Co je to?
Definice odborného termínu, slova Spyware. Co znamená pojem Spyware z kategorie Software?

Co je Spyware?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Spyware?

Spyware je jedním ze škodlivých programů, které využívají internetu a odesílají data z uživatelova počítače bez jeho vědomí. Někteří autoři se brání tvrzením, že jejich program využívá pouze data potřebná ke statistickému zkoumání. Tyto spyware nejsou nebezpečné, ale jiné mohou být. Některé dovedou odesílat hesla a čísla kreditních karet.
Spyware spadá do kategorie malware, tedy mezi programy, jež běží na počítači a mohou zhoršovat jeho funkci. Představuje poměrně velkou hrozbu, protože hackeři dokážou získávat a zneužívat citlivá data.


Co je to Spyware? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Spyware. Co znamená pojem Spyware z kategorie Software?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Spyware? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Spyware patří do sekce software

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, co je to Spyware?, definice, lexikon, význam, odborný výraz, heslo, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, význam slova, pojem, přesný výraz, Spyware, informace, wiki, terminologie


Pojem Spyware je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Spyware? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Spyware (jiné názvy: špehovací software, špionážní software) je program, který využívá internetové stránky k odesílání dat z počítače (či mobilního telefonu nebo jiného zařízení) bez vědomí jeho uživatele. Někteří autoři spyware se hájí, že jejich program odesílá pouze data typu přehled navštívených stránek či nainstalovaných programů za účelem zjištění potřeb nebo zájmů uživatele a tyto informace využít pro cílenou reklamu. Existují ale i spyware odesílající hesla a čísla kreditních karet nebo spyware fungující jako zadní vrátka. Protože lze jen těžko poznat, do které skupiny program patří, a vzhledem k postoji k reklamě řada uživatelů nesouhlasí s existencí a legálností jakéhokoliv spyware.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Spyware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Spyware ve Wikizdrojích

Hledat termín Spyware ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Spyware na Google.cz

Zkusit najít pojem Spyware ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Spyware ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Spyware například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Spyware? resp. co se skrývá pod slovem Spyware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spyware, odpověď na dotaz co je to Spyware?. Víte např. kdo to je Denis Gaidoš? Znáte a víte kdo je Vandal? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Spyware v jiné sekci než software. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, Mobilní appky, spyware, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?