Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bungee jumping. Co znamená pojem Bungee jumping z kategorie Sport?

Co je Bungee jumping?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bungee jumping?

Bungee jumping se řadí k extrémním sportům. Bývá označován jako značně nebezpečný. Jde o skok dolů z velké výšky, přičemž je člověk upevněn v lezeckém postroji nebo přivázán v místě kotníků na elastickém laně. Původ má tento adrenalinový sport v tichomořských legendách, konkrétně je spjat se souostrovím Vanuatu. Základem příběhu je snaha ženy uniknout před násilnickým manželem. Žena vylezla na vysoký strom a ke kotníkům si přivázal liánu. Manžel se snažil manželku chytit, vylezl za ní a ona se vrhla dolů. Manžel skočil za ní. Liána ženu udržela, manžel se zabil. Tyto skoky se pak staly rituály, například jako zkouška dospělosti nebo k zajištění bohaté úrody.
V druhé polovině 20. století zaujal tento zvyk členy Klubu nebezpečných sportů, kteří začali bungee jumping zkoušet v Anglii a v Americe. Skáče se z mostů, věží, jeřábů, televizních věží, výškových budov a podobně. Lano je elastické, používá se jednoduché nebo dvojité jištění tak, aby byl skok pohodlný.


Co je to Bungee jumping? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bungee jumping. Co znamená pojem Bungee jumping z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bungee jumping? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Bungee jumping se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: sport, přesný výraz, wiki, formulace, pojem, význam slova, vysvětlení, co znamená, informace, Bungee jumping, synonymum, termín, definice pojmu, význam, přesný význam, definice, odborné názvosloví, sport


Pojem Bungee jumping je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bungee jumping?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bungee jumping (či bungy jumping) je aktivita, při kterém je člověk přivázán za kotníky nebo celotělový lezecký postroj na elastické lano a skáče dolů z velké výšky. Kořeny bungee jumpingu pocházejí z tichomořské tradice zkoušky dospělosti.
Zakladatelem a průkopníkem bungee jumpingu v České republice se stal sportovní klub K. I. Bungee Jump v čele s Karlem Malimánkem. Místem prvních pokusů se od roku 1993 stal Zvíkovský most přes Vltavu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Bungee jumping v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bungee jumping ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Bungee jumping ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Bungee jumping na Google.cz

Zkusit najít termín Bungee jumping ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Bungee jumping ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Bungee jumping ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bungee jumping například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Bungee jumping? resp. jaký je přesný význam slova Bungee jumping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bungee jumping, odpověď na dotaz co je to Bungee jumping?. Víte např. kdo to je Filip Hronek? Znáte a víte kdo je Transsexuál? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.