Co je to?
Definice výrazu, termínu Hermafrodit. Co znamená odborný pojem Hermafrodit z kategorie Lékařství?

Co je to Hermafrodit? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hermafrodit?

Hermafrodit je označení pro takový druh živočicha nebo pro jedince, který vytváří současně spermie i vajíčka. Jeho tělo je vybaveno varlaty i vaječníky nebo má obojetnou pohlavní žlázu. Hermafroditi jsou běžní mezi měkkýši, pláštěnci, kroužkovci a ploštěnci, patří k nim i některé druhy ryb. Samo označení hermafrodit má svůj původ v řeckých bájích, kde vznikla oboupohlavní bytost spojením nymfy a krásného Hermafrodita.
Hermafroditem může být jedinec trvale od svého narození, některé živočišné druhy mohou pohlaví střídat – například různé druhy ryb. Část hermafroditů se rozmnožuje sebeoplozováním, například parazité nebo v rostlinné říši samosprašné rostliny. U člověka může jít o osobu se základy obou pohlavních orgánů, ovšem funkční bývají buď varlata, nebo vaječníky, popřípadě nejsou funkční žádné pohlavní orgány.


Co je to Hermafrodit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hermafrodit. Co znamená odborný pojem Hermafrodit z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hermafrodit sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hermafrodit patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: co je to Hermafrodit?, přesný výraz, význam, definice, pojem, slovník, co to je, Lékařství, význam pojmu, odborný výraz, Lékařství, terminus technicus, wiki, názvosloví, co znamená, vysvětlení, lexikon, informace


Pojem Hermafrodit je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hermafrodit? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Hermafrodit (též obojetník) je živočich schopný produkovat současně vajíčka i spermie. Hermafrodit má buďto varlata i vaječníky, nebo jsou oba tyto orgány nahrazeny tzv. obojetnou pohlavní žlázou.
K hermafroditům patří mnozí měkkýši (mimo hlavonožců a mlžů), ploštěnci, kroužkovci, pláštěnci, ale i třeba některé ryby.

Jiné informační zdroje o pojmu Hermafrodit

Najít heslo Hermafrodit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Hermafrodit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Hermafrodit ve Wikislovníku

Hledat slovo Hermafrodit na Google.cz

Vyhledat pojem Hermafrodit ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Hermafrodit na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hermafrodit například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Hermafrodit? resp. jaký je přesný význam slova Hermafrodit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hermafrodit, odpověď na dotaz co je to Hermafrodit?. Víte např. kdo to je Steve Buscemi? Znáte a víte kdo je Svářeč? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hermafrodit v jiné sekci než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.