Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bungee jumping. Co znamená odborný pojem Bungee jumping z kategorie Sport?

Co je to Bungee jumping? Význam slova

Co znamená termín Bungee jumping? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bungee jumping se řadí k extrémním sportům. Bývá označován jako značně nebezpečný. Jde o skok dolů z velké výšky, přičemž je člověk upevněn v lezeckém postroji nebo přivázán v místě kotníků na elastickém laně. Původ má tento adrenalinový sport v tichomořských legendách, konkrétně je spjat se souostrovím Vanuatu. Základem příběhu je snaha ženy uniknout před násilnickým manželem. Žena vylezla na vysoký strom a ke kotníkům si přivázal liánu. Manžel se snažil manželku chytit, vylezl za ní a ona se vrhla dolů. Manžel skočil za ní. Liána ženu udržela, manžel se zabil. Tyto skoky se pak staly rituály, například jako zkouška dospělosti nebo k zajištění bohaté úrody.
V druhé polovině 20. století zaujal tento zvyk členy Klubu nebezpečných sportů, kteří začali bungee jumping zkoušet v Anglii a v Americe. Skáče se z mostů, věží, jeřábů, televizních věží, výškových budov a podobně. Lano je elastické, používá se jednoduché nebo dvojité jištění tak, aby byl skok pohodlný.


Co je to Bungee jumping? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bungee jumping. Co znamená odborný pojem Bungee jumping z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bungee jumping? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Bungee jumping je v kategorii sport

Klíčová slova: význam, popis, synonymum, co je to Bungee jumping?, sport, termín, co to je, co znamená, terminus technicus, přesný význam, vysvětlení, lexikon, názvosloví, heslo, definice pojmu, formulace, význam pojmu, pojem


Pojem Bungee jumping je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bungee jumping? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bungee jumping (či bungy jumping) je aktivita, při kterém je člověk přivázán za kotníky nebo celotělový lezecký postroj na elastické lano a skáče dolů z velké výšky. Kořeny bungee jumpingu pocházejí z tichomořské tradice zkoušky dospělosti.
Zakladatelem a průkopníkem bungee jumpingu v České republice se stal sportovní klub K. I. Bungee Jump v čele s Karlem Malimánkem. Místem prvních pokusů se od roku 1993 stal Zvíkovský most přes Vltavu.

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Bungee jumping ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Bungee jumping na Google.cz

Najít termín Bungee jumping ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Bungee jumping ve Wikislovníku

Hledat termín Bungee jumping ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bungee jumping ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bungee jumping například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bungee jumping? resp. jaký je přesný význam slova Bungee jumping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bungee jumping, odpověď na dotaz co je to Bungee jumping?. Víte např. kdo to je Bohuslav Martinů? Znáte a víte kdo je Putler? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.