Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sangvinik. Co znamená pojem Sangvinik z kategorie Psychologie?

Co je to Sangvinik? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Sangvinik

Existují čtyři druhy temperamentu, které stanovil starověký řecký lékař Hippokrates ještě před naším letopočtem. Sangvinik je jedním z nich a člověk s tímto typem temperamentu je stabilním extrovertem. Důležitá tělní tekutina je u něj krev. Tato osoba bývá názorově a emočně nestálá, společenská a také veselá.


Co je to Sangvinik? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sangvinik. Co znamená pojem Sangvinik z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sangvinik patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: terminologie, Sangvinik, názvosloví, význam, popis, odborné názvosloví, termín, lexikon, formulace, Psychologie, wiki, význam pojmu, heslo, informace, odborný výraz, co je to Sangvinik?, definice, pojem


Pojem Sangvinik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Sangvinik?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sangvinik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, stabilní extrovert. Tělní tekutina, která ho ovlivňuje, je krev (lat. sanguis). Je společenský, přístupný, činorodý, veselý, bezstarostný, živě reagující, nenucený, čilý, hovorný a optimista. Názorově a emočně je však nestálý, prožívá povrchně a krátce. Bývá schopným podřízeným. Z hlediska neurovědy u sangvinika probíhá silný vzruch a silný útlum.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Sangvinik ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Sangvinik ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sangvinik ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Sangvinik na Youtube

Vyhledat termín Sangvinik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Sangvinik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Sangvinik například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Sangvinik? resp. co to je Sangvinik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sangvinik, odpověď na dotaz co je to Sangvinik?. Víte např. kdo to je Richard Krajčo? Znáte a víte kdo je Endokrinolog? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.