Co je to?
Definice výrazu, termínu Sankce. Co znamená odborný pojem Sankce z kategorie Politika?

Co je Sankce? Význam slova

Co znamená termín Sankce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sankce je pojmenování pro negativní následek při neplnění nějaké povinnosti. Může se týkat oblasti práva nebo zákonů. Samotný pojem sankce pochází z latiny, ze slova sanctio, které je odvozeno od slova ustanovení, potrestání, zasvěcení. V oblasti práva jde například o tresty či jiné možnosti, které pomáhají zajistit nebo vynutit právo. Může tak být označena také některá část právní normy nebo některé z ekonomických potrestání. Zákony hovoří o pragmatické sankci, která je známá již z římského práva. Pragmatické sankce se většinou týkají problematiky nástupnictví.
Systém sankcí má zavedený například EU, kde míří tato omezující opatření na konkrétní politické činitele. Důvodem pro uložení takových sankcí je například porušování lidských práv, terorizmus, anexe cizích území, jaderné hrozby, kybernetické útoky, destabilizace zemí. Podle oblastí může jít o diplomatické sankce a další jako omezení vstupu, různá embarga, hospodářské sankce nebo zmrazení majetku. Další sankce mohou být uděleny společně s OSN nebo z dalších pohnutek.


Definice výrazu, termínu Sankce. Co znamená odborný pojem Sankce z kategorie Politika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Sankce? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Sankce je v kategorii politika

Klíčová slova: definice pojmu, lexikon, termín, slovník, politika, heslo, přesný výraz, Sankce, wiki, co znamená, co je to Sankce?, odborné názvosloví, přesný význam, názvosloví, definice, terminus technicus, slovo, informace


Pojem Sankce je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Sankce ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Sankce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Sankce ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Sankce ve Wikislovníku

Hledat termín Sankce na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sankce ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sankce například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sankce? resp. jaký je význam slova Sankce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sankce, odpověď na dotaz co je to Sankce?. Víte např. kdo to je Hermann Göring? Znáte a víte kdo je Frank Zappa? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Sankce i v jiné kategorii než je sekce politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.