Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frekvence. Co znamená odborný pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Co je to Frekvence? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Frekvence?

Frekvence čili kmitočet je pojmenování fyzikální veličiny. Ta uvádí počet opakování nějaké pravidelně se dějící činnosti za určitý čas. Označení pochází z latiny, české slovo kmitočet bylo zavedeno jako pojmenování pro počet kmitů vln v čase až koncem 19. století.
Veličina se označuje řeckým písmenem ný, používá jednotku SI Hz – Hertz a její násobky, popřípadě otáčky za dobu jedné minuty. Slovo frekvence se užívá i při popsání vlnění a kmitání, zde se označuje jako úhlová frekvence. Frekvence také nahradila údaj vlnové délky rozhlasového vysílání.


Co je to Frekvence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frekvence. Co znamená odborný pojem Frekvence z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Frekvence s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Frekvence je v kategorii fyzika

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, přesný výraz, popis, definice, termín, odborné názvosloví, slovník, fyzika, co je to Frekvence?, informace, definice pojmu, význam pojmu, formulace, terminus technicus, názvosloví, wiki, význam


Pojem Frekvence je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Frekvence? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frekvence (též kmitočet) je fyzikální veličina, která udává počet opakování periodického děje za daný časový úsek. Například v obvodu střídavého proudu takto označujeme počet kmitů napětí či proudu za jednotku času.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Frekvence ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Frekvence ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Frekvence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Frekvence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frekvence ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frekvence ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Frekvence například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to Frekvence? resp. co znamená Frekvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frekvence, odpověď na dotaz co je to Frekvence?. Víte např. kdo to je Předseda vlády? Znáte a víte kdo je Skaut? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Frekvence v jiné sekci než fyzika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.