Co je to?
Definice výrazu Opruzenina. Co znamená odborný pojem Opruzenina z kategorie Nemoce?

Co je Opruzenina? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Opruzenina

Opruzenina, odborně též intertrigo, je zdravotní problém, jehož příčinou je dotek nebo tření mezi dvěma plochami kůže. Zde se pak drží vlhkost a je tu vyšší teplota, navíc taková místa bývají chráněna oblečením, což brání i přístupu vzduchu. Hromadí se zde kožní maz a pot, takže pokožka je podrážděná, rudne, svědí a pálí.
Opruzeninu mohou způsobit také bakterie, kvasinky či plísně.


Co je to Opruzenina? Význam slova, termín, Definice výrazu Opruzenina. Co znamená odborný pojem Opruzenina z kategorie Nemoce?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Opruzenina můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Opruzenina je v sekci nemoce

Klíčová slova: význam, přesný význam, lexikon, definice pojmu, popis, definice, synonymum, nemoce, informace, slovník, vysvětlení, co znamená, Opruzenina, pojem, odborné názvosloví, terminus technicus, nemoce, význam slova


Pojem Opruzenina je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Opruzenina? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Opruzenina je místo na pokožce, kam se nedostatečně dostává vzduch a ve kterém z nečistot začnou žít i bakterie rozkládající pokožku. Z tohoto důvodu je místo zarudlé a velmi citlivé až bolestivé. U malých dětí je toto normální z moči – plen v kontrastu s letním obdobím a tedy zvýšením teploty. U dospělých často stačí pot a nedostatek přívodu vzduchu.
Dobrým prostředkem na likvidaci opruzenin jsou krémy a zásypy zajišťující vysušení spolu s likvidací nežádoucích bakterií, či například koupel v bazénu jehož voda je ošetřena chlornanem sodným.

Jiné informační zdroje o pojmu Opruzenina

Zkusit najít výraz Opruzenina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Opruzenina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Opruzenina ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Opruzenina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Opruzenina ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Opruzenina na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Opruzenina například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Opruzenina? resp. co se skrývá pod slovem Opruzenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opruzenina, odpověď na dotaz co je to Opruzenina?. Víte např. kdo to je Tělocvikář? Znáte a víte kdo je Jan Slabák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.