Co je to?
Definice výrazu, termínu Frekvence. Co znamená odborný pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Co je to Frekvence? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Frekvence?

Frekvence čili kmitočet je pojmenování fyzikální veličiny. Ta uvádí počet opakování nějaké pravidelně se dějící činnosti za určitý čas. Označení pochází z latiny, české slovo kmitočet bylo zavedeno jako pojmenování pro počet kmitů vln v čase až koncem 19. století.
Veličina se označuje řeckým písmenem ný, používá jednotku SI Hz – Hertz a její násobky, popřípadě otáčky za dobu jedné minuty. Slovo frekvence se užívá i při popsání vlnění a kmitání, zde se označuje jako úhlová frekvence. Frekvence také nahradila údaj vlnové délky rozhlasového vysílání.


Co je to Frekvence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Frekvence. Co znamená odborný pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Frekvence je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co znamená, terminologie, vysvětlení, termín, Frekvence, odborný výraz, co to je, Fyzika, informace, odborné názvosloví, význam, názvosloví, synonymum, význam pojmu, heslo, popis, přesný význam, definice


Pojem Frekvence je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Frekvence doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Frekvence ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Frekvence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Frekvence na Youtube

Zkusit najít pojem Frekvence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Frekvence na Google.cz

Vyhledat termín Frekvence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frekvence například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Frekvence? resp. co je to Frekvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frekvence, odpověď na dotaz co je to Frekvence?. Víte např. kdo to je Nacista? Znáte a víte kdo je Ondřej Soukup? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fyzika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.