Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bungee jumping. Co znamená pojem Bungee jumping z kategorie Sport?

Co je to Bungee jumping? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bungee jumping?

Bungee jumping se řadí k extrémním sportům. Bývá označován jako značně nebezpečný. Jde o skok dolů z velké výšky, přičemž je člověk upevněn v lezeckém postroji nebo přivázán v místě kotníků na elastickém laně. Původ má tento adrenalinový sport v tichomořských legendách, konkrétně je spjat se souostrovím Vanuatu. Základem příběhu je snaha ženy uniknout před násilnickým manželem. Žena vylezla na vysoký strom a ke kotníkům si přivázal liánu. Manžel se snažil manželku chytit, vylezl za ní a ona se vrhla dolů. Manžel skočil za ní. Liána ženu udržela, manžel se zabil. Tyto skoky se pak staly rituály, například jako zkouška dospělosti nebo k zajištění bohaté úrody.
V druhé polovině 20. století zaujal tento zvyk členy Klubu nebezpečných sportů, kteří začali bungee jumping zkoušet v Anglii a v Americe. Skáče se z mostů, věží, jeřábů, televizních věží, výškových budov a podobně. Lano je elastické, používá se jednoduché nebo dvojité jištění tak, aby byl skok pohodlný.


Co je to Bungee jumping? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bungee jumping. Co znamená pojem Bungee jumping z kategorie Sport?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Bungee jumping sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bungee jumping je v kategorii Sport

Klíčová slova: Sport, termín, odborný výraz, heslo, terminologie, význam slova, definice, Bungee jumping, přesný význam, lexikon, vysvětlení, terminus technicus, význam pojmu, formulace, přesný výraz, Sport, informace, odborné názvosloví


Pojem Bungee jumping je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Bungee jumping zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Bungee jumping na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bungee jumping ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bungee jumping ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Bungee jumping ve Wikipedii

Hledat termín Bungee jumping na Google.cz

Hledat výraz Bungee jumping ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bungee jumping například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Bungee jumping? resp. jaká je definice termínu Bungee jumping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bungee jumping, odpověď na dotaz co je to Bungee jumping?. Víte např. kdo to je Pacholek? Znáte a víte kdo je Radko Gudas? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.