Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obelisk. Co znamená odborný pojem Obelisk z kategorie Stavebnictví?

Co je to Obelisk? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Obelisk

Obelisk je název pro sloup, který stojí jako samostatná dominanta a má tvar čtyřbokého komolého jehlanu. Je štíhlý a na jeho špici se nachází další velmi nízký jehlan.
Obelisk má dávnou historii, pochází ze starověkého Egypta. Byl vytesán z jediného kusu žuly a většinou se na něm nacházely hieroglyfy nebo ozdobné reliéfy. Základnu tvořil ozdobný podstavec. Obelisky byly zpodobněním slunečních paprsků.


Co je to Obelisk? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Obelisk. Co znamená odborný pojem Obelisk z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Obelisk sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Obelisk je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: popis, formulace, Obelisk, terminus technicus, stavebnictví, terminologie, význam, slovník, co to je, význam pojmu, význam slova, definice, přesný výraz, heslo, přesný význam, co znamená, definice pojmu, stavebnictví


Pojem Obelisk je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Obelisk? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Obelisk (z řec. obélos, špíz) je památník v podobě samostatně stojícího sloupu, rozšířený zejména ve starověkém Egyptě. Klasicky má podobu štíhlého monolitu tvaru čtyřbokého komolého jehlanu, usazeného na čtyřboký podstavec a ukončený nízkým jehlanem, tzv. pyramidiem. Sloupové pomníky jiného tvaru se nazývají stéla.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Obelisk na Google.cz

Hledat termín Obelisk ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Obelisk ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obelisk ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obelisk ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Obelisk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Obelisk například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Obelisk? resp. co se skrývá pod slovem Obelisk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obelisk, odpověď na dotaz co je to Obelisk?. Víte např. kdo to je Pavel Zacha? Znáte a víte kdo je Ester Janečková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?