Co je to?
Definice výrazu Sangvinik. Co znamená odborný pojem Sangvinik z kategorie Psychologie?

Co to je Sangvinik? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Sangvinik?

Existují čtyři druhy temperamentu, které stanovil starověký řecký lékař Hippokrates ještě před naším letopočtem. Sangvinik je jedním z nich a člověk s tímto typem temperamentu je stabilním extrovertem. Důležitá tělní tekutina je u něj krev. Tato osoba bývá názorově a emočně nestálá, společenská a také veselá.


Co je to Sangvinik? Význam slova, termín, Definice výrazu Sangvinik. Co znamená odborný pojem Sangvinik z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Sangvinik? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Sangvinik se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: pojem, heslo, termín, definice pojmu, Sangvinik, vysvětlení, terminologie, formulace, odborný výraz, psychologie, přesný výraz, význam, slovo, lexikon, co znamená, přesný význam, definice, význam pojmu


Pojem Sangvinik je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sangvinik? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sangvinik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, stabilní extrovert. Tělní tekutina, která ho ovlivňuje, je krev (lat. sanguis). Je společenský, přístupný, činorodý, veselý, bezstarostný, živě reagující, nenucený, čilý, hovorný a optimista. Názorově a emočně je však nestálý, prožívá povrchně a krátce. Bývá schopným podřízeným. Z hlediska neurovědy u sangvinika probíhá silný vzruch a silný útlum.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Sangvinik ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Sangvinik ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Sangvinik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Sangvinik na Google.cz

Hledat videa s názvem Sangvinik na Youtube

Hledat termín Sangvinik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sangvinik například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Sangvinik? resp. jaký je význam slova Sangvinik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sangvinik, odpověď na dotaz co je to Sangvinik?. Víte např. kdo to je Dulcinea? Znáte a víte kdo je Ateista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.