nebo v rostlinné říši samosprašné rostliny. U člověka může jít o osobu se základy obou pohlavních orgánů, ovšem funkční bývají buď varlata, nebo vaječníky, popřípadě nejsou funkční žádné pohlavní orgány.


Co je to Hermafrodit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hermafrodit. Co znamená odborný pojem Hermafrodit z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hermafrodit s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hermafrodit se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, význam slova, Lékařství, Hermafrodit, slovo, definice, odborné názvosloví, synonymum, přesný výraz, popis, definice pojmu, terminus technicus, slovník, co je to Hermafrodit?, wiki, Lékařství, heslo


Pojem Hermafrodit je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hermafrodit? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hermafrodit (též obojetník) je živočich schopný produkovat současně vajíčka i spermie. Hermafrodit má buďto varlata i vaječníky, nebo jsou oba tyto orgány nahrazeny tzv. obojetnou pohlavní žlázou.
K hermafroditům patří mnozí měkkýši (mimo hlavonožců a mlžů), ploštěnci, kroužkovci, pláštěnci, ale i třeba některé ryby.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Hermafrodit na Youtube

Vyhledat pojem Hermafrodit ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hermafrodit ve Wikimedia Commons

Hledat termín Hermafrodit ve Wikizdrojích

Hledat výraz Hermafrodit ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Hermafrodit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hermafrodit například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Hermafrodit? resp. co přesně znamená slovo Hermafrodit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hermafrodit, odpověď na dotaz co je to Hermafrodit?. Víte např. kdo to je Nunvář? Znáte a víte kdo je Klára Dostálová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Hermafrodit i v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.