Co je to?
Odborný výraz, definice slova Špýchar. Co znamená pojem Špýchar z kategorie Stavebnictví?

Co je Špýchar? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Špýchar?

Špýchar je dnes už méně používané označení pro sýpku. Sýpky bývaly běžnou součástí statků a hospodářských stavení. Bývaly nejčastěji přízemní, mohly být ale i patrové. Nebyly přímo součástí komplexu budov, ale stávaly stranou, a to ze dvou důvodů: aby neohrožovaly ostatní stavby v případě požáru a aby na ně právě kvůli vysokému nebezpečí, že začnou hořet, bylo z obytných budov dobře vidět.


Co je to Špýchar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Špýchar. Co znamená pojem Špýchar z kategorie Stavebnictví?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Špýchar s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Špýchar se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: wiki, význam slova, lexikon, popis, názvosloví, co znamená, přesný význam, definice, terminologie, Špýchar, informace, heslo, vysvětlení, stavebnictví, stavebnictví, co je to Špýchar?, co to je, pojem


Pojem Špýchar je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Špýchar?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Špýchar neboli sýpka (z něm. Speicher, česky též špejchar, špejchárek) je stavba, která je určená k uskladňování zrní, tedy vymláceného obilí.
K obecnému rozšíření samostatně stojících sýpek došlo hlavně v 18. a 19. století v souvislosti s rozvojem obilnářského hospodaření (opatření Josefa II. z r. 1782 přikazující budovat obecní sýpky (tzv. kontribučenská sýpka). Příkladem může být josefinský špýchar v Týnu nad Vltavou a v Těchobuzi (počátek 19. st.), který měl fungovat jako první obilní záložna v Česku.
Dnes je obilí skladováno převážně v silech.

Pro další informace o termínu Špýchar zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Špýchar ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Špýchar na Youtube

Najít výraz Špýchar ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Špýchar na Google.cz

Hledat slovo Špýchar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Špýchar ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Špýchar například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Špýchar? resp. co označuje slovo Špýchar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špýchar, odpověď na dotaz co je to Špýchar?. Víte např. kdo to je Vendula Fialová? Znáte a víte kdo je David Vávra? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Špýchar i v jiné části webu než je kategorie stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?