Co je to?
Definice výrazu Laparoskopie. Co znamená odborný pojem Laparoskopie z kategorie Lékařství?

Co to je Laparoskopie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Laparoskopie

Laparoskopie je metoda tzv. miniinvazivní chirurgie. Umožňuje provádět vyšetření nebo některé operační zákroky v břišní dutině za pomoci jednoho nebo více vpichů místo velkého řezu.


Co je to Laparoskopie? Význam slova, termín, Definice výrazu Laparoskopie. Co znamená odborný pojem Laparoskopie z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Laparoskopie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, co je to Laparoskopie?, terminus technicus, definice, přesný výraz, odborné názvosloví, význam, synonymum, názvosloví, formulace, vysvětlení, Laparoskopie, wiki, termín, popis, lexikon, pojem


Pojem Laparoskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Laparoskopie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Laparoskopie (laparo - lat., měkké místo v těle, scope - lat., pozorovat) je endoskopická operační metoda břišní chirurgie, při které se pomocí endoskopických nástrojů pod kontrolou kamery provádějí operace orgánů břišní dutiny.
Řadí se mezi relativně nové metody diagnostiky a léčby v chirurgii a jiných oborech, přestože je známa již téměř 100 let, i když ne v takové formě, jak funguje dnes. V běžné medicínské praxi se využívá pouze přibližně 20 let.
Mezi nejčastější laparoskopické operace patří cholecystektomie (odstranění žlučníku), hernioplastika (plastika kýly), apendektomie (odstranění apendixu - červovitého přívěsku slepého střeva). S postupným rozvojem endoskopické techniky se rozvíjí i spektrum laparoskopické operativy. Dnes se v moderní chirurgii laparoskopicky operují téměř všechny orgány břišní dutiny.

Více informací o slovu Laparoskopie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Laparoskopie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Laparoskopie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Laparoskopie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Laparoskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Laparoskopie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Laparoskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Laparoskopie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Laparoskopie? resp. co se skrývá pod slovem Laparoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laparoskopie, odpověď na dotaz co je to Laparoskopie?. Víte např. kdo to je Samosoudce? Znáte a víte kdo je Kouzelník Žito? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.