Co je to?
Definice odborného termínu, slova Plankton. Co znamená pojem Plankton z kategorie Příroda?

Co je to Plankton? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Plankton

Shluk mikroorganismů, který se pasivně vznáší prostředím se označuje jako plankton. Tyto mikroskopické organismy se pohybují díky mořskému proudu a turbulencím, nicméně někteří živočichové se po skončení jedné etapy života mohou z planktonu oddělit a fungovat samostatně. Mezi tyto živočichy patří medúza.
Plankton je základním prvkem v potravním řetězci a stává se potravou celé řady vodních živočichů. Podle složení rozlišujeme 3 druhy planktonu - fytoplankton, zooplankton, bakterioplankton. Existuje ještě jeden způsob dělení a to podle biotopu - hydroplankton, aeroplankton, kryoplankton.


Co je to Plankton? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Plankton. Co znamená pojem Plankton z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Plankton doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Plankton se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: definice, příroda, slovník, formulace, co je to Plankton?, terminologie, přesný výraz, odborný výraz, definice pojmu, význam, názvosloví, význam pojmu, informace, slovo, pojem, synonymum, termín, odborné názvosloví


Pojem Plankton je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Plankton dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plankton je soubor mikroskopických organismů pasivně se vznášejících v prostředí. Pohybují se díky vodním proudům a turbulencím, ale někteří živočichové se po ukončení planktonické etapy mohou pohybovat vlastními silami, např. medúza. Plankton je základ potravního řetězce, stává se potravou mnoha druhů vodních živočichů, například ryb či velryb. Plankton je velmi odolný vzhledem k dostupnosti živin. Pojem „plankton“ zavedl do mořské biologie v roce 1887 Victor Hensen.

Další informační zdroje

Hledat slovo Plankton ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plankton ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Plankton ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Plankton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Plankton ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Plankton na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Plankton například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená Plankton? resp. jaký je přesný význam slova Plankton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plankton, odpověď na dotaz co je to Plankton?. Víte např. kdo to je Niall Horan? Znáte a víte kdo je Jaromír Štětina? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než příroda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?