Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dystonie. Co znamená pojem Dystonie z kategorie Lékařství?

Co je Dystonie?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dystonie

Dystonie je název neurologického onemocnění, které se projevuje mimovolným stahováním svalů. Dochází tak k abnormálním pohybům a zaujímání neobvyklých pozic. Toto postižení zasahuje buď jednu část těla, nebo více částí současně.
Dystonie sice ovlivňuje hybnost, ale nezasahuje činnost mozku a smyslů. Onemocnění postihuje obě pohlaví a všechny věkové kategorie. Diagnostika je poměrně obtížná.


Co je to Dystonie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dystonie. Co znamená pojem Dystonie z kategorie Lékařství?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Dystonie? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Dystonie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, co je to Dystonie?, terminologie, synonymum, přesný význam, názvosloví, formulace, informace, pojem, lexikon, přesný výraz, definice pojmu, vysvětlení, definice, wiki, slovo, heslo


Pojem Dystonie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Dystonie na Youtube

Najít termín Dystonie ve Wikipedii

Hledat frázi Dystonie ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Dystonie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Dystonie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Dystonie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dystonie například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte jaký je přesný význam slova Dystonie? resp. jaká je definice termínu Dystonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dystonie, odpověď na dotaz co je to Dystonie?. Víte např. kdo to je Anders Celsius? Znáte a víte kdo je Verbíř? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.