Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kalanetika. Co znamená odborný pojem Kalanetika z kategorie Sport?

Co je to Kalanetika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kalanetika?

Kalanetika je druh cvičení, které je velmi účinné při zpevnění a tvarování postavy. I když poněkud ztratila ne popularitě, je stále oblíbená a její prvky jsou základem mnoha dalších cvičení. Podstatou kalanetiky je posilování při statických polohách. Každý cvik je složen z menších plynulých pohybů, které se mnohokrát opakují.
Cvičení není obtížné, záleží spíše na přesném provedení. Svaly se stahují a protahují, tím se posilují a tělo je pružnější. Je možno cvičit jak s hudbou, tak bez hudby. Cvičení není závislé na věku nebo pohlaví cvičence. Nevyžaduje zvláštní tělesnou zdatnost. Těhotným ženám je určena zvláštní kalanetika pro těhotné. Vytvarují se při ní různé části těla, pomáhá i při bolestech zad. Není nutné speciální vybavení, stačí cvičební podložka a pohodlné sportovní oblečení.


Co je to Kalanetika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kalanetika. Co znamená odborný pojem Kalanetika z kategorie Sport?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kalanetika doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kalanetika se nachází v sekci sport

Klíčová slova: pojem, formulace, slovo, synonymum, co znamená, sport, Kalanetika, definice, slovník, terminologie, význam slova, přesný výraz, názvosloví, terminus technicus, sport, heslo, význam pojmu, definice pojmu


Pojem Kalanetika je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kalanetika? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kalanetika je relativně prosté cvičení, jehož cílem je zpevnění a zformování postavy. Na rozdíl od např. kulturistiky není zaměřena na nárůst svalové hmoty. Cvičení je založeno na cíleném protahování svalů. Ty se posilují a zároveň se zvyšuje jejich pružnost. Principem této metody je časté opakování pohybů s malým rozsahem. Protože v sadě cvičení nejsou žádné poskoky, je kalanetika vhodná také pro lidi s nemocnými klouby.

Další zdroje informací

Zkusit najít Kalanetika ve Wikislovníku

Najít heslo Kalanetika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Kalanetika ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kalanetika na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kalanetika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kalanetika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalanetika například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte co znamená slovo Kalanetika? resp. jaká je definice slova Kalanetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalanetika, odpověď na dotaz co je to Kalanetika?. Víte např. kdo to je Anže Kopitar? Znáte a víte kdo je Dita Hořínková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.