Co je to?
Definice výrazu Laparoskopie. Co znamená odborný pojem Laparoskopie z kategorie Lékařství?

Co to je Laparoskopie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Laparoskopie

Laparoskopie je metoda tzv. miniinvazivní chirurgie. Umožňuje provádět vyšetření nebo některé operační zákroky v břišní dutině za pomoci jednoho nebo více vpichů místo velkého řezu.


Co je to Laparoskopie? Význam slova, termín, Definice výrazu Laparoskopie. Co znamená odborný pojem Laparoskopie z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Laparoskopie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: wiki, slovo, co znamená, odborný výraz, Lékařství, terminologie, vysvětlení, odborné názvosloví, definice pojmu, heslo, synonymum, lexikon, definice, popis, Lékařství, přesný význam, co je to Laparoskopie?, význam


Pojem Laparoskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Laparoskopie můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Laparoskopie (laparo - lat., měkké místo v těle, scope - lat., pozorovat) je endoskopická operační metoda břišní chirurgie, při které se pomocí endoskopických nástrojů pod kontrolou kamery provádějí operace orgánů břišní dutiny.
Řadí se mezi relativně nové metody diagnostiky a léčby v chirurgii a jiných oborech, přestože je známa již téměř 100 let, i když ne v takové formě, jak funguje dnes. V běžné medicínské praxi se využívá pouze přibližně 20 let.
Mezi nejčastější laparoskopické operace patří cholecystektomie (odstranění žlučníku), hernioplastika (plastika kýly), apendektomie (odstranění apendixu - červovitého přívěsku slepého střeva). S postupným rozvojem endoskopické techniky se rozvíjí i spektrum laparoskopické operativy. Dnes se v moderní chirurgii laparoskopicky operují téměř všechny orgány břišní dutiny.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Laparoskopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Laparoskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Laparoskopie ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Laparoskopie na Google.cz

Najít výraz Laparoskopie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Laparoskopie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Laparoskopie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Laparoskopie? resp. jaký je přesný význam slova Laparoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laparoskopie, odpověď na dotaz co je to Laparoskopie?. Víte např. kdo to je Mecenáš? Znáte a víte kdo je Fundamentalista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.