Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sangvinik. Co znamená pojem Sangvinik z kategorie Psychologie?

Co je Sangvinik? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Sangvinik?

Existují čtyři druhy temperamentu, které stanovil starověký řecký lékař Hippokrates ještě před naším letopočtem. Sangvinik je jedním z nich a člověk s tímto typem temperamentu je stabilním extrovertem. Důležitá tělní tekutina je u něj krev. Tato osoba bývá názorově a emočně nestálá, společenská a také veselá.


Co je to Sangvinik? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sangvinik. Co znamená pojem Sangvinik z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Sangvinik s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Sangvinik se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: wiki, co je to Sangvinik?, přesný význam, synonymum, názvosloví, heslo, definice pojmu, odborný výraz, termín, co to je, co znamená, definice, lexikon, informace, význam slova, význam pojmu, terminologie, psychologie


Pojem Sangvinik je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sangvinik? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sangvinik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, stabilní extrovert. Tělní tekutina, která ho ovlivňuje, je krev (lat. sanguis). Je společenský, přístupný, činorodý, veselý, bezstarostný, živě reagující, nenucený, čilý, hovorný a optimista. Názorově a emočně je však nestálý, prožívá povrchně a krátce. Bývá schopným podřízeným. Z hlediska neurovědy u sangvinika probíhá silný vzruch a silný útlum.

Pro další informace o termínu Sangvinik zkuste tyto odkazy

Najít termín Sangvinik ve Wikizdrojích

Hledat frázi Sangvinik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sangvinik ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Sangvinik ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Sangvinik ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Sangvinik na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sangvinik například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Sangvinik? resp. jaká je definice termínu Sangvinik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sangvinik, odpověď na dotaz co je to Sangvinik?. Víte např. kdo to je Headhunter? Znáte a víte kdo je Čeledín? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Sangvinik i v jiné sekci než je kategorie psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.