Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frekvence. Co znamená odborný pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Co je to Frekvence? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Frekvence

Frekvence čili kmitočet je pojmenování fyzikální veličiny. Ta uvádí počet opakování nějaké pravidelně se dějící činnosti za určitý čas. Označení pochází z latiny, české slovo kmitočet bylo zavedeno jako pojmenování pro počet kmitů vln v čase až koncem 19. století.
Veličina se označuje řeckým písmenem ný, používá jednotku SI Hz – Hertz a její násobky, popřípadě otáčky za dobu jedné minuty. Slovo frekvence se užívá i při popsání vlnění a kmitání, zde se označuje jako úhlová frekvence. Frekvence také nahradila údaj vlnové délky rozhlasového vysílání.


Co je to Frekvence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frekvence. Co znamená odborný pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Frekvence doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Frekvence se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: formulace, terminologie, terminus technicus, pojem, význam pojmu, vysvětlení, odborný výraz, přesný význam, synonymum, informace, slovník, heslo, fyzika, wiki, co znamená, přesný výraz, co to je, význam slova


Pojem Frekvence je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Frekvence? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Frekvence (též kmitočet) je fyzikální veličina, která udává počet opakování periodického děje za daný časový úsek. Například v obvodu střídavého proudu takto označujeme počet kmitů napětí či proudu za jednotku času.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frekvence ve Wikimedia Commons

Najít termín Frekvence ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Frekvence na Google.cz

Zkusit najít slovo Frekvence ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Frekvence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frekvence ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Frekvence například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní již víte co znamená slovo Frekvence? resp. co znamená výraz Frekvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frekvence, odpověď na dotaz co je to Frekvence?. Víte např. kdo to je Průvodce? Znáte a víte kdo je František Kovářík? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fyzika K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.