Co je to?
Výraz, termín, definice slova Circa. Co znamená odborný pojem Circa z kategorie Latina?

Co je to Circa? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Circa

Circa je termín z latiny. V překladu znamená přibližně. Používá se i výraz cirka. Slovo circa lze použít i jako zkratku c, ca nebo cca. Použití tohoto slova je široké, je obvyklé tam, kde je uváděna hodnota, kterou neznáme přesně, jen přibližně nebo zhruba.
Je ho možno použít i v případě, když nevíme přesný čas, počet, ale známe alespoň přibližnou hodnotu. Někdy se místo slova nebo zkratky využívá znak vlnovky.


Co je to Circa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Circa. Co znamená odborný pojem Circa z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Circa sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Circa patří do sekce latina

Klíčová slova: názvosloví, Circa, informace, definice, latina, přesný výraz, odborné názvosloví, synonymum, heslo, význam pojmu, formulace, wiki, význam, definice pojmu, vysvětlení, odborný výraz, co to je, popis


Pojem Circa je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Circa?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cirka latinsky znamená přibližně. Často se používá i latinský tvar circa nebo zkratky cca, ca, c nebo značka ~ (vlnovka). Používá se v případech, kdy se uvádí hodnota známá pouze zhruba nebo přibližně. Většinou, když si nejsme jisti o přesném čase nebo počtu, ale jsme si jisti blízkou přibližností.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Circa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Circa ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Circa na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Circa ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Circa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Circa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Circa například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Circa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Circa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Circa, odpověď na dotaz co je to Circa?. Víte např. kdo to je Albert Camus? Znáte a víte kdo je Bigamista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Circa v jiné sekci než latina. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.