Co je to?
Definice odborného termínu, slova Balkon. Co znamená pojem Balkon z kategorie Stavebnictví?

Co je Balkon? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Balkon?

Balkon je označení pro konstrukci přečnívající přes zdi obvodu stavby. Tato konstrukce je opatřena zábradlím. Balkon má všechny strany volné, tedy bez nosných zdí a boční stěny nejsou stíněny. Ze všech stran je tak balkon otevřen jak vnějším povětrnostním vlivům, tak také pohledům zvenčí. Konstrukce se obvykle nachází v průčelí domu a je přístupná dveřmi z vnitřních prostor. Balkon je však možno zakrýt, zcela nebo úplně zasklít či nechat zapustit do stěny budovy. Původ označení balkon má původ v germánském slově balke, tedy trám. Do češtiny se dostal přes další jazyky. Balkony mohou být konzolové, zavěšené, podepřené nebo kombinace více možností.
Hlavními materiály, ze kterých se balkony zhotovují, jsou dřevo, kámen, ocel, železobeton či jejich kombinace. Oblíbeným stavebním prvkem byly balkony již v době renezance. Měly jak úlohu ozdobnou, tak zdravotní – obyvatelé tak mohli být více na čerstvém vzduchu. V divadlech a sálech se lze setkat s vnitřními balkony, podobně jako v kostelech a chrámech. Od 19. století byly v módě i kryté balkony. V současnosti mají přednost balkony částečně zapuštěné, mnohdy i zamřížované.


Co je to Balkon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Balkon. Co znamená pojem Balkon z kategorie Stavebnictví?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Balkon sdílet s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Balkon patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: slovo, pojem, názvosloví, lexikon, Balkon, popis, terminus technicus, přesný výraz, význam, definice pojmu, stavebnictví, wiki, co je to Balkon?, význam slova, přesný význam, formulace, co to je, co znamená


Pojem Balkon je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Balkon?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Balkon je vyvýšená předsazená konstrukce se zábradlím, obvykle vyčnívající z průčelí, přístupná z budovy dveřmi a otevřená do vnějšího prostoru. Balkon může být také krytý, zasklený a zčásti nebo úplně zapuštěný do stěny budovy, takže konstrukčně představuje kombinaci balkonové konzoly a lodžie. Název přišel do češtiny přes němčinu, francouzštinu a italštinu, původně pochází z germánského balke, trám.

Další informační zdroje

Najít pojem Balkon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Balkon ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Balkon ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Balkon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Balkon ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Balkon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Balkon například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Balkon? resp. jaká je definice slova Balkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Balkon, odpověď na dotaz co je to Balkon?. Víte např. kdo to je Antonín Balatka? Znáte a víte kdo je Michaela Petřeková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.