Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sangvinik. Co znamená pojem Sangvinik z kategorie Psychologie?

Co je to Sangvinik? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sangvinik?

Existují čtyři druhy temperamentu, které stanovil starověký řecký lékař Hippokrates ještě před naším letopočtem. Sangvinik je jedním z nich a člověk s tímto typem temperamentu je stabilním extrovertem. Důležitá tělní tekutina je u něj krev. Tato osoba bývá názorově a emočně nestálá, společenská a také veselá.


Co je to Sangvinik? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sangvinik. Co znamená pojem Sangvinik z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Sangvinik s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sangvinik se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: co to je, termín, synonymum, význam, slovo, pojem, definice, formulace, terminus technicus, odborné názvosloví, Sangvinik, lexikon, význam slova, přesný výraz, význam pojmu, terminologie, co je to Sangvinik?, vysvětlení


Pojem Sangvinik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Sangvinik?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Sangvinik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, stabilní extrovert. Tělní tekutina, která ho ovlivňuje, je krev (lat. sanguis). Je společenský, přístupný, činorodý, veselý, bezstarostný, živě reagující, nenucený, čilý, hovorný a optimista. Názorově a emočně je však nestálý, prožívá povrchně a krátce. Bývá schopným podřízeným. Z hlediska neurovědy u sangvinika probíhá silný vzruch a silný útlum.

Více informací o pojmu Sangvinik lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Sangvinik ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Sangvinik na Google.cz

Hledat pojem Sangvinik ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Sangvinik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sangvinik ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Sangvinik na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sangvinik například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Sangvinik? resp. jaký je význam pojmu Sangvinik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sangvinik, odpověď na dotaz co je to Sangvinik?. Víte např. kdo to je Geolog? Znáte a víte kdo je Angiolog? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Sangvinik i v jiných kategoriích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.