Co je to?
Definice výrazu, termínu Frekvence. Co znamená odborný pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Co je to Frekvence? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Frekvence?

Frekvence čili kmitočet je pojmenování fyzikální veličiny. Ta uvádí počet opakování nějaké pravidelně se dějící činnosti za určitý čas. Označení pochází z latiny, české slovo kmitočet bylo zavedeno jako pojmenování pro počet kmitů vln v čase až koncem 19. století.
Veličina se označuje řeckým písmenem ný, používá jednotku SI Hz – Hertz a její násobky, popřípadě otáčky za dobu jedné minuty. Slovo frekvence se užívá i při popsání vlnění a kmitání, zde se označuje jako úhlová frekvence. Frekvence také nahradila údaj vlnové délky rozhlasového vysílání.


Co je to Frekvence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Frekvence. Co znamená odborný pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Frekvence? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Frekvence je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, Fyzika, co znamená, význam, co to je, synonymum, co je to Frekvence?, význam slova, slovo, názvosloví, odborné názvosloví, Fyzika, wiki, definice, Frekvence, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Frekvence je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Frekvence ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Frekvence na Youtube

Hledat slovo Frekvence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Frekvence ve Wikislovníku

Najít termín Frekvence ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frekvence ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Frekvence například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Frekvence? resp. co se skrývá pod slovem Frekvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frekvence, odpověď na dotaz co je to Frekvence?. Víte např. kdo to je Josef Suk? Znáte a víte kdo je Ondřej Soukup? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.