Co je to?
Výraz, termín, definice slova Spyware. Co znamená odborný pojem Spyware z kategorie Software?

Co je to Spyware? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Spyware?

Spyware je jedním ze škodlivých programů, které využívají internetu a odesílají data z uživatelova počítače bez jeho vědomí. Někteří autoři se brání tvrzením, že jejich program využívá pouze data potřebná ke statistickému zkoumání. Tyto spyware nejsou nebezpečné, ale jiné mohou být. Některé dovedou odesílat hesla a čísla kreditních karet.
Spyware spadá do kategorie malware, tedy mezi programy, jež běží na počítači a mohou zhoršovat jeho funkci. Představuje poměrně velkou hrozbu, protože hackeři dokážou získávat a zneužívat citlivá data.


Co je to Spyware? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Spyware. Co znamená odborný pojem Spyware z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Spyware) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Spyware patří do kategorie Software

Klíčová slova: pojem, synonymum, přesný význam, názvosloví, informace, co je to Spyware?, Spyware, co znamená, význam, lexikon, vysvětlení, definice pojmu, slovník, terminus technicus, Software, Software, slovo, termín


Pojem Spyware je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Spyware? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spyware (jiné názvy: špehovací software, špionážní software) je program, který využívá internetové stránky k odesílání dat z počítače (či mobilního telefonu nebo jiného zařízení) bez vědomí jeho uživatele. Někteří autoři spyware se hájí, že jejich program odesílá pouze data typu přehled navštívených stránek či nainstalovaných programů za účelem zjištění potřeb nebo zájmů uživatele a tyto informace využít pro cílenou reklamu. Existují ale i spyware odesílající hesla a čísla kreditních karet nebo spyware fungující jako zadní vrátka. Protože lze jen těžko poznat, do které skupiny program patří, a vzhledem k postoji k reklamě řada uživatelů nesouhlasí s existencí a legálností jakéhokoliv spyware.

Více informací o pojmu Spyware lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spyware ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Spyware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Spyware ve Wikizdrojích

Najít pojem Spyware na Google.cz

Vyhledat termín Spyware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Spyware na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Spyware například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Spyware? resp. jaká je definice slova Spyware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spyware, odpověď na dotaz co je to Spyware?. Víte např. kdo to je Geodet? Znáte a víte kdo je Bolek a Lolek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Spyware hledat i v jiných kategoriích (než Software) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?