Co je to?
Výraz, termín, definice slova Spyware. Co znamená odborný pojem Spyware z kategorie Software?

Co je to Spyware? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Spyware?

Spyware je jedním ze škodlivých programů, které využívají internetu a odesílají data z uživatelova počítače bez jeho vědomí. Někteří autoři se brání tvrzením, že jejich program využívá pouze data potřebná ke statistickému zkoumání. Tyto spyware nejsou nebezpečné, ale jiné mohou být. Některé dovedou odesílat hesla a čísla kreditních karet.
Spyware spadá do kategorie malware, tedy mezi programy, jež běží na počítači a mohou zhoršovat jeho funkci. Představuje poměrně velkou hrozbu, protože hackeři dokážou získávat a zneužívat citlivá data.


Co je to Spyware? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Spyware. Co znamená odborný pojem Spyware z kategorie Software?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Spyware? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Spyware patří do sekce software

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, terminologie, termín, co je to Spyware?, software, odborné názvosloví, Spyware, formulace, co znamená, pojem, přesný význam, vysvětlení, informace, wiki, synonymum, software, popis


Pojem Spyware je v kategorii software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Spyware dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spyware (jiné názvy: špehovací software, špionážní software) je program, který využívá internetové stránky k odesílání dat z počítače (či mobilního telefonu nebo jiného zařízení) bez vědomí jeho uživatele. Někteří autoři spyware se hájí, že jejich program odesílá pouze data typu přehled navštívených stránek či nainstalovaných programů za účelem zjištění potřeb nebo zájmů uživatele a tyto informace využít pro cílenou reklamu. Existují ale i spyware odesílající hesla a čísla kreditních karet nebo spyware fungující jako zadní vrátka. Protože lze jen těžko poznat, do které skupiny program patří, a vzhledem k postoji k reklamě řada uživatelů nesouhlasí s existencí a legálností jakéhokoliv spyware.

Více informací o pojmu Spyware lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Spyware na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spyware ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Spyware ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Spyware ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Spyware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spyware ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Spyware například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Spyware? resp. jaká je definice termínu Spyware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spyware, odpověď na dotaz co je to Spyware?. Víte např. kdo to je Johann Sebastian Bach? Znáte a víte kdo je Vandal? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Spyware hledat i v jiných kategoriích (než software) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?