Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obelisk. Co znamená odborný pojem Obelisk z kategorie Stavebnictví?

Co je to Obelisk? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Obelisk

Obelisk je název pro sloup, který stojí jako samostatná dominanta a má tvar čtyřbokého komolého jehlanu. Je štíhlý a na jeho špici se nachází další velmi nízký jehlan.
Obelisk má dávnou historii, pochází ze starověkého Egypta. Byl vytesán z jediného kusu žuly a většinou se na něm nacházely hieroglyfy nebo ozdobné reliéfy. Základnu tvořil ozdobný podstavec. Obelisky byly zpodobněním slunečních paprsků.


Co je to Obelisk? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Obelisk. Co znamená odborný pojem Obelisk z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Obelisk je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, heslo, informace, odborný výraz, Obelisk, lexikon, slovo, význam, formulace, termín, Stavebnictví, pojem, odborné názvosloví, přesný význam, terminologie, názvosloví, definice pojmu


Pojem Obelisk je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Obelisk? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Obelisk (z řec. obélos, špíz) je památník v podobě samostatně stojícího sloupu, rozšířený zejména ve starověkém Egyptě. Klasicky má podobu štíhlého monolitu tvaru čtyřbokého komolého jehlanu, usazeného na čtyřboký podstavec a ukončený nízkým jehlanem, tzv. pyramidiem. Sloupové pomníky jiného tvaru se nazývají stéla.

Hledejte pojem Obelisk v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Obelisk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obelisk ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Obelisk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Obelisk na Google.cz

Zkusit najít slovo Obelisk ve Wikizdrojích

Hledat heslo Obelisk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Obelisk například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Obelisk? resp. co vlastně znamená slovo Obelisk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obelisk, odpověď na dotaz co je to Obelisk?. Víte např. kdo to je Che Guevara? Znáte a víte kdo je Hosteska? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?