Co je to?
Definice výrazu Plankton. Co znamená odborný pojem Plankton z kategorie Příroda?

Co je Plankton?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Plankton

Shluk mikroorganismů, který se pasivně vznáší prostředím se označuje jako plankton. Tyto mikroskopické organismy se pohybují díky mořskému proudu a turbulencím, nicméně někteří živočichové se po skončení jedné etapy života mohou z planktonu oddělit a fungovat samostatně. Mezi tyto živočichy patří medúza.
Plankton je základním prvkem v potravním řetězci a stává se potravou celé řady vodních živočichů. Podle složení rozlišujeme 3 druhy planktonu - fytoplankton, zooplankton, bakterioplankton. Existuje ještě jeden způsob dělení a to podle biotopu - hydroplankton, aeroplankton, kryoplankton.


Co je to Plankton? Význam slova, termín, Definice výrazu Plankton. Co znamená odborný pojem Plankton z kategorie Příroda?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Plankton můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Plankton je v sekci příroda

Klíčová slova: termín, význam pojmu, příroda, názvosloví, příroda, slovo, pojem, odborné názvosloví, definice pojmu, definice, význam slova, význam, synonymum, odborný výraz, Plankton, popis, slovník, heslo


Pojem Plankton je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Plankton píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Plankton je soubor mikroskopických organismů pasivně se vznášejících v prostředí. Pohybují se díky vodním proudům a turbulencím, ale někteří živočichové se po ukončení planktonické etapy mohou pohybovat vlastními silami, např. medúza. Plankton je základ potravního řetězce, stává se potravou mnoha druhů vodních živočichů, například ryb či velryb. Plankton je velmi odolný vzhledem k dostupnosti živin. Pojem „plankton“ zavedl do mořské biologie v roce 1887 Victor Hensen.

Hledejte výraz Plankton v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Plankton ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Plankton ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plankton ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Plankton ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Plankton na Youtube

Hledat výraz Plankton ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Plankton například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je význam slova Plankton? resp. co to je Plankton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plankton, odpověď na dotaz co je to Plankton?. Víte např. kdo to je Bratranec? Znáte a víte kdo je Clark Rockefeller? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Plankton v jiné sekci než příroda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, brouk, plankton, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?