Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Občanský zákoník. Co znamená pojem Občanský zákoník z kategorie Právo?

Co to je Občanský zákoník? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Občanský zákoník

Občanský zákoník je zákonná úprava hmotného soukromého práva v určitém státě. V různých zemích má občanský zákoník odlišný obsah. Buď se zabývá celým hmotným soukromým právem, nebo jen jeho některými částmi a další části pak upravují samostatné zákony.
U nás se občanský zákoník zabývá občanským právem v pěti částech rozdělených do sedmnácti hlav. Má obecnou část a vymezení dalších různých práv, jako je věcné právo, dědické právo a mnoho dalších.


Co je to Občanský zákoník? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Občanský zákoník. Co znamená pojem Občanský zákoník z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Občanský zákoník sdílejte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Občanský zákoník je v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, co je to Občanský zákoník?, Občanský zákoník, popis, formulace, informace, přesný význam, slovo, co znamená, odborné názvosloví, terminologie, význam slova, význam, co to je, Právo, slovník, terminus technicus


Pojem Občanský zákoník je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Občanský zákoník píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Občanský zákoník je zákoník komplexně a systematicky upravující hmotné soukromé právo určitého státu. V některých zemích ho může zahrnovat téměř celé, v jiných reguluje jen jeho nejdůležitější partie, zejména občanské právo, a například obchodní právo či rodinné právo bývá zahrnuto v samostatných zákonech. Systematická organizace práva do zákoníků je typická pro kontinentální evropskou tradici.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Občanský zákoník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Občanský zákoník ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Občanský zákoník ve Wikizdrojích

Najít slovo Občanský zákoník ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Občanský zákoník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Občanský zákoník ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Občanský zákoník například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Občanský zákoník? resp. co se skrývá pod slovem Občanský zákoník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Občanský zákoník, odpověď na dotaz co je to Občanský zákoník?. Víte např. kdo to je Michal Hrůza? Znáte a víte kdo je Kopilot? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.