Co je to?
Výraz, termín, definice slova Opruzenina. Co znamená odborný pojem Opruzenina z kategorie Nemoce?

Co je to Opruzenina? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Opruzenina?

Opruzenina, odborně též intertrigo, je zdravotní problém, jehož příčinou je dotek nebo tření mezi dvěma plochami kůže. Zde se pak drží vlhkost a je tu vyšší teplota, navíc taková místa bývají chráněna oblečením, což brání i přístupu vzduchu. Hromadí se zde kožní maz a pot, takže pokožka je podrážděná, rudne, svědí a pálí.
Opruzeninu mohou způsobit také bakterie, kvasinky či plísně.


Co je to Opruzenina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Opruzenina. Co znamená odborný pojem Opruzenina z kategorie Nemoce?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Opruzenina s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Opruzenina je v kategorii nemoce

Klíčová slova: terminologie, přesný význam, synonymum, nemoce, termín, co znamená, heslo, význam, slovník, co je to Opruzenina?, definice, odborný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, lexikon, nemoce, slovo


Pojem Opruzenina je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Opruzenina? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Opruzenina je místo na pokožce, kam se nedostatečně dostává vzduch a ve kterém z nečistot začnou žít i bakterie rozkládající pokožku. Z tohoto důvodu je místo zarudlé a velmi citlivé až bolestivé. U malých dětí je toto normální z moči – plen v kontrastu s letním obdobím a tedy zvýšením teploty. U dospělých často stačí pot a nedostatek přívodu vzduchu.
Dobrým prostředkem na likvidaci opruzenin jsou krémy a zásypy zajišťující vysušení spolu s likvidací nežádoucích bakterií, či například koupel v bazénu jehož voda je ošetřena chlornanem sodným.

Další informační zdroje o slovu Opruzenina

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Opruzenina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Opruzenina ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Opruzenina ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Opruzenina ve Wikimedia Commons

Najít pojem Opruzenina ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Opruzenina na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Opruzenina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Opruzenina? resp. co znamená Opruzenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opruzenina, odpověď na dotaz co je to Opruzenina?. Víte např. kdo to je Miroslav Táborský? Znáte a víte kdo je Mentalista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.