Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kalanetika. Co znamená odborný pojem Kalanetika z kategorie Sport?

Co je to Kalanetika? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kalanetika?

Kalanetika je druh cvičení, které je velmi účinné při zpevnění a tvarování postavy. I když poněkud ztratila ne popularitě, je stále oblíbená a její prvky jsou základem mnoha dalších cvičení. Podstatou kalanetiky je posilování při statických polohách. Každý cvik je složen z menších plynulých pohybů, které se mnohokrát opakují.
Cvičení není obtížné, záleží spíše na přesném provedení. Svaly se stahují a protahují, tím se posilují a tělo je pružnější. Je možno cvičit jak s hudbou, tak bez hudby. Cvičení není závislé na věku nebo pohlaví cvičence. Nevyžaduje zvláštní tělesnou zdatnost. Těhotným ženám je určena zvláštní kalanetika pro těhotné. Vytvarují se při ní různé části těla, pomáhá i při bolestech zad. Není nutné speciální vybavení, stačí cvičební podložka a pohodlné sportovní oblečení.


Co je to Kalanetika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kalanetika. Co znamená odborný pojem Kalanetika z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kalanetika s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Kalanetika se nachází v sekci sport

Klíčová slova: definice, lexikon, Kalanetika, co je to Kalanetika?, význam pojmu, definice pojmu, odborné názvosloví, heslo, synonymum, terminus technicus, terminologie, termín, sport, přesný výraz, co znamená, popis, formulace, odborný výraz


Pojem Kalanetika je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kalanetika dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kalanetika je relativně prosté cvičení, jehož cílem je zpevnění a zformování postavy. Na rozdíl od např. kulturistiky není zaměřena na nárůst svalové hmoty. Cvičení je založeno na cíleném protahování svalů. Ty se posilují a zároveň se zvyšuje jejich pružnost. Principem této metody je časté opakování pohybů s malým rozsahem. Protože v sadě cvičení nejsou žádné poskoky, je kalanetika vhodná také pro lidi s nemocnými klouby.

Jiné zdroje informací o pojmu Kalanetika

Zkusit najít termín Kalanetika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Kalanetika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Kalanetika ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kalanetika na Youtube

Najít výraz Kalanetika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Kalanetika ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalanetika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kalanetika? resp. co označuje slovo Kalanetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalanetika, odpověď na dotaz co je to Kalanetika?. Víte např. kdo to je Velezrádce? Znáte a víte kdo je Konduktér? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.