Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Občanský zákoník. Co znamená pojem Občanský zákoník z kategorie Právo?

Co to je Občanský zákoník? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Občanský zákoník

Občanský zákoník je zákonná úprava hmotného soukromého práva v určitém státě. V různých zemích má občanský zákoník odlišný obsah. Buď se zabývá celým hmotným soukromým právem, nebo jen jeho některými částmi a další části pak upravují samostatné zákony.
U nás se občanský zákoník zabývá občanským právem v pěti částech rozdělených do sedmnácti hlav. Má obecnou část a vymezení dalších různých práv, jako je věcné právo, dědické právo a mnoho dalších.


Co je to Občanský zákoník? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Občanský zákoník. Co znamená pojem Občanský zákoník z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Občanský zákoník s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Občanský zákoník se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, definice, termín, heslo, terminologie, význam, vysvětlení, Občanský zákoník, odborné názvosloví, wiki, význam slova, informace, definice pojmu, slovník, pojem, synonymum, slovo


Pojem Občanský zákoník je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Občanský zákoník můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Občanský zákoník je zákoník komplexně a systematicky upravující hmotné soukromé právo určitého státu. V některých zemích ho může zahrnovat téměř celé, v jiných reguluje jen jeho nejdůležitější partie, zejména občanské právo, a například obchodní právo či rodinné právo bývá zahrnuto v samostatných zákonech. Systematická organizace práva do zákoníků je typická pro kontinentální evropskou tradici.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Občanský zákoník ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Občanský zákoník ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Občanský zákoník ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Občanský zákoník ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Občanský zákoník na Youtube

Hledat termín Občanský zákoník na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Občanský zákoník například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Občanský zákoník? resp. co to je Občanský zákoník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Občanský zákoník, odpověď na dotaz co je to Občanský zákoník?. Víte např. kdo to je Výtržník? Znáte a víte kdo je Si Ťin-pching? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.