Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kramle. Co znamená odborný pojem Kramle z kategorie Nástroje?

Co je to Kramle? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kramle

Kramle je lidový název tesařské skoby. Pojmenování pochází z němčiny, ze slova Klammer, čili svorka. Jde o spojku, která se zhotovuje obvykle z ocelového profilu. Může mít kulatý nebo čtyřhranný tvar. Oba konce má zahnuté jako u písmene U a opracované do špičky tak, aby se daly snadno zatloukat. Délka tohoto nástroje se pohybuje od 200 do 400 mm, zahnuté konce mají od 40 do 60 mm.
Kramle jsou využívány hlavně při stavebních pracích, pro jednoduché spojení trámů nebo u dočasných staveb. Umisťují se svrchu nebo po stranách. Brání tak vybočení trámu do strany.


Co je to Kramle? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kramle. Co znamená odborný pojem Kramle z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kramle je v sekci nástroje

Klíčová slova: popis, co je to Kramle?, pojem, odborný výraz, význam, význam slova, slovo, wiki, nástroje, definice pojmu, nástroje, co to je, lexikon, informace, termín, význam pojmu, přesný výraz, formulace


Pojem Kramle je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kramle?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Tesařská skoba, lidově kramle (z německého Klammer, svorka) je spojovací součást vykovaná nejčastěji z kulatého nebo čtyřhranného ocelového profilu. Skoba je dlouhá 200 – 400 mm a oba její konce jsou zahnuty stejným směrem do tvaru „U“ a vykovány do špice dl. 40 – 60 mm pro snadnější pronikání při zatloukání do spojovaného materiálu.)
Tesařské skoby se používají ve stavebnictví především při budování dočasných konstrukcí u jednoduchých spojení dřevěných trámů. Mají zabránit postrannímu vybočení, a proto se zaráží do trámů bud svrchu, nebo z obou stran. Skoby přitom musí být dostatečně dlouhé, protože při zaražení blízko konce trámů by špice mohla trám rozštípnout.

Více informací o pojmu Kramle lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Kramle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kramle ve Wikimedia Commons

Najít termín Kramle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kramle ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Kramle ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Kramle ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kramle například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kramle? resp. co je to Kramle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kramle, odpověď na dotaz co je to Kramle?. Víte např. kdo to je Narcista? Znáte a víte kdo je Robert Pelikán? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kramle hledat i v jiných kategoriích (než nástroje) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?