Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bungee jumping. Co znamená slovo Bungee jumping z kategorie Sport?

Co je Bungee jumping? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bungee jumping?

Bungee jumping se řadí k extrémním sportům. Bývá označován jako značně nebezpečný. Jde o skok dolů z velké výšky, přičemž je člověk upevněn v lezeckém postroji nebo přivázán v místě kotníků na elastickém laně. Původ má tento adrenalinový sport v tichomořských legendách, konkrétně je spjat se souostrovím Vanuatu. Základem příběhu je snaha ženy uniknout před násilnickým manželem. Žena vylezla na vysoký strom a ke kotníkům si přivázal liánu. Manžel se snažil manželku chytit, vylezl za ní a ona se vrhla dolů. Manžel skočil za ní. Liána ženu udržela, manžel se zabil. Tyto skoky se pak staly rituály, například jako zkouška dospělosti nebo k zajištění bohaté úrody.
V druhé polovině 20. století zaujal tento zvyk členy Klubu nebezpečných sportů, kteří začali bungee jumping zkoušet v Anglii a v Americe. Skáče se z mostů, věží, jeřábů, televizních věží, výškových budov a podobně. Lano je elastické, používá se jednoduché nebo dvojité jištění tak, aby byl skok pohodlný.


Co je to Bungee jumping? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bungee jumping. Co znamená slovo Bungee jumping z kategorie Sport?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Bungee jumping patří do kategorie sport

Klíčová slova: co znamená, pojem, terminus technicus, wiki, význam slova, synonymum, význam pojmu, co je to Bungee jumping?, definice pojmu, informace, popis, vysvětlení, odborný výraz, formulace, význam, názvosloví, přesný výraz, sport


Pojem Bungee jumping je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bungee jumping?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Bungee jumping (či bungy jumping) je aktivita, při kterém je člověk přivázán za kotníky nebo celotělový lezecký postroj na elastické lano a skáče dolů z velké výšky. Kořeny bungee jumpingu pocházejí z tichomořské tradice zkoušky dospělosti.
Zakladatelem a průkopníkem bungee jumpingu v České republice se stal sportovní klub K. I. Bungee Jump v čele s Karlem Malimánkem. Místem prvních pokusů se od roku 1993 stal Zvíkovský most přes Vltavu.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Bungee jumping ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Bungee jumping ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Bungee jumping ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Bungee jumping ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bungee jumping na Youtube

Hledat pojem Bungee jumping ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bungee jumping například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bungee jumping? resp. co znamená Bungee jumping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bungee jumping, odpověď na dotaz co je to Bungee jumping?. Víte např. kdo to je Ivana Christová? Znáte a víte kdo je Andrea Elsnerová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.