Co je to?
Definice výrazu Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Co to je Reálná mzda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Reálná mzda

Reálná mzda patří k ekonomickým termínům, jimiž se rozlišují různé druhy mezd. Je výpovědí o tom, jakou skutečnou hodnotu má výdělek. Je tedy vyjádřením toho, co si člověk ve skutečnosti může za vydělanou mzdu koupit, tedy kupní sílu mzdy. Je vhodnější pro výpočet průměrné mzdy, protože není ovlivněna geograficky ani inflačně.
Pomocí reálné mzdy se provádějí také mezinárodní i časová srovnání. Vypovídací hodnota je vysoká, lze s její pomocí hledat souvislosti ve vývoji trhu práce i celého hospodářství.


Co je to Reálná mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Reálná mzda sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Reálná mzda je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, Ekonomie, význam, co znamená, wiki, odborný výraz, přesný výraz, co je to Reálná mzda?, slovo, popis, termín, formulace, definice, odborné názvosloví, informace, slovník, synonymum


Pojem Reálná mzda je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reálná mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Reálná mzda ve vyhledávači Yandex

Najít termín Reálná mzda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Reálná mzda na Google.cz

Najít výraz Reálná mzda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Reálná mzda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Reálná mzda například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Reálná mzda? resp. co to je Reálná mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reálná mzda, odpověď na dotaz co je to Reálná mzda?. Víte např. kdo to je Mim? Znáte a víte kdo je Seladon? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Reálná mzda i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.