Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šambala. Co znamená odborný pojem Šambala z kategorie Jídlo?

Co je to Šambala? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Šambala?

Šambala je označení pro kořenící pastu, jejíž základ je tvořen chilli, hnědým cukrem, octem a solí. Jde o velmi pálivou a silně aromatickou přísadu. Šambala pochází z Indonézie, odkud se také dováží. Tyto dovezené druhy mohou být pro Evropana příliš ostré a pálivé, v jejich obsahu jsou přimíchána i zrníčka dederonů.
Šambalu lze přidat do jakéhokoli ostrého jídla, kterému je potřeba dodat zvláštní pikantnost. Oblíbená je u různých druhů masa a ve sladkokyselých jídlech.


Co je to Šambala? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šambala. Co znamená odborný pojem Šambala z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Šambala se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: význam, terminologie, lexikon, pojem, terminus technicus, slovník, odborný výraz, význam pojmu, definice pojmu, slovo, synonymum, přesný výraz, co je to Šambala?, heslo, co znamená, přesný význam, formulace, odborné názvosloví


Pojem Šambala je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Šambala dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Sambala je označení pro orientální kořenící pasty, jejíž základ tvoří chilli (pálivé papričky), sůl, hnědý cukr a ocet. Sambala pochází z Číny a Indonésie. Některé druhy jsou velmi pálivé, měly by se proto používat velmi opatrně. Tyto kořenící směsi se používají ke všem jídlům, kterým chceme dodat na pikantnosti. Výborně se ale snoubí se sladkokyselými pokrmy, hlavně masitými.

Indonéská šambala

Indonéská pikantní čili pasta šambala. Autor: Gunawan Kartapranata, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Indonéská pikantní čili pasta šambala. Autor: Gunawan Kartapranata, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Šambala ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Šambala ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Šambala ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šambala ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Šambala ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Šambala ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Šambala například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Šambala? resp. jaká je definice termínu Šambala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šambala, odpověď na dotaz co je to Šambala?. Víte např. kdo to je Karel Höger? Znáte a víte kdo je Jehova? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.