Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dystonie. Co znamená pojem Dystonie z kategorie Lékařství?

Co je to Dystonie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dystonie

Dystonie je název neurologického onemocnění, které se projevuje mimovolným stahováním svalů. Dochází tak k abnormálním pohybům a zaujímání neobvyklých pozic. Toto postižení zasahuje buď jednu část těla, nebo více částí současně.
Dystonie sice ovlivňuje hybnost, ale nezasahuje činnost mozku a smyslů. Onemocnění postihuje obě pohlaví a všechny věkové kategorie. Diagnostika je poměrně obtížná.


Co je to Dystonie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dystonie. Co znamená pojem Dystonie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dystonie? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dystonie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice, Lékařství, terminus technicus, odborný výraz, heslo, co je to Dystonie?, slovo, formulace, slovník, co to je, přesný význam, termín, terminologie, význam pojmu, popis, pojem, Lékařství, synonymum


Pojem Dystonie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Dystonie ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Dystonie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Dystonie ve Wikipedii

Vyhledat heslo Dystonie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Dystonie na Youtube

Hledat pojem Dystonie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dystonie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Dystonie? resp. co se skrývá pod slovem Dystonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dystonie, odpověď na dotaz co je to Dystonie?. Víte např. kdo to je Dermatolog? Znáte a víte kdo je Alláh? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dystonie v jiné sekci než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.