Co je to?
Definice výrazu Frekvence. Co znamená odborný pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Co to je Frekvence? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Frekvence

Frekvence čili kmitočet je pojmenování fyzikální veličiny. Ta uvádí počet opakování nějaké pravidelně se dějící činnosti za určitý čas. Označení pochází z latiny, české slovo kmitočet bylo zavedeno jako pojmenování pro počet kmitů vln v čase až koncem 19. století.
Veličina se označuje řeckým písmenem ný, používá jednotku SI Hz – Hertz a její násobky, popřípadě otáčky za dobu jedné minuty. Slovo frekvence se užívá i při popsání vlnění a kmitání, zde se označuje jako úhlová frekvence. Frekvence také nahradila údaj vlnové délky rozhlasového vysílání.


Co je to Frekvence? Význam slova, termín, Definice výrazu Frekvence. Co znamená odborný pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Frekvence? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Frekvence patří do sekce fyzika

Klíčová slova: slovník, terminologie, názvosloví, vysvětlení, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, odborný výraz, synonymum, pojem, definice, přesný výraz, informace, formulace, definice pojmu, fyzika, wiki, popis


Pojem Frekvence je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Frekvence? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Frekvence (též kmitočet) je fyzikální veličina, která udává počet opakování periodického děje za daný časový úsek. Například v obvodu střídavého proudu takto označujeme počet kmitů napětí či proudu za jednotku času.

Více informací o pojmu Frekvence lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Frekvence ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Frekvence na Youtube

Zkusit najít pojem Frekvence ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Frekvence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Frekvence ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frekvence ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Frekvence například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Frekvence? resp. co se skrývá pod slovem Frekvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frekvence, odpověď na dotaz co je to Frekvence?. Víte např. kdo to je Učitel národů? Znáte a víte kdo je David Horváth? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než fyzika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.