Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šambala. Co znamená odborný pojem Šambala z kategorie Jídlo?

Co je to Šambala? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Šambala

Šambala je označení pro kořenící pastu, jejíž základ je tvořen chilli, hnědým cukrem, octem a solí. Jde o velmi pálivou a silně aromatickou přísadu. Šambala pochází z Indonézie, odkud se také dováží. Tyto dovezené druhy mohou být pro Evropana příliš ostré a pálivé, v jejich obsahu jsou přimíchána i zrníčka dederonů.
Šambalu lze přidat do jakéhokoli ostrého jídla, kterému je potřeba dodat zvláštní pikantnost. Oblíbená je u různých druhů masa a ve sladkokyselých jídlech.


Co je to Šambala? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šambala. Co znamená odborný pojem Šambala z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Šambala s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Šambala se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: slovník, heslo, přesný význam, odborné názvosloví, názvosloví, wiki, Jídlo, formulace, definice, Šambala, co znamená, informace, odborný výraz, termín, synonymum, přesný výraz, co je to Šambala?, terminus technicus


Pojem Šambala je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šambala? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Sambala je označení pro orientální kořenící pasty, jejíž základ tvoří chilli (pálivé papričky), sůl, hnědý cukr a ocet. Sambala pochází z Číny a Indonésie. Některé druhy jsou velmi pálivé, měly by se proto používat velmi opatrně. Tyto kořenící směsi se používají ke všem jídlům, kterým chceme dodat na pikantnosti. Výborně se ale snoubí se sladkokyselými pokrmy, hlavně masitými.

Indonéská šambala

Indonéská pikantní čili pasta šambala. Autor: Gunawan Kartapranata, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Indonéská pikantní čili pasta šambala. Autor: Gunawan Kartapranata, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šambala ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šambala ve Wikimedia Commons

Najít slovo Šambala ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Šambala ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Šambala na Youtube

Zkusit najít pojem Šambala ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Šambala například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Šambala? resp. jaký je význam slova Šambala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šambala, odpověď na dotaz co je to Šambala?. Víte např. kdo to je Šemík? Znáte a víte kdo je Beduín? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Šambala i v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.