Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kurděje. Co znamená pojem Kurděje z kategorie Nemoce?

Co je to Kurděje? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kurděje?

Obzvlášť v minulých dobách se poměrně často bylo možné setkat s nemocí zvanou kurděje. Pro tuto nemoc se dokonce vžily i další názvy - skorbut, avitaminóza vitaminu C, Möllerova Batlowova choroba. Tato choroba je způsobena nedostatečným přísunem vitaminu C v lidské stravě. V současnosti se tato závažná nemoc příliš mnoho nevyskytuje, maximálně v zemích třetího světa.
V dřívějších dobách touto nemocí trpěli hlavně námořníci během dlouhých plaveb, kteří nebyli dostatečně zásobeni zdrojem vitaminu C. Nemoc se projevuje krvácením z dásní, pod kůži, do svalů či do vnitřních orgánů.


Co je to Kurděje? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kurděje. Co znamená pojem Kurděje z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kurděje patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: synonymum, heslo, popis, co znamená, názvosloví, význam, definice pojmu, definice, Nemoce, odborné názvosloví, terminologie, slovo, význam pojmu, Nemoce, Kurděje, informace, lexikon, přesný výraz


Pojem Kurděje je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kurděje dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kurděje (skorbut, Möllerova Barlowova choroba, avitaminóza C) je nemoc způsobená dlouhodobým nedostatkem vitamínu C ve stravě. Na rozdíl od většiny zvířat a rostlin totiž lidské tělo nedokáže syntetizovat tento vitamín, proto jej musí přijímat v potravě. Dnes už je tato choroba poměrně vzácná, vyskytuje se občas jen ve velmi chudých oblastech tzv. třetího světa. Dříve jí trpěli zejména chudí lidé, obzvláště v zimních měsících, nebo námořníci při dlouhých plavbách. Nemoc se projevuje především krvácením z dásní, pod kůži, do svalů, do nehtových lůžek, vnitřních orgánů, sníženou odolností proti nemocem a poruchou krvetvorby.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Kurděje ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kurděje ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Kurděje ve Wikizdrojích

Hledat slovo Kurděje ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Kurděje ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kurděje ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurděje například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kurděje? resp. jaká je definice slova Kurděje? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kurděje, odpověď na dotaz co je to Kurděje?. Víte např. kdo to je Tereza Pergnerová? Znáte a víte kdo je Antikrist? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Kurděje i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.