Co je to?
Definice výrazu, termínu Filozofie. Co znamená odborný pojem Filozofie z kategorie Věda?

Co je to Filozofie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Filozofie

Filozofie je jak vědecká disciplína, tak způsob života. Jedná se o stálé rozumové a také kritické zkoumání reality, okolního světa i samotného člověka. Filozofie jako způsob života se zamýšlí nad obvyklými výklady věcí i dějů a snahou se s těmito výklady kriticky vyrovnat.
Jako akademická disciplína se filozofie zaměřuje na hledání poznání, pravdy, smyslu života. K tomu využívá filozofie určité prostředky, především myšlení samo, argumentaci a diskusi.


Co je to Filozofie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Filozofie. Co znamená odborný pojem Filozofie z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Filozofie patří do sekce Věda

Klíčová slova: formulace, wiki, pojem, synonymum, význam pojmu, informace, odborné názvosloví, význam, Filozofie, názvosloví, termín, lexikon, slovník, definice pojmu, co to je, terminologie, přesný význam, definice


Pojem Filozofie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Filozofie?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Filosofie nebo filozofie, řecky φιλοσοφία, z φιλειν (filein, mít rád, toužit po něčem) a σοφια (sofía, moudrost, zdatnost) je soustavné, racionální a kritické zkoumání skutečnosti, světa a člověka, případně i toho, co je přesahuje (metafyzika). Hledání pravdivého poznání, smyslu a dobrého života prostředky reflexe, racionální argumentace a diskuse, která vyžaduje určité pojmy. Není to tedy jen akademická disciplína, ale také způsob života, který začíná údivem nebo zklamáním nad tradičními výklady věcí (Platón) a snaží se s tajemstvím světa a existence nějak vyrovnat.

Filozofové starověkého Řecka

Busty slavných řeckých filozofů. Autor: morhamedufmg, zdroj: Pixabay
Busty slavných řeckých filozofů. Autor: morhamedufmg, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filozofie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Filozofie na Youtube

Najít slovo Filozofie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Filozofie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filozofie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Filozofie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Filozofie například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Filozofie? resp. co přesně označuje termín Filozofie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filozofie, odpověď na dotaz co je to Filozofie?. Víte např. kdo to je Urolog? Znáte a víte kdo je Manažer? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.