Co je to?
Odborný výraz, definice slova Circa. Co znamená pojem Circa z kategorie Latina?

Co je Circa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Circa

Circa je termín z latiny. V překladu znamená přibližně. Používá se i výraz cirka. Slovo circa lze použít i jako zkratku c, ca nebo cca. Použití tohoto slova je široké, je obvyklé tam, kde je uváděna hodnota, kterou neznáme přesně, jen přibližně nebo zhruba.
Je ho možno použít i v případě, když nevíme přesný čas, počet, ale známe alespoň přibližnou hodnotu. Někdy se místo slova nebo zkratky využívá znak vlnovky.


Co je to Circa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Circa. Co znamená pojem Circa z kategorie Latina?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Circa se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Circa se nachází v sekci latina

Klíčová slova: heslo, přesný význam, přesný výraz, co je to Circa?, definice, latina, informace, Circa, lexikon, co znamená, slovo, termín, odborné názvosloví, definice pojmu, latina, terminologie, wiki, terminus technicus


Pojem Circa je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Circa? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cirka latinsky znamená přibližně. Často se používá i latinský tvar circa nebo zkratky cca, ca, c nebo značka ~ (vlnovka). Používá se v případech, kdy se uvádí hodnota známá pouze zhruba nebo přibližně. Většinou, když si nejsme jisti o přesném čase nebo počtu, ale jsme si jisti blízkou přibližností.

Další zdroje informací o slovu Circa

Najít termín Circa ve Wikislovníku

Najít heslo Circa ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Circa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Circa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Circa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Circa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Circa například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Circa? resp. jaký je význam slova Circa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Circa, odpověď na dotaz co je to Circa?. Víte např. kdo to je Pavla Dostálová? Znáte a víte kdo je Jan Pirk? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v latina. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.