Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stanné právo. Co znamená odborný pojem Stanné právo z kategorie Právo?

Co je to Stanné právo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Stanné právo

Stanné právo je termín z oblasti trestního práva. Jedná se o výjimečné opatření státu, kdy lze mimořádně omezit některá z občanských práv. Může jít o situace jako je živelná pohroma, válečný stav, různé nepokoje a ohrožení. Stanné právo má zabránit narůstání společensky nebezpečných poměrů odstrašením pachatelů takových činů.
V době stanného práva se urychluje a výrazně zjednodušuje proces trestního řízení a udělené tresty jsou mnohem přísnější, často je využíván trest smrti.


Co je to Stanné právo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stanné právo. Co znamená odborný pojem Stanné právo z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Stanné právo? Pak se o ní podělte s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Stanné právo patří do sekce právo

Klíčová slova: co to je, formulace, slovo, právo, slovník, terminologie, vysvětlení, odborný výraz, heslo, popis, právo, definice pojmu, co je to Stanné právo?, termín, význam pojmu, odborné názvosloví, definice, význam slova


Pojem Stanné právo je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stanné právo? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stanné právo je mimořádné opatření státní moci v oblasti trestního práva, kdy se ve výjimečných případech (válka, občanské nepokoje, živelní pohroma) omezí některá občanská práva s cílem odstrašit od páchání některých zločinů, které jsou za dané situace vysoce společensky nebezpečné a které se ve významné míře rozmáhají. Tohoto odstrašujícího účinku se dosahuje urychleným a zjednodušeným procesem trestního řízení a výrazně zpřísněnými tresty, zpravidla trestem smrti. Řízení provádí stanný soud.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Stanné právo ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stanné právo ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Stanné právo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Stanné právo na Google.cz

Vyhledat výraz Stanné právo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Stanné právo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanné právo například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Stanné právo? resp. co znamená výraz Stanné právo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stanné právo, odpověď na dotaz co je to Stanné právo?. Víte např. kdo to je Vratislav Mynář? Znáte a víte kdo je Ivo Lukačovič? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..