Co je to?
Výraz, termín, definice slova Špýchar. Co znamená odborný pojem Špýchar z kategorie Stavebnictví?

Co je to Špýchar? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Špýchar?

Špýchar je dnes už méně používané označení pro sýpku. Sýpky bývaly běžnou součástí statků a hospodářských stavení. Bývaly nejčastěji přízemní, mohly být ale i patrové. Nebyly přímo součástí komplexu budov, ale stávaly stranou, a to ze dvou důvodů: aby neohrožovaly ostatní stavby v případě požáru a aby na ně právě kvůli vysokému nebezpečí, že začnou hořet, bylo z obytných budov dobře vidět.


Co je to Špýchar? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Špýchar. Co znamená odborný pojem Špýchar z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Špýchar se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: definice pojmu, stavebnictví, formulace, význam, co znamená, stavebnictví, odborný výraz, Špýchar, přesný význam, lexikon, synonymum, heslo, význam slova, význam pojmu, terminologie, vysvětlení, informace, termín


Pojem Špýchar je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Špýchar? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Špýchar neboli sýpka (z něm. Speicher, česky též špejchar, špejchárek) je stavba, která je určená k uskladňování zrní, tedy vymláceného obilí.
K obecnému rozšíření samostatně stojících sýpek došlo hlavně v 18. a 19. století v souvislosti s rozvojem obilnářského hospodaření (opatření Josefa II. z r. 1782 přikazující budovat obecní sýpky (tzv. kontribučenská sýpka). Příkladem může být josefinský špýchar v Týnu nad Vltavou a v Těchobuzi (počátek 19. st.), který měl fungovat jako první obilní záložna v Česku.
Dnes je obilí skladováno převážně v silech.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem Špýchar na Google.cz

Vyhledat termín Špýchar ve Wikislovníku

Hledat výraz Špýchar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Špýchar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Špýchar ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Špýchar ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Špýchar například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Špýchar? resp. co znamená výraz Špýchar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špýchar, odpověď na dotaz co je to Špýchar?. Víte např. kdo to je Fatalista? Znáte a víte kdo je Martin Zounar? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?