Co je to?
Výraz, termín, definice slova Laparoskopie. Co znamená odborný pojem Laparoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Laparoskopie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Laparoskopie?

Laparoskopie je metoda tzv. miniinvazivní chirurgie. Umožňuje provádět vyšetření nebo některé operační zákroky v břišní dutině za pomoci jednoho nebo více vpichů místo velkého řezu.


Co je to Laparoskopie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Laparoskopie. Co znamená odborný pojem Laparoskopie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Laparoskopie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: heslo, synonymum, slovo, co je to Laparoskopie?, odborný výraz, informace, pojem, terminus technicus, význam, popis, terminologie, wiki, význam pojmu, vysvětlení, lexikon, formulace, co to je, odborné názvosloví


Pojem Laparoskopie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Laparoskopie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Laparoskopie (laparo - lat., měkké místo v těle, scope - lat., pozorovat) je endoskopická operační metoda břišní chirurgie, při které se pomocí endoskopických nástrojů pod kontrolou kamery provádějí operace orgánů břišní dutiny.
Řadí se mezi relativně nové metody diagnostiky a léčby v chirurgii a jiných oborech, přestože je známa již téměř 100 let, i když ne v takové formě, jak funguje dnes. V běžné medicínské praxi se využívá pouze přibližně 20 let.
Mezi nejčastější laparoskopické operace patří cholecystektomie (odstranění žlučníku), hernioplastika (plastika kýly), apendektomie (odstranění apendixu - červovitého přívěsku slepého střeva). S postupným rozvojem endoskopické techniky se rozvíjí i spektrum laparoskopické operativy. Dnes se v moderní chirurgii laparoskopicky operují téměř všechny orgány břišní dutiny.

Další zdroje informací o slovu Laparoskopie

Hledat výraz Laparoskopie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Laparoskopie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Laparoskopie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Laparoskopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Laparoskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Laparoskopie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Laparoskopie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Laparoskopie? resp. co se skrývá pod slovem Laparoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laparoskopie, odpověď na dotaz co je to Laparoskopie?. Víte např. kdo to je Dana Zátopková? Znáte a víte kdo je Teta? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.