Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Obelisk. Co znamená pojem Obelisk z kategorie Stavebnictví?

Co je Obelisk?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Obelisk?

Obelisk je název pro sloup, který stojí jako samostatná dominanta a má tvar čtyřbokého komolého jehlanu. Je štíhlý a na jeho špici se nachází další velmi nízký jehlan.
Obelisk má dávnou historii, pochází ze starověkého Egypta. Byl vytesán z jediného kusu žuly a většinou se na něm nacházely hieroglyfy nebo ozdobné reliéfy. Základnu tvořil ozdobný podstavec. Obelisky byly zpodobněním slunečních paprsků.


Co je to Obelisk? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Obelisk. Co znamená pojem Obelisk z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Obelisk se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: heslo, slovník, odborný výraz, význam slova, definice pojmu, formulace, synonymum, názvosloví, wiki, co to je, termín, popis, slovo, vysvětlení, co je to Obelisk?, terminologie, význam pojmu, přesný výraz


Pojem Obelisk je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Obelisk dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Obelisk (z řec. obélos, špíz) je památník v podobě samostatně stojícího sloupu, rozšířený zejména ve starověkém Egyptě. Klasicky má podobu štíhlého monolitu tvaru čtyřbokého komolého jehlanu, usazeného na čtyřboký podstavec a ukončený nízkým jehlanem, tzv. pyramidiem. Sloupové pomníky jiného tvaru se nazývají stéla.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Obelisk ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Obelisk ve Wikislovníku

Hledat termín Obelisk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Obelisk na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obelisk ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Obelisk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Obelisk například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Obelisk? resp. co je to Obelisk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obelisk, odpověď na dotaz co je to Obelisk?. Víte např. kdo to je Basketbalista? Znáte a víte kdo je Tyra Banks? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Obelisk i v jiné části webu než je kategorie stavebnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, altán, obelisk, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?