Co je to?
Definice výrazu Balkon. Co znamená odborný pojem Balkon z kategorie Stavebnictví?

Co to je Balkon? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Balkon

Balkon je označení pro konstrukci přečnívající přes zdi obvodu stavby. Tato konstrukce je opatřena zábradlím. Balkon má všechny strany volné, tedy bez nosných zdí a boční stěny nejsou stíněny. Ze všech stran je tak balkon otevřen jak vnějším povětrnostním vlivům, tak také pohledům zvenčí. Konstrukce se obvykle nachází v průčelí domu a je přístupná dveřmi z vnitřních prostor. Balkon je však možno zakrýt, zcela nebo úplně zasklít či nechat zapustit do stěny budovy. Původ označení balkon má původ v germánském slově balke, tedy trám. Do češtiny se dostal přes další jazyky. Balkony mohou být konzolové, zavěšené, podepřené nebo kombinace více možností.
Hlavními materiály, ze kterých se balkony zhotovují, jsou dřevo, kámen, ocel, železobeton či jejich kombinace. Oblíbeným stavebním prvkem byly balkony již v době renezance. Měly jak úlohu ozdobnou, tak zdravotní – obyvatelé tak mohli být více na čerstvém vzduchu. V divadlech a sálech se lze setkat s vnitřními balkony, podobně jako v kostelech a chrámech. Od 19. století byly v módě i kryté balkony. V současnosti mají přednost balkony částečně zapuštěné, mnohdy i zamřížované.


Co je to Balkon? Význam slova, termín, Definice výrazu Balkon. Co znamená odborný pojem Balkon z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Balkon s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Balkon patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, přesný výraz, popis, co znamená, terminus technicus, wiki, stavebnictví, význam, formulace, přesný význam, pojem, Balkon, terminologie, odborný výraz, význam slova, názvosloví, slovník


Pojem Balkon je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Balkon? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Balkon je vyvýšená předsazená konstrukce se zábradlím, obvykle vyčnívající z průčelí, přístupná z budovy dveřmi a otevřená do vnějšího prostoru. Balkon může být také krytý, zasklený a zčásti nebo úplně zapuštěný do stěny budovy, takže konstrukčně představuje kombinaci balkonové konzoly a lodžie. Název přišel do češtiny přes němčinu, francouzštinu a italštinu, původně pochází z germánského balke, trám.

Jiné zdroje informací o pojmu Balkon

Hledat videa s názvem Balkon na Youtube

Zkusit najít slovo Balkon ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Balkon ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Balkon ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Balkon ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Balkon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Balkon například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Balkon? resp. co se přesně ukrývá za slovem Balkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Balkon, odpověď na dotaz co je to Balkon?. Víte např. kdo to je Pokémon? Znáte a víte kdo je Geriatr? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než stavebnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.