Co je to?
Definice výrazu, termínu Hermafrodit. Co znamená odborný pojem Hermafrodit z kategorie Lékařství?

Co je to Hermafrodit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hermafrodit

Hermafrodit je označení pro takový druh živočicha nebo pro jedince, který vytváří současně spermie i vajíčka. Jeho tělo je vybaveno varlaty i vaječníky nebo má obojetnou pohlavní žlázu. Hermafroditi jsou běžní mezi měkkýši, pláštěnci, kroužkovci a ploštěnci, patří k nim i některé druhy ryb. Samo označení hermafrodit má svůj původ v řeckých bájích, kde vznikla oboupohlavní bytost spojením nymfy a krásného Hermafrodita.
Hermafroditem může být jedinec trvale od svého narození, některé živočišné druhy mohou pohlaví střídat – například různé druhy ryb. Část hermafroditů se rozmnožuje sebeoplozováním, například parazité nebo v rostlinné říši samosprašné rostliny. U člověka může jít o osobu se základy obou pohlavních orgánů, ovšem funkční bývají buď varlata, nebo vaječníky, popřípadě nejsou funkční žádné pohlavní orgány.


Co je to Hermafrodit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hermafrodit. Co znamená odborný pojem Hermafrodit z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Hermafrodit můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hermafrodit je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice, co znamená, význam pojmu, vysvětlení, Hermafrodit, co to je, pojem, co je to Hermafrodit?, terminologie, popis, terminus technicus, wiki, informace, Lékařství, Lékařství, formulace, definice pojmu, přesný význam


Pojem Hermafrodit je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hermafrodit? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hermafrodit (též obojetník) je živočich schopný produkovat současně vajíčka i spermie. Hermafrodit má buďto varlata i vaječníky, nebo jsou oba tyto orgány nahrazeny tzv. obojetnou pohlavní žlázou.
K hermafroditům patří mnozí měkkýši (mimo hlavonožců a mlžů), ploštěnci, kroužkovci, pláštěnci, ale i třeba některé ryby.

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Hermafrodit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Hermafrodit ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Hermafrodit ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Hermafrodit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Hermafrodit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hermafrodit na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hermafrodit například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Hermafrodit? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hermafrodit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hermafrodit, odpověď na dotaz co je to Hermafrodit?. Víte např. kdo to je Seřizovač CNC? Znáte a víte kdo je Stavbyvedoucí? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.