Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bungee jumping. Co znamená odborný pojem Bungee jumping z kategorie Sport?

Co je to Bungee jumping? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bungee jumping

Bungee jumping se řadí k extrémním sportům. Bývá označován jako značně nebezpečný. Jde o skok dolů z velké výšky, přičemž je člověk upevněn v lezeckém postroji nebo přivázán v místě kotníků na elastickém laně. Původ má tento adrenalinový sport v tichomořských legendách, konkrétně je spjat se souostrovím Vanuatu. Základem příběhu je snaha ženy uniknout před násilnickým manželem. Žena vylezla na vysoký strom a ke kotníkům si přivázal liánu. Manžel se snažil manželku chytit, vylezl za ní a ona se vrhla dolů. Manžel skočil za ní. Liána ženu udržela, manžel se zabil. Tyto skoky se pak staly rituály, například jako zkouška dospělosti nebo k zajištění bohaté úrody.
V druhé polovině 20. století zaujal tento zvyk členy Klubu nebezpečných sportů, kteří začali bungee jumping zkoušet v Anglii a v Americe. Skáče se z mostů, věží, jeřábů, televizních věží, výškových budov a podobně. Lano je elastické, používá se jednoduché nebo dvojité jištění tak, aby byl skok pohodlný.


Co je to Bungee jumping? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bungee jumping. Co znamená odborný pojem Bungee jumping z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bungee jumping s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Bungee jumping se nachází v sekci sport

Klíčová slova: terminologie, formulace, vysvětlení, slovo, význam pojmu, co to je, definice, co znamená, lexikon, slovník, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný výraz, informace, sport, názvosloví, sport, wiki


Pojem Bungee jumping je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bungee jumping píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bungee jumping (či bungy jumping) je aktivita, při kterém je člověk přivázán za kotníky nebo celotělový lezecký postroj na elastické lano a skáče dolů z velké výšky. Kořeny bungee jumpingu pocházejí z tichomořské tradice zkoušky dospělosti.
Zakladatelem a průkopníkem bungee jumpingu v České republice se stal sportovní klub K. I. Bungee Jump v čele s Karlem Malimánkem. Místem prvních pokusů se od roku 1993 stal Zvíkovský most přes Vltavu.

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Bungee jumping ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Bungee jumping ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Bungee jumping ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Bungee jumping ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Bungee jumping ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bungee jumping na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bungee jumping například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to Bungee jumping? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bungee jumping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bungee jumping, odpověď na dotaz co je to Bungee jumping?. Víte např. kdo to je Státní pojištěnec? Znáte a víte kdo je Maur? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.