Co je to?
Definice výrazu, termínu Šambala. Co znamená odborný pojem Šambala z kategorie Jídlo?

Co je to Šambala? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Šambala?

Šambala je označení pro kořenící pastu, jejíž základ je tvořen chilli, hnědým cukrem, octem a solí. Jde o velmi pálivou a silně aromatickou přísadu. Šambala pochází z Indonézie, odkud se také dováží. Tyto dovezené druhy mohou být pro Evropana příliš ostré a pálivé, v jejich obsahu jsou přimíchána i zrníčka dederonů.
Šambalu lze přidat do jakéhokoli ostrého jídla, kterému je potřeba dodat zvláštní pikantnost. Oblíbená je u různých druhů masa a ve sladkokyselých jídlech.


Co je to Šambala? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Šambala. Co znamená odborný pojem Šambala z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Šambala můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Šambala je v sekci jídlo

Klíčová slova: význam slova, slovník, formulace, synonymum, odborný výraz, definice pojmu, jídlo, přesný výraz, definice, vysvětlení, terminus technicus, názvosloví, informace, význam pojmu, jídlo, heslo, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Šambala je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šambala? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sambala je označení pro orientální kořenící pasty, jejíž základ tvoří chilli (pálivé papričky), sůl, hnědý cukr a ocet. Sambala pochází z Číny a Indonésie. Některé druhy jsou velmi pálivé, měly by se proto používat velmi opatrně. Tyto kořenící směsi se používají ke všem jídlům, kterým chceme dodat na pikantnosti. Výborně se ale snoubí se sladkokyselými pokrmy, hlavně masitými.

Indonéská šambala

Indonéská pikantní čili pasta šambala. Autor: Gunawan Kartapranata, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Indonéská pikantní čili pasta šambala. Autor: Gunawan Kartapranata, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Pro více informací o heslu Šambala zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šambala ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Šambala ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šambala ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Šambala ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Šambala na Youtube

Najít pojem Šambala na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šambala například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Šambala? resp. jaký je přesný význam slova Šambala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šambala, odpověď na dotaz co je to Šambala?. Víte např. kdo to je Ivan Pilný? Znáte a víte kdo je Ferdinand I? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Šambala hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.