Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kurděje. Co znamená pojem Kurděje z kategorie Nemoce?

Co je to Kurděje? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kurděje?

Obzvlášť v minulých dobách se poměrně často bylo možné setkat s nemocí zvanou kurděje. Pro tuto nemoc se dokonce vžily i další názvy - skorbut, avitaminóza vitaminu C, Möllerova Batlowova choroba. Tato choroba je způsobena nedostatečným přísunem vitaminu C v lidské stravě. V současnosti se tato závažná nemoc příliš mnoho nevyskytuje, maximálně v zemích třetího světa.
V dřívějších dobách touto nemocí trpěli hlavně námořníci během dlouhých plaveb, kteří nebyli dostatečně zásobeni zdrojem vitaminu C. Nemoc se projevuje krvácením z dásní, pod kůži, do svalů či do vnitřních orgánů.


Co je to Kurděje? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kurděje. Co znamená pojem Kurděje z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kurděje? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kurděje se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: lexikon, Nemoce, vysvětlení, slovo, formulace, definice, wiki, význam pojmu, terminologie, odborné názvosloví, přesný význam, definice pojmu, význam slova, popis, co to je, informace, přesný výraz, význam


Pojem Kurděje je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Kurděje ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kurděje ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Kurděje ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Kurděje ve Wikislovníku

Hledat slovo Kurděje ve Wikipedii

Vyhledat pojem Kurděje ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurděje například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kurděje? resp. co znamená slovo Kurděje? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kurděje, odpověď na dotaz co je to Kurděje?. Víte např. kdo to je Jan Hus? Znáte a víte kdo je Charón? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.