Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kurděje. Co znamená pojem Kurděje z kategorie Nemoce?

Co je to Kurděje? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kurděje

Obzvlášť v minulých dobách se poměrně často bylo možné setkat s nemocí zvanou kurděje. Pro tuto nemoc se dokonce vžily i další názvy - skorbut, avitaminóza vitaminu C, Möllerova Batlowova choroba. Tato choroba je způsobena nedostatečným přísunem vitaminu C v lidské stravě. V současnosti se tato závažná nemoc příliš mnoho nevyskytuje, maximálně v zemích třetího světa.
V dřívějších dobách touto nemocí trpěli hlavně námořníci během dlouhých plaveb, kteří nebyli dostatečně zásobeni zdrojem vitaminu C. Nemoc se projevuje krvácením z dásní, pod kůži, do svalů či do vnitřních orgánů.


Co je to Kurděje? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kurděje. Co znamená pojem Kurděje z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Kurděje) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kurděje patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: synonymum, slovo, co znamená, pojem, popis, vysvětlení, lexikon, význam pojmu, definice, význam, Nemoce, názvosloví, Kurděje, terminologie, co to je, terminus technicus, význam slova, termín


Pojem Kurděje je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kurděje? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kurděje (skorbut, Möllerova Barlowova choroba, avitaminóza C) je nemoc způsobená dlouhodobým nedostatkem vitamínu C ve stravě. Na rozdíl od většiny zvířat a rostlin totiž lidské tělo nedokáže syntetizovat tento vitamín, proto jej musí přijímat v potravě. Dnes už je tato choroba poměrně vzácná, vyskytuje se občas jen ve velmi chudých oblastech tzv. třetího světa. Dříve jí trpěli zejména chudí lidé, obzvláště v zimních měsících, nebo námořníci při dlouhých plavbách. Nemoc se projevuje především krvácením z dásní, pod kůži, do svalů, do nehtových lůžek, vnitřních orgánů, sníženou odolností proti nemocem a poruchou krvetvorby.

Jiné zdroje informací o pojmu Kurděje

Zkusit najít slovo Kurděje ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Kurděje ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Kurděje ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Kurděje ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Kurděje ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kurděje na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurděje například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kurděje? resp. co znamená Kurděje? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kurděje, odpověď na dotaz co je to Kurděje?. Víte např. kdo to je Gurmán? Znáte a víte kdo je Kacíř? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Kurděje hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.