Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dystonie. Co znamená pojem Dystonie z kategorie Lékařství?

Co je to Dystonie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dystonie

Dystonie je název neurologického onemocnění, které se projevuje mimovolným stahováním svalů. Dochází tak k abnormálním pohybům a zaujímání neobvyklých pozic. Toto postižení zasahuje buď jednu část těla, nebo více částí současně.
Dystonie sice ovlivňuje hybnost, ale nezasahuje činnost mozku a smyslů. Onemocnění postihuje obě pohlaví a všechny věkové kategorie. Diagnostika je poměrně obtížná.


Co je to Dystonie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dystonie. Co znamená pojem Dystonie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dystonie? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dystonie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: heslo, slovo, slovník, názvosloví, Lékařství, odborné názvosloví, význam, formulace, odborný výraz, význam slova, Dystonie, Lékařství, vysvětlení, pojem, informace, terminologie, význam pojmu, popis


Pojem Dystonie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Dystonie zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dystonie ve Wikimedia Commons

Najít pojem Dystonie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Dystonie na Google.cz

Hledat termín Dystonie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Dystonie ve Wikislovníku

Hledat pojem Dystonie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dystonie například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Dystonie? resp. co se skrývá pod slovem Dystonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dystonie, odpověď na dotaz co je to Dystonie?. Víte např. kdo to je Linda Rybová? Znáte a víte kdo je Sókratés? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.