Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Stanné právo. Co znamená pojem Stanné právo z kategorie Právo?

Co to je Stanné právo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Stanné právo?

Stanné právo je termín z oblasti trestního práva. Jedná se o výjimečné opatření státu, kdy lze mimořádně omezit některá z občanských práv. Může jít o situace jako je živelná pohroma, válečný stav, různé nepokoje a ohrožení. Stanné právo má zabránit narůstání společensky nebezpečných poměrů odstrašením pachatelů takových činů.
V době stanného práva se urychluje a výrazně zjednodušuje proces trestního řízení a udělené tresty jsou mnohem přísnější, často je využíván trest smrti.


Co je to Stanné právo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Stanné právo. Co znamená pojem Stanné právo z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Stanné právo) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Stanné právo patří do kategorie Právo

Klíčová slova: terminus technicus, Právo, význam pojmu, slovo, wiki, heslo, názvosloví, co to je, slovník, přesný význam, vysvětlení, definice, terminologie, význam, Stanné právo, odborný výraz, termín, lexikon


Pojem Stanné právo je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Stanné právo píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stanné právo je mimořádné opatření státní moci v oblasti trestního práva, kdy se ve výjimečných případech (válka, občanské nepokoje, živelní pohroma) omezí některá občanská práva s cílem odstrašit od páchání některých zločinů, které jsou za dané situace vysoce společensky nebezpečné a které se ve významné míře rozmáhají. Tohoto odstrašujícího účinku se dosahuje urychleným a zjednodušeným procesem trestního řízení a výrazně zpřísněnými tresty, zpravidla trestem smrti. Řízení provádí stanný soud.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Stanné právo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Stanné právo ve Wikislovníku

Najít výraz Stanné právo ve Wikizdrojích

Hledat slovo Stanné právo na Google.cz

Zkusit najít výraz Stanné právo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Stanné právo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanné právo například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Stanné právo? resp. jaký je význam slova Stanné právo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stanné právo, odpověď na dotaz co je to Stanné právo?. Víte např. kdo to je Sudička? Znáte a víte kdo je Vladimir Iljič Lenin? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Stanné právo hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..