Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Občanský zákoník. Co znamená pojem Občanský zákoník z kategorie Právo?

Co to je Občanský zákoník? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Občanský zákoník

Občanský zákoník je zákonná úprava hmotného soukromého práva v určitém státě. V různých zemích má občanský zákoník odlišný obsah. Buď se zabývá celým hmotným soukromým právem, nebo jen jeho některými částmi a další části pak upravují samostatné zákony.
U nás se občanský zákoník zabývá občanským právem v pěti částech rozdělených do sedmnácti hlav. Má obecnou část a vymezení dalších různých práv, jako je věcné právo, dědické právo a mnoho dalších.


Co je to Občanský zákoník? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Občanský zákoník. Co znamená pojem Občanský zákoník z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Občanský zákoník je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice pojmu, Právo, vysvětlení, Právo, přesný význam, popis, co to je, slovník, význam, synonymum, význam pojmu, slovo, odborný výraz, názvosloví, pojem, co je to Občanský zákoník?, lexikon, terminus technicus


Pojem Občanský zákoník je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Občanský zákoník? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Občanský zákoník je zákoník komplexně a systematicky upravující hmotné soukromé právo určitého státu. V některých zemích ho může zahrnovat téměř celé, v jiných reguluje jen jeho nejdůležitější partie, zejména občanské právo, a například obchodní právo či rodinné právo bývá zahrnuto v samostatných zákonech. Systematická organizace práva do zákoníků je typická pro kontinentální evropskou tradici.

Jiné zdroje informací o pojmu Občanský zákoník

Vyhledat termín Občanský zákoník ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Občanský zákoník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Občanský zákoník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Občanský zákoník ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Občanský zákoník na Youtube

Zkusit najít pojem Občanský zákoník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Občanský zákoník například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Občanský zákoník? resp. jaký je význam slova Občanský zákoník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Občanský zákoník, odpověď na dotaz co je to Občanský zákoník?. Víte např. kdo to je Pedolog? Znáte a víte kdo je Si Ťin-pching? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.