Co je to?
Definice výrazu, termínu Opruzenina. Co znamená odborný pojem Opruzenina z kategorie Nemoce?

Co je to Opruzenina? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Opruzenina

Opruzenina, odborně též intertrigo, je zdravotní problém, jehož příčinou je dotek nebo tření mezi dvěma plochami kůže. Zde se pak drží vlhkost a je tu vyšší teplota, navíc taková místa bývají chráněna oblečením, což brání i přístupu vzduchu. Hromadí se zde kožní maz a pot, takže pokožka je podrážděná, rudne, svědí a pálí.
Opruzeninu mohou způsobit také bakterie, kvasinky či plísně.


Co je to Opruzenina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Opruzenina. Co znamená odborný pojem Opruzenina z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Opruzenina? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Opruzenina je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: formulace, slovník, heslo, informace, přesný výraz, terminus technicus, přesný význam, lexikon, odborný výraz, Nemoce, Nemoce, definice, názvosloví, terminologie, co je to Opruzenina?, co to je, pojem, slovo


Pojem Opruzenina je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Opruzenina? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Opruzenina je místo na pokožce, kam se nedostatečně dostává vzduch a ve kterém z nečistot začnou žít i bakterie rozkládající pokožku. Z tohoto důvodu je místo zarudlé a velmi citlivé až bolestivé. U malých dětí je toto normální z moči – plen v kontrastu s letním obdobím a tedy zvýšením teploty. U dospělých často stačí pot a nedostatek přívodu vzduchu.
Dobrým prostředkem na likvidaci opruzenin jsou krémy a zásypy zajišťující vysušení spolu s likvidací nežádoucích bakterií, či například koupel v bazénu jehož voda je ošetřena chlornanem sodným.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Opruzenina ve Wikimedia Commons

Najít termín Opruzenina ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Opruzenina ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Opruzenina na Youtube

Hledat termín Opruzenina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Opruzenina ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Opruzenina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Opruzenina? resp. jaká je definice termínu Opruzenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opruzenina, odpověď na dotaz co je to Opruzenina?. Víte např. kdo to je Jack Nicholson? Znáte a víte kdo je Dělník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.