Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obelisk. Co znamená odborný pojem Obelisk z kategorie Stavebnictví?

Co je to Obelisk? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Obelisk?

Obelisk je název pro sloup, který stojí jako samostatná dominanta a má tvar čtyřbokého komolého jehlanu. Je štíhlý a na jeho špici se nachází další velmi nízký jehlan.
Obelisk má dávnou historii, pochází ze starověkého Egypta. Byl vytesán z jediného kusu žuly a většinou se na něm nacházely hieroglyfy nebo ozdobné reliéfy. Základnu tvořil ozdobný podstavec. Obelisky byly zpodobněním slunečních paprsků.


Co je to Obelisk? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Obelisk. Co znamená odborný pojem Obelisk z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Obelisk se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Obelisk patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, terminus technicus, Obelisk, slovník, Stavebnictví, heslo, lexikon, význam slova, význam, Stavebnictví, definice pojmu, co je to Obelisk?, wiki, co to je, informace, popis, přesný výraz


Pojem Obelisk je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Obelisk dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Obelisk (z řec. obélos, špíz) je památník v podobě samostatně stojícího sloupu, rozšířený zejména ve starověkém Egyptě. Klasicky má podobu štíhlého monolitu tvaru čtyřbokého komolého jehlanu, usazeného na čtyřboký podstavec a ukončený nízkým jehlanem, tzv. pyramidiem. Sloupové pomníky jiného tvaru se nazývají stéla.

Více informací o slovu Obelisk doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Obelisk ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Obelisk ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Obelisk ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Obelisk ve Wikislovníku

Najít heslo Obelisk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Obelisk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Obelisk například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Obelisk? resp. co znamená výraz Obelisk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obelisk, odpověď na dotaz co je to Obelisk?. Víte např. kdo to je Frigida? Znáte a víte kdo je Starosta? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?