Co je to?
Definice výrazu, termínu Frekvence. Co znamená odborný pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Co je to Frekvence? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Frekvence?

Frekvence čili kmitočet je pojmenování fyzikální veličiny. Ta uvádí počet opakování nějaké pravidelně se dějící činnosti za určitý čas. Označení pochází z latiny, české slovo kmitočet bylo zavedeno jako pojmenování pro počet kmitů vln v čase až koncem 19. století.
Veličina se označuje řeckým písmenem ný, používá jednotku SI Hz – Hertz a její násobky, popřípadě otáčky za dobu jedné minuty. Slovo frekvence se užívá i při popsání vlnění a kmitání, zde se označuje jako úhlová frekvence. Frekvence také nahradila údaj vlnové délky rozhlasového vysílání.


Co je to Frekvence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Frekvence. Co znamená odborný pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Frekvence? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Frekvence je v sekci Fyzika

Klíčová slova: slovník, Fyzika, význam pojmu, co to je, vysvětlení, synonymum, co je to Frekvence?, definice pojmu, informace, význam slova, slovo, definice, přesný význam, heslo, odborné názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, termín


Pojem Frekvence je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Frekvence?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Frekvence (též kmitočet) je fyzikální veličina, která udává počet opakování periodického děje za daný časový úsek. Například v obvodu střídavého proudu takto označujeme počet kmitů napětí či proudu za jednotku času.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frekvence ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Frekvence ve Wikizdrojích

Hledat výraz Frekvence ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Frekvence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frekvence ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Frekvence na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frekvence například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Frekvence? resp. jaký je význam pojmu Frekvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frekvence, odpověď na dotaz co je to Frekvence?. Víte např. kdo to je Střihač? Znáte a víte kdo je Mars? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Fyzika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.