Co je to?
Definice výrazu Obec. Co znamená odborný pojem Obec z kategorie Politika?

Co to je Obec? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Obec?

Obec představuje základní jednotku veřejné správy. Jedná se o veřejně-právní korporaci v podobě právnické osoby.
V České republice je obec samosprávní jednotka teprve od roku 1850, kdy vstoupil v platnost zákon, který zrušil do té doby užívané panství. V době komunismu byla jejich práva dočasně omezena.
Každá obec je přesně vymezena na základě katastrálního území. Úředním orgánem obce je obecní zastupitelstvo a rada obce.


Co je to Obec? Význam slova, termín, Definice výrazu Obec. Co znamená odborný pojem Obec z kategorie Politika?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Obec s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Obec patří do kategorie politika

Klíčová slova: význam, co znamená, slovo, terminologie, slovník, informace, terminus technicus, politika, Obec, politika, formulace, odborné názvosloví, pojem, význam pojmu, definice, význam slova, odborný výraz, wiki


Pojem Obec je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Obec? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Obec je veřejnoprávní korporace, tedy právnická osoba, která je základní jednotkou veřejné správy, územně samosprávný celek základního stupně. V tomto smyslu je subjektem samosprávy a v různé míře, podle typu obce, také vykonavatelem státní správy. V některých zemích je obcí téměř každé město či vesnice, v jiných zemích je obvyklé, že obec je tvořena větším množstvím vesnic nebo že některé obce mohou být součástí města.

Další zdroje informací o slovu Obec

Hledat videa s názvem Obec na Youtube

Vyhledat výraz Obec ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Obec ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Obec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obec ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Obec ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Obec například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Obec? resp. jaká je definice termínu Obec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obec, odpověď na dotaz co je to Obec?. Víte např. kdo to je Petr Pithart? Znáte a víte kdo je Vegan? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.