Co je to?
Odborný výraz, definice slova Plankton. Co znamená pojem Plankton z kategorie Příroda?

Co je to Plankton? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Plankton

Shluk mikroorganismů, který se pasivně vznáší prostředím se označuje jako plankton. Tyto mikroskopické organismy se pohybují díky mořskému proudu a turbulencím, nicméně někteří živočichové se po skončení jedné etapy života mohou z planktonu oddělit a fungovat samostatně. Mezi tyto živočichy patří medúza.
Plankton je základním prvkem v potravním řetězci a stává se potravou celé řady vodních živočichů. Podle složení rozlišujeme 3 druhy planktonu - fytoplankton, zooplankton, bakterioplankton. Existuje ještě jeden způsob dělení a to podle biotopu - hydroplankton, aeroplankton, kryoplankton.


Co je to Plankton? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Plankton. Co znamená pojem Plankton z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Plankton? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Plankton je v kategorii Příroda

Klíčová slova: Plankton, slovník, lexikon, co je to Plankton?, synonymum, definice pojmu, Příroda, co to je, vysvětlení, popis, informace, přesný význam, pojem, slovo, odborný výraz, Příroda, termín, formulace


Pojem Plankton je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Plankton? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plankton je soubor mikroskopických organismů pasivně se vznášejících v prostředí. Pohybují se díky vodním proudům a turbulencím, ale někteří živočichové se po ukončení planktonické etapy mohou pohybovat vlastními silami, např. medúza. Plankton je základ potravního řetězce, stává se potravou mnoha druhů vodních živočichů, například ryb či velryb. Plankton je velmi odolný vzhledem k dostupnosti živin. Pojem „plankton“ zavedl do mořské biologie v roce 1887 Victor Hensen.

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Plankton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Plankton ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Plankton ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Plankton ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Plankton na Google.cz

Zkusit najít termín Plankton ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Plankton například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Plankton? resp. jaký je význam slova Plankton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plankton, odpověď na dotaz co je to Plankton?. Víte např. kdo to je Svatoušek? Znáte a víte kdo je Jaromír Štětina? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Plankton v jiné sekci než Příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?