Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sangvinik. Co znamená odborný pojem Sangvinik z kategorie Psychologie?

Co je to Sangvinik? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Sangvinik?

Existují čtyři druhy temperamentu, které stanovil starověký řecký lékař Hippokrates ještě před naším letopočtem. Sangvinik je jedním z nich a člověk s tímto typem temperamentu je stabilním extrovertem. Důležitá tělní tekutina je u něj krev. Tato osoba bývá názorově a emočně nestálá, společenská a také veselá.


Co je to Sangvinik? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sangvinik. Co znamená odborný pojem Sangvinik z kategorie Psychologie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Sangvinik doporučujeme sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Sangvinik se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, lexikon, Sangvinik, pojem, co je to Sangvinik?, informace, význam pojmu, terminus technicus, psychologie, co znamená, názvosloví, definice pojmu, slovo, vysvětlení, co to je, wiki, slovník


Pojem Sangvinik je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sangvinik? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Sangvinik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, stabilní extrovert. Tělní tekutina, která ho ovlivňuje, je krev (lat. sanguis). Je společenský, přístupný, činorodý, veselý, bezstarostný, živě reagující, nenucený, čilý, hovorný a optimista. Názorově a emočně je však nestálý, prožívá povrchně a krátce. Bývá schopným podřízeným. Z hlediska neurovědy u sangvinika probíhá silný vzruch a silný útlum.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Sangvinik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Sangvinik ve Wikislovníku

Hledat heslo Sangvinik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Sangvinik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Sangvinik ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Sangvinik na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sangvinik například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sangvinik? resp. jaká je definice slova Sangvinik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sangvinik, odpověď na dotaz co je to Sangvinik?. Víte např. kdo to je Fracek? Znáte a víte kdo je Angiolog? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.