Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kurděje. Co znamená odborný pojem Kurděje z kategorie Nemoce?

Co je to Kurděje? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kurděje?

Obzvlášť v minulých dobách se poměrně často bylo možné setkat s nemocí zvanou kurděje. Pro tuto nemoc se dokonce vžily i další názvy - skorbut, avitaminóza vitaminu C, Möllerova Batlowova choroba. Tato choroba je způsobena nedostatečným přísunem vitaminu C v lidské stravě. V současnosti se tato závažná nemoc příliš mnoho nevyskytuje, maximálně v zemích třetího světa.
V dřívějších dobách touto nemocí trpěli hlavně námořníci během dlouhých plaveb, kteří nebyli dostatečně zásobeni zdrojem vitaminu C. Nemoc se projevuje krvácením z dásní, pod kůži, do svalů či do vnitřních orgánů.


Co je to Kurděje? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kurděje. Co znamená odborný pojem Kurděje z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Kurděje můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Kurděje je v kategorii nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, informace, definice pojmu, terminologie, co to je, pojem, slovník, Kurděje, přesný výraz, odborné názvosloví, význam slova, odborný výraz, termín, přesný význam, význam pojmu, definice, formulace


Pojem Kurděje je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kurděje?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kurděje (skorbut, Möllerova Barlowova choroba, avitaminóza C) je nemoc způsobená dlouhodobým nedostatkem vitamínu C ve stravě. Na rozdíl od většiny zvířat a rostlin totiž lidské tělo nedokáže syntetizovat tento vitamín, proto jej musí přijímat v potravě. Dnes už je tato choroba poměrně vzácná, vyskytuje se občas jen ve velmi chudých oblastech tzv. třetího světa. Dříve jí trpěli zejména chudí lidé, obzvláště v zimních měsících, nebo námořníci při dlouhých plavbách. Nemoc se projevuje především krvácením z dásní, pod kůži, do svalů, do nehtových lůžek, vnitřních orgánů, sníženou odolností proti nemocem a poruchou krvetvorby.

Jiné zdroje informací o pojmu Kurděje

Vyhledat heslo Kurděje ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Kurděje ve Wikislovníku

Hledat heslo Kurděje ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Kurděje ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kurděje ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kurděje na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurděje například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Kurděje? resp. jaký je přesný význam slova Kurděje? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kurděje, odpověď na dotaz co je to Kurděje?. Víte např. kdo to je Ďábel? Znáte a víte kdo je Kacíř? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.