Co je to?
Výraz, termín, definice slova Spyware. Co znamená odborný pojem Spyware z kategorie Software?

Co je to Spyware? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Spyware

Spyware je jedním ze škodlivých programů, které využívají internetu a odesílají data z uživatelova počítače bez jeho vědomí. Někteří autoři se brání tvrzením, že jejich program využívá pouze data potřebná ke statistickému zkoumání. Tyto spyware nejsou nebezpečné, ale jiné mohou být. Některé dovedou odesílat hesla a čísla kreditních karet.
Spyware spadá do kategorie malware, tedy mezi programy, jež běží na počítači a mohou zhoršovat jeho funkci. Představuje poměrně velkou hrozbu, protože hackeři dokážou získávat a zneužívat citlivá data.


Co je to Spyware? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Spyware. Co znamená odborný pojem Spyware z kategorie Software?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Spyware patří do sekce Software

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, Spyware, Software, co je to Spyware?, slovo, vysvětlení, termín, terminus technicus, co to je, co znamená, Software, odborné názvosloví, odborný výraz, význam slova, terminologie, formulace, wiki


Pojem Spyware je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Spyware? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Spyware (jiné názvy: špehovací software, špionážní software) je program, který využívá internetové stránky k odesílání dat z počítače (či mobilního telefonu nebo jiného zařízení) bez vědomí jeho uživatele. Někteří autoři spyware se hájí, že jejich program odesílá pouze data typu přehled navštívených stránek či nainstalovaných programů za účelem zjištění potřeb nebo zájmů uživatele a tyto informace využít pro cílenou reklamu. Existují ale i spyware odesílající hesla a čísla kreditních karet nebo spyware fungující jako zadní vrátka. Protože lze jen těžko poznat, do které skupiny program patří, a vzhledem k postoji k reklamě řada uživatelů nesouhlasí s existencí a legálností jakéhokoliv spyware.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Spyware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spyware ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Spyware na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spyware ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Spyware ve Wikizdrojích

Najít heslo Spyware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Spyware například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Spyware? resp. jaká je definice termínu Spyware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spyware, odpověď na dotaz co je to Spyware?. Víte např. kdo to je Plynař? Znáte a víte kdo je Bolek a Lolek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Spyware i v jiných kategoriích (než Software). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?