Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kramle. Co znamená pojem Kramle z kategorie Nástroje?

Co je to Kramle? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kramle

Kramle je lidový název tesařské skoby. Pojmenování pochází z němčiny, ze slova Klammer, čili svorka. Jde o spojku, která se zhotovuje obvykle z ocelového profilu. Může mít kulatý nebo čtyřhranný tvar. Oba konce má zahnuté jako u písmene U a opracované do špičky tak, aby se daly snadno zatloukat. Délka tohoto nástroje se pohybuje od 200 do 400 mm, zahnuté konce mají od 40 do 60 mm.
Kramle jsou využívány hlavně při stavebních pracích, pro jednoduché spojení trámů nebo u dočasných staveb. Umisťují se svrchu nebo po stranách. Brání tak vybočení trámu do strany.


Co je to Kramle? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kramle. Co znamená pojem Kramle z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kramle? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kramle je v sekci Nástroje

Klíčová slova: význam, význam slova, názvosloví, co znamená, pojem, Kramle, terminologie, terminus technicus, popis, wiki, význam pojmu, přesný výraz, formulace, Nástroje, odborný výraz, termín, definice pojmu, heslo


Pojem Kramle je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kramle? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Tesařská skoba, lidově kramle (z německého Klammer, svorka) je spojovací součást vykovaná nejčastěji z kulatého nebo čtyřhranného ocelového profilu. Skoba je dlouhá 200 – 400 mm a oba její konce jsou zahnuty stejným směrem do tvaru „U“ a vykovány do špice dl. 40 – 60 mm pro snadnější pronikání při zatloukání do spojovaného materiálu.)
Tesařské skoby se používají ve stavebnictví především při budování dočasných konstrukcí u jednoduchých spojení dřevěných trámů. Mají zabránit postrannímu vybočení, a proto se zaráží do trámů bud svrchu, nebo z obou stran. Skoby přitom musí být dostatečně dlouhé, protože při zaražení blízko konce trámů by špice mohla trám rozštípnout.

Hledejte pojem Kramle v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Kramle ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kramle ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Kramle ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kramle na Youtube

Vyhledat termín Kramle ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Kramle na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kramle například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kramle? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kramle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kramle, odpověď na dotaz co je to Kramle?. Víte např. kdo to je Génius? Znáte a víte kdo je Jan Chvojka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?