Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sangvinik. Co znamená pojem Sangvinik z kategorie Psychologie?

Co je to Sangvinik? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Sangvinik?

Existují čtyři druhy temperamentu, které stanovil starověký řecký lékař Hippokrates ještě před naším letopočtem. Sangvinik je jedním z nich a člověk s tímto typem temperamentu je stabilním extrovertem. Důležitá tělní tekutina je u něj krev. Tato osoba bývá názorově a emočně nestálá, společenská a také veselá.


Co je to Sangvinik? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sangvinik. Co znamená pojem Sangvinik z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sangvinik je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, co to je, slovo, přesný výraz, Sangvinik, termín, popis, wiki, přesný význam, význam slova, Psychologie, heslo, Psychologie, pojem, formulace, definice pojmu, lexikon


Pojem Sangvinik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Sangvinik?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sangvinik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, stabilní extrovert. Tělní tekutina, která ho ovlivňuje, je krev (lat. sanguis). Je společenský, přístupný, činorodý, veselý, bezstarostný, živě reagující, nenucený, čilý, hovorný a optimista. Názorově a emočně je však nestálý, prožívá povrchně a krátce. Bývá schopným podřízeným. Z hlediska neurovědy u sangvinika probíhá silný vzruch a silný útlum.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Sangvinik na Youtube

Zkusit najít heslo Sangvinik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Sangvinik ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Sangvinik ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Sangvinik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sangvinik ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sangvinik například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Sangvinik? resp. co znamená výraz Sangvinik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sangvinik, odpověď na dotaz co je to Sangvinik?. Víte např. kdo to je Felčar? Znáte a víte kdo je Angiolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.