Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ascites. Co znamená odborný pojem Ascites z kategorie Lékařství?

Co je to Ascites? Význam slova

Co znamená termín Ascites? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ascites, jinak také fluidoperitoneum,je nahromadění přílišného množství volné tekutiny v břišní dutině. Jedním z důvodů, proč dochází ke vzniku ascitu, mohu být metastázy na pobřišnici, což se označuje jako karcinóza peritonea, jinou příčinou mohou být nemoci jater nebo srdce, popřípadě záněty. Taková nadbytečná tekutina se označuje jako exsudát. Tekutiny může být velké množství, i několik litrů, což vede ke viditelnému výraznému zvětšení objemu břicha. To bývá často prvním příznakem pokročilého karcinomu vaječníků.
V případě, že ascites působí potíže, tlačí na střevo, působí dýchací obtíže při tlaku na bránici a podobně, provádí se jeho vypuštění, odborně paracentéza. Jde o jednoduchý výkon, který není bolestivý a provádí se i ambulantně. Malé množství tekutiny v břišní dutině je normální, produkuje ho i pobřišnice a jeho funkcí je usnadnění pohybu střev. Této tekutiny bývá přibližně 150 ml.


Co je to Ascites? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ascites. Co znamená odborný pojem Ascites z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ascites doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Ascites se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný význam, heslo, co to je, význam, Ascites, wiki, pojem, co znamená, termín, lexikon, definice pojmu, vysvětlení, formulace, význam pojmu, terminologie


Pojem Ascites je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ascites můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Ascites, též hydroperitoneum, zřídka vodnatelnost břišní, je stav, při kterém se v břišní dutině hromadí tekutina. Může se jednat o zánětlivý (exudát) či nezánětlivý výpotek (transudát), který se postupně hromadí v břišní dutině a je-li tekutiny větší množství, způsobuje zvětšení dolní části břicha, hlavně v krajině pupku, tlačí na bránici a omezuje dýchání.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Ascites na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ascites ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Ascites ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Ascites na Google.cz

Hledat slovo Ascites ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ascites ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ascites například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ascites? resp. jaká je definice slova Ascites? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ascites, odpověď na dotaz co je to Ascites?. Víte např. kdo to je Celiatik? Znáte a víte kdo je Vandal? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!