Co je to?
Výraz, termín, definice slova Balkon. Co znamená odborný pojem Balkon z kategorie Stavebnictví?

Co je to Balkon? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Balkon?

Balkon je označení pro konstrukci přečnívající přes zdi obvodu stavby. Tato konstrukce je opatřena zábradlím. Balkon má všechny strany volné, tedy bez nosných zdí a boční stěny nejsou stíněny. Ze všech stran je tak balkon otevřen jak vnějším povětrnostním vlivům, tak také pohledům zvenčí. Konstrukce se obvykle nachází v průčelí domu a je přístupná dveřmi z vnitřních prostor. Balkon je však možno zakrýt, zcela nebo úplně zasklít či nechat zapustit do stěny budovy. Původ označení balkon má původ v germánském slově balke, tedy trám. Do češtiny se dostal přes další jazyky. Balkony mohou být konzolové, zavěšené, podepřené nebo kombinace více možností.
Hlavními materiály, ze kterých se balkony zhotovují, jsou dřevo, kámen, ocel, železobeton či jejich kombinace. Oblíbeným stavebním prvkem byly balkony již v době renezance. Měly jak úlohu ozdobnou, tak zdravotní – obyvatelé tak mohli být více na čerstvém vzduchu. V divadlech a sálech se lze setkat s vnitřními balkony, podobně jako v kostelech a chrámech. Od 19. století byly v módě i kryté balkony. V současnosti mají přednost balkony částečně zapuštěné, mnohdy i zamřížované.


Co je to Balkon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Balkon. Co znamená odborný pojem Balkon z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Balkon s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Balkon se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: co je to Balkon?, význam slova, lexikon, odborný výraz, přesný význam, Balkon, odborné názvosloví, definice, heslo, názvosloví, přesný výraz, slovo, stavebnictví, význam, význam pojmu, co znamená, definice pojmu, co to je


Pojem Balkon je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Balkon? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Balkon je vyvýšená předsazená konstrukce se zábradlím, obvykle vyčnívající z průčelí, přístupná z budovy dveřmi a otevřená do vnějšího prostoru. Balkon může být také krytý, zasklený a zčásti nebo úplně zapuštěný do stěny budovy, takže konstrukčně představuje kombinaci balkonové konzoly a lodžie. Název přišel do češtiny přes němčinu, francouzštinu a italštinu, původně pochází z germánského balke, trám.

Jiné informační zdroje o pojmu Balkon

Najít termín Balkon ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Balkon ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Balkon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Balkon ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Balkon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Balkon ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Balkon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Balkon? resp. co znamená výraz Balkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Balkon, odpověď na dotaz co je to Balkon?. Víte např. kdo to je Florista? Znáte a víte kdo je Amant? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.