Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obelisk. Co znamená odborný pojem Obelisk z kategorie Stavebnictví?

Co je to Obelisk? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Obelisk

Obelisk je název pro sloup, který stojí jako samostatná dominanta a má tvar čtyřbokého komolého jehlanu. Je štíhlý a na jeho špici se nachází další velmi nízký jehlan.
Obelisk má dávnou historii, pochází ze starověkého Egypta. Byl vytesán z jediného kusu žuly a většinou se na něm nacházely hieroglyfy nebo ozdobné reliéfy. Základnu tvořil ozdobný podstavec. Obelisky byly zpodobněním slunečních paprsků.


Co je to Obelisk? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Obelisk. Co znamená odborný pojem Obelisk z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Obelisk s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Obelisk se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: odborný výraz, termín, popis, pojem, slovo, význam pojmu, co to je, definice, přesný význam, Stavebnictví, slovník, informace, definice pojmu, synonymum, Stavebnictví, přesný výraz, heslo, lexikon


Pojem Obelisk je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Obelisk můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Obelisk (z řec. obélos, špíz) je památník v podobě samostatně stojícího sloupu, rozšířený zejména ve starověkém Egyptě. Klasicky má podobu štíhlého monolitu tvaru čtyřbokého komolého jehlanu, usazeného na čtyřboký podstavec a ukončený nízkým jehlanem, tzv. pyramidiem. Sloupové pomníky jiného tvaru se nazývají stéla.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obelisk ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Obelisk ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Obelisk ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Obelisk ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Obelisk ve Wikislovníku

Najít heslo Obelisk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Obelisk například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Obelisk? resp. co znamená Obelisk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obelisk, odpověď na dotaz co je to Obelisk?. Víte např. kdo to je Larry Page? Znáte a víte kdo je Gabaj? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?