Co je to?
Definice výrazu, termínu Filozofie. Co znamená odborný pojem Filozofie z kategorie Věda?

Co je to Filozofie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Filozofie

Filozofie je jak vědecká disciplína, tak způsob života. Jedná se o stálé rozumové a také kritické zkoumání reality, okolního světa i samotného člověka. Filozofie jako způsob života se zamýšlí nad obvyklými výklady věcí i dějů a snahou se s těmito výklady kriticky vyrovnat.
Jako akademická disciplína se filozofie zaměřuje na hledání poznání, pravdy, smyslu života. K tomu využívá filozofie určité prostředky, především myšlení samo, argumentaci a diskusi.


Co je to Filozofie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Filozofie. Co znamená odborný pojem Filozofie z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Filozofie se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: názvosloví, popis, význam pojmu, wiki, pojem, odborný výraz, formulace, heslo, slovo, lexikon, odborné názvosloví, přesný význam, termín, definice, synonymum, co to je, význam slova, slovník


Pojem Filozofie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Filozofie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Filosofie nebo filozofie, řecky φιλοσοφία, z φιλειν (filein, mít rád, toužit po něčem) a σοφια (sofía, moudrost, zdatnost) je soustavné, racionální a kritické zkoumání skutečnosti, světa a člověka, případně i toho, co je přesahuje (metafyzika). Hledání pravdivého poznání, smyslu a dobrého života prostředky reflexe, racionální argumentace a diskuse, která vyžaduje určité pojmy. Není to tedy jen akademická disciplína, ale také způsob života, který začíná údivem nebo zklamáním nad tradičními výklady věcí (Platón) a snaží se s tajemstvím světa a existence nějak vyrovnat.

Filozofové starověkého Řecka

Busty slavných řeckých filozofů. Autor: morhamedufmg, zdroj: Pixabay
Busty slavných řeckých filozofů. Autor: morhamedufmg, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Filozofie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Filozofie ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Filozofie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filozofie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filozofie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Filozofie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Filozofie například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Filozofie? resp. co se skrývá pod slovem Filozofie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filozofie, odpověď na dotaz co je to Filozofie?. Víte např. kdo to je Jiří Čunek? Znáte a víte kdo je Manažer? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.