Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obec. Co znamená odborný pojem Obec z kategorie Politika?

Co je to Obec? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Obec?

Obec představuje základní jednotku veřejné správy. Jedná se o veřejně-právní korporaci v podobě právnické osoby.
V České republice je obec samosprávní jednotka teprve od roku 1850, kdy vstoupil v platnost zákon, který zrušil do té doby užívané panství. V době komunismu byla jejich práva dočasně omezena.
Každá obec je přesně vymezena na základě katastrálního území. Úředním orgánem obce je obecní zastupitelstvo a rada obce.


Co je to Obec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Obec. Co znamená odborný pojem Obec z kategorie Politika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Obec s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Obec patří do kategorie Politika

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, co to je, lexikon, Politika, slovník, slovo, termín, názvosloví, wiki, co je to Obec?, význam, význam pojmu, synonymum, Obec, terminus technicus, vysvětlení, definice pojmu


Pojem Obec je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Obec? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Obec je veřejnoprávní korporace, tedy právnická osoba, která je základní jednotkou veřejné správy, územně samosprávný celek základního stupně. V tomto smyslu je subjektem samosprávy a v různé míře, podle typu obce, také vykonavatelem státní správy. V některých zemích je obcí téměř každé město či vesnice, v jiných zemích je obvyklé, že obec je tvořena větším množstvím vesnic nebo že některé obce mohou být součástí města.

Další informační zdroje o slovu Obec

Hledat výraz Obec ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obec ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Obec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obec ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Obec ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Obec na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Obec například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Obec? resp. jaký je přesný význam slova Obec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obec, odpověď na dotaz co je to Obec?. Víte např. kdo to je Akolyta? Znáte a víte kdo je Vegetarián? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.