Co je to?
Definice výrazu, termínu Plankton. Co znamená odborný pojem Plankton z kategorie Příroda?

Co je Plankton? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Plankton?

Shluk mikroorganismů, který se pasivně vznáší prostředím se označuje jako plankton. Tyto mikroskopické organismy se pohybují díky mořskému proudu a turbulencím, nicméně někteří živočichové se po skončení jedné etapy života mohou z planktonu oddělit a fungovat samostatně. Mezi tyto živočichy patří medúza.
Plankton je základním prvkem v potravním řetězci a stává se potravou celé řady vodních živočichů. Podle složení rozlišujeme 3 druhy planktonu - fytoplankton, zooplankton, bakterioplankton. Existuje ještě jeden způsob dělení a to podle biotopu - hydroplankton, aeroplankton, kryoplankton.


Co je to Plankton? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Plankton. Co znamená odborný pojem Plankton z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Plankton je v kategorii příroda

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, vysvětlení, slovo, příroda, co je to Plankton?, informace, význam pojmu, lexikon, definice, co znamená, pojem, slovník, termín, co to je, názvosloví, příroda, wiki


Pojem Plankton je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Plankton dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plankton je soubor mikroskopických organismů pasivně se vznášejících v prostředí. Pohybují se díky vodním proudům a turbulencím, ale někteří živočichové se po ukončení planktonické etapy mohou pohybovat vlastními silami, např. medúza. Plankton je základ potravního řetězce, stává se potravou mnoha druhů vodních živočichů, například ryb či velryb. Plankton je velmi odolný vzhledem k dostupnosti živin. Pojem „plankton“ zavedl do mořské biologie v roce 1887 Victor Hensen.

Další informace o pojmu Plankton hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít Plankton ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Plankton na Youtube

Vyhledat slovo Plankton ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Plankton ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Plankton ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plankton ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Plankton například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Plankton? resp. jaký je význam pojmu Plankton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plankton, odpověď na dotaz co je to Plankton?. Víte např. kdo to je Rolník? Znáte a víte kdo je Clark Rockefeller? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než příroda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?