Co je to?
Definice výrazu, termínu Frekvence. Co znamená odborný pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Co je to Frekvence? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Frekvence?

Frekvence čili kmitočet je pojmenování fyzikální veličiny. Ta uvádí počet opakování nějaké pravidelně se dějící činnosti za určitý čas. Označení pochází z latiny, české slovo kmitočet bylo zavedeno jako pojmenování pro počet kmitů vln v čase až koncem 19. století.
Veličina se označuje řeckým písmenem ný, používá jednotku SI Hz – Hertz a její násobky, popřípadě otáčky za dobu jedné minuty. Slovo frekvence se užívá i při popsání vlnění a kmitání, zde se označuje jako úhlová frekvence. Frekvence také nahradila údaj vlnové délky rozhlasového vysílání.


Co je to Frekvence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Frekvence. Co znamená odborný pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Frekvence patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: slovo, názvosloví, terminus technicus, popis, Frekvence, vysvětlení, wiki, definice pojmu, odborný výraz, Fyzika, co znamená, pojem, informace, přesný význam, Fyzika, slovník, co to je, termín


Pojem Frekvence je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Frekvence?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frekvence (též kmitočet) je fyzikální veličina, která udává počet opakování periodického děje za daný časový úsek. Například v obvodu střídavého proudu takto označujeme počet kmitů napětí či proudu za jednotku času.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Frekvence ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frekvence ve Wikimedia Commons

Najít termín Frekvence ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Frekvence na Youtube

Hledat heslo Frekvence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Frekvence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Frekvence například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Frekvence? resp. co se skrývá pod slovem Frekvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frekvence, odpověď na dotaz co je to Frekvence?. Víte např. kdo to je Geodet? Znáte a víte kdo je Ivana Chýlková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Frekvence i v jiných kategoriích (než Fyzika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.