Co je to?
Definice výrazu, termínu Filozofie. Co znamená odborný pojem Filozofie z kategorie Věda?

Co je to Filozofie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Filozofie

Filozofie je jak vědecká disciplína, tak způsob života. Jedná se o stálé rozumové a také kritické zkoumání reality, okolního světa i samotného člověka. Filozofie jako způsob života se zamýšlí nad obvyklými výklady věcí i dějů a snahou se s těmito výklady kriticky vyrovnat.
Jako akademická disciplína se filozofie zaměřuje na hledání poznání, pravdy, smyslu života. K tomu využívá filozofie určité prostředky, především myšlení samo, argumentaci a diskusi.


Co je to Filozofie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Filozofie. Co znamená odborný pojem Filozofie z kategorie Věda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Filozofie doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Filozofie se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: pojem, Filozofie, co to je, informace, definice, názvosloví, význam, popis, co je to Filozofie?, přesný výraz, co znamená, definice pojmu, termín, Věda, význam pojmu, wiki, Věda, slovo


Pojem Filozofie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Filozofie dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Filosofie nebo filozofie, řecky φιλοσοφία, z φιλειν (filein, mít rád, toužit po něčem) a σοφια (sofía, moudrost, zdatnost) je soustavné, racionální a kritické zkoumání skutečnosti, světa a člověka, případně i toho, co je přesahuje (metafyzika). Hledání pravdivého poznání, smyslu a dobrého života prostředky reflexe, racionální argumentace a diskuse, která vyžaduje určité pojmy. Není to tedy jen akademická disciplína, ale také způsob života, který začíná údivem nebo zklamáním nad tradičními výklady věcí (Platón) a snaží se s tajemstvím světa a existence nějak vyrovnat.

Filozofové starověkého Řecka

Busty slavných řeckých filozofů. Autor: morhamedufmg, zdroj: Pixabay
Busty slavných řeckých filozofů. Autor: morhamedufmg, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Filozofie v následujících zdrojích

Najít výraz Filozofie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Filozofie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Filozofie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filozofie ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Filozofie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Filozofie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Filozofie například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Filozofie? resp. co se skrývá pod slovem Filozofie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filozofie, odpověď na dotaz co je to Filozofie?. Víte např. kdo to je Pupkáč? Znáte a víte kdo je Manažer? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Věda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.