Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Moře. Co znamená pojem Moře z kategorie Různé?

Co je Moře?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Moře

Moře je pojmenování větší plochy pokryté slanou vodou, která je propojena s některým ze světových oceánů. Pokud je tato plocha zčásti ohraničená pevninou, říká se jí okrajové moře, je – li pevninou obklopena zcela, označuje se jako vnitřní moře.
Moře mohou mít různou slanost (salinita). Ta je sledována, protože její změny ovlivňují mořskou floru a faunu. Plochy slané vody zabírají 71% zemského povrchu a mají průměrnou hloubku cca 3800 metrů.

Co je to Moře? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Moře. Co znamená pojem Moře z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Moře se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: heslo, co je to Moře?, přesný výraz, Moře, slovník, popis, synonymum, termín, odborný výraz, definice, terminologie, co to je, terminus technicus, význam slova, slovo, přesný význam, význam pojmu, definice pojmu


Pojem Moře je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Moře? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Moře je velká plocha slané či brakické vody, spojená se světovým oceánem.
Moře na okrajích oceánů, částečně ohraničené pevninou (například ostrovy, souostrovími či poloostrovy), se nazývají okrajová moře (např. Severní moře, Karibské moře). Okrajová moře se svými systémy proudů, slaností vody či usazeninami příliš neliší od zbytku oceánu. Obklopuje-li pevnina moře téměř zcela, používá se pro ně označení vnitřní moře (Středozemní moře, Baltské moře, Rudé moře). Vnitřní moře mívají kvůli nadměrnému vypařování a malému přítoku říční vody, nebo naopak, výrazně vyšší (Rudé moře) či nižší (Baltské moře) slanost než je obvyklých 35 ‰ a i v mnoha dalších ohledech se od okrajových moří odlišují. Slanost (salinitu) mořské vody sledují oceánologové velice bedlivě, jelikož případné rychlé výkyvy množství soli ve sledovaných oblastech signalizují potenciální významné změny v mořských biotopech. Pro účely sledování a vyhodnocování slanosti se používají salinitní mapy generované přístroji zvanými solnografy, jejichž rozborem lze poměrně přesně predikovat změny mořské fauny a flóry.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Moře na Youtube

Zkusit najít Moře ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Moře ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Moře ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Moře ve Wikizdrojích

Hledat slovo Moře ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Moře například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená slovo Moře? resp. jaká je definice slova Moře? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moře, odpověď na dotaz co je to Moře?. Víte např. kdo to je Tricholog? Znáte a víte kdo je Jaroslav Kmenta? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Hnědý otazník na bílém podkladu, moře, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.