Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Circa. Co znamená pojem Circa z kategorie Latina?

Co to je Circa? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Circa?

Circa je termín z latiny. V překladu znamená přibližně. Používá se i výraz cirka. Slovo circa lze použít i jako zkratku c, ca nebo cca. Použití tohoto slova je široké, je obvyklé tam, kde je uváděna hodnota, kterou neznáme přesně, jen přibližně nebo zhruba.
Je ho možno použít i v případě, když nevíme přesný čas, počet, ale známe alespoň přibližnou hodnotu. Někdy se místo slova nebo zkratky využívá znak vlnovky.


Co je to Circa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Circa. Co znamená pojem Circa z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Circa? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Circa je v kategorii Latina

Klíčová slova: heslo, Latina, formulace, vysvětlení, lexikon, termín, Latina, definice, Circa, odborný výraz, popis, význam, pojem, význam pojmu, definice pojmu, význam slova, synonymum, terminus technicus


Pojem Circa je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Circa dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Cirka latinsky znamená přibližně. Často se používá i latinský tvar circa nebo zkratky cca, ca, c nebo značka ~ (vlnovka). Používá se v případech, kdy se uvádí hodnota známá pouze zhruba nebo přibližně. Většinou, když si nejsme jisti o přesném čase nebo počtu, ale jsme si jisti blízkou přibližností.

Více informací o pojmu Circa lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Circa ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Circa ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Circa na Google.cz

Hledat termín Circa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Circa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Circa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Circa například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Circa? resp. jaká je definice termínu Circa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Circa, odpověď na dotaz co je to Circa?. Víte např. kdo to je Albert Einstein? Znáte a víte kdo je Jindřich Šídlo? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Circa v jiné sekci než Latina. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.