Co je to?
Odborný výraz, definice slova Frekvence. Co znamená pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Co je Frekvence? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Frekvence?

Frekvence čili kmitočet je pojmenování fyzikální veličiny. Ta uvádí počet opakování nějaké pravidelně se dějící činnosti za určitý čas. Označení pochází z latiny, české slovo kmitočet bylo zavedeno jako pojmenování pro počet kmitů vln v čase až koncem 19. století.
Veličina se označuje řeckým písmenem ný, používá jednotku SI Hz – Hertz a její násobky, popřípadě otáčky za dobu jedné minuty. Slovo frekvence se užívá i při popsání vlnění a kmitání, zde se označuje jako úhlová frekvence. Frekvence také nahradila údaj vlnové délky rozhlasového vysílání.


Co je to Frekvence? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Frekvence. Co znamená pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s dalšími osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Frekvence se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: vysvětlení, termín, odborné názvosloví, význam pojmu, co je to Frekvence?, co to je, slovník, Frekvence, význam slova, synonymum, přesný výraz, informace, fyzika, odborný výraz, význam, definice pojmu, názvosloví, lexikon


Pojem Frekvence je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Frekvence? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Frekvence (též kmitočet) je fyzikální veličina, která udává počet opakování periodického děje za daný časový úsek. Například v obvodu střídavého proudu takto označujeme počet kmitů napětí či proudu za jednotku času.

Jiné zdroje informací o pojmu Frekvence

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frekvence ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frekvence ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Frekvence na Google.cz

Vyhledat výraz Frekvence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Frekvence ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Frekvence ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Frekvence například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Frekvence? resp. co znamená Frekvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frekvence, odpověď na dotaz co je to Frekvence?. Víte např. kdo to je Šamstr? Znáte a víte kdo je Gérard Philipe? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než fyzika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.