Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dystonie. Co znamená odborný pojem Dystonie z kategorie Lékařství?

Co je to Dystonie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Dystonie?

Dystonie je název neurologického onemocnění, které se projevuje mimovolným stahováním svalů. Dochází tak k abnormálním pohybům a zaujímání neobvyklých pozic. Toto postižení zasahuje buď jednu část těla, nebo více částí současně.
Dystonie sice ovlivňuje hybnost, ale nezasahuje činnost mozku a smyslů. Onemocnění postihuje obě pohlaví a všechny věkové kategorie. Diagnostika je poměrně obtížná.


Co je to Dystonie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dystonie. Co znamená odborný pojem Dystonie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dystonie s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Dystonie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: termín, terminologie, slovník, Dystonie, formulace, informace, co znamená, definice, přesný význam, synonymum, terminus technicus, lékařství, co to je, definice pojmu, význam pojmu, názvosloví, slovo, význam


Pojem Dystonie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Dystonie ve Wikipedii

Hledat termín Dystonie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Dystonie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Dystonie ve Wikislovníku

Najít výraz Dystonie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dystonie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dystonie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte co je to Dystonie? resp. co označuje slovo Dystonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dystonie, odpověď na dotaz co je to Dystonie?. Víte např. kdo to je Josef Vojtek? Znáte a víte kdo je Sebastian Vettel? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.