Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Stanné právo. Co znamená pojem Stanné právo z kategorie Právo?

Co to je Stanné právo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Stanné právo

Stanné právo je termín z oblasti trestního práva. Jedná se o výjimečné opatření státu, kdy lze mimořádně omezit některá z občanských práv. Může jít o situace jako je živelná pohroma, válečný stav, různé nepokoje a ohrožení. Stanné právo má zabránit narůstání společensky nebezpečných poměrů odstrašením pachatelů takových činů.
V době stanného práva se urychluje a výrazně zjednodušuje proces trestního řízení a udělené tresty jsou mnohem přísnější, často je využíván trest smrti.


Co je to Stanné právo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Stanné právo. Co znamená pojem Stanné právo z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Stanné právo s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Stanné právo se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: definice, formulace, co znamená, co to je, názvosloví, synonymum, přesný význam, slovník, definice pojmu, termín, informace, význam, přesný výraz, pojem, wiki, vysvětlení, terminus technicus, heslo


Pojem Stanné právo je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Stanné právo?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stanné právo je mimořádné opatření státní moci v oblasti trestního práva, kdy se ve výjimečných případech (válka, občanské nepokoje, živelní pohroma) omezí některá občanská práva s cílem odstrašit od páchání některých zločinů, které jsou za dané situace vysoce společensky nebezpečné a které se ve významné míře rozmáhají. Tohoto odstrašujícího účinku se dosahuje urychleným a zjednodušeným procesem trestního řízení a výrazně zpřísněnými tresty, zpravidla trestem smrti. Řízení provádí stanný soud.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stanné právo ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Stanné právo na Youtube

Najít slovo Stanné právo ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Stanné právo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Stanné právo na Google.cz

Vyhledat pojem Stanné právo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanné právo například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Stanné právo? resp. co vlastně znamená slovo Stanné právo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stanné právo, odpověď na dotaz co je to Stanné právo?. Víte např. kdo to je Petr Kvíčala? Znáte a víte kdo je Rom? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..