Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Občanský zákoník. Co znamená pojem Občanský zákoník z kategorie Právo?

Co to je Občanský zákoník? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Občanský zákoník

Občanský zákoník je zákonná úprava hmotného soukromého práva v určitém státě. V různých zemích má občanský zákoník odlišný obsah. Buď se zabývá celým hmotným soukromým právem, nebo jen jeho některými částmi a další části pak upravují samostatné zákony.
U nás se občanský zákoník zabývá občanským právem v pěti částech rozdělených do sedmnácti hlav. Má obecnou část a vymezení dalších různých práv, jako je věcné právo, dědické právo a mnoho dalších.


Co je to Občanský zákoník? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Občanský zákoník. Co znamená pojem Občanský zákoník z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Občanský zákoník se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: odborné názvosloví, Občanský zákoník, terminologie, formulace, slovo, popis, definice, informace, přesný význam, synonymum, slovník, Právo, Právo, význam, co to je, terminus technicus, heslo, názvosloví


Pojem Občanský zákoník je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Občanský zákoník?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Občanský zákoník je zákoník komplexně a systematicky upravující hmotné soukromé právo určitého státu. V některých zemích ho může zahrnovat téměř celé, v jiných reguluje jen jeho nejdůležitější partie, zejména občanské právo, a například obchodní právo či rodinné právo bývá zahrnuto v samostatných zákonech. Systematická organizace práva do zákoníků je typická pro kontinentální evropskou tradici.

Pro více informací o heslu Občanský zákoník zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Občanský zákoník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Občanský zákoník ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Občanský zákoník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Občanský zákoník ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Občanský zákoník ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Občanský zákoník na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Občanský zákoník například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Občanský zákoník? resp. jaká je definice slova Občanský zákoník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Občanský zákoník, odpověď na dotaz co je to Občanský zákoník?. Víte např. kdo to je Michael Kors? Znáte a víte kdo je Kopilot? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.