Co je to?
Definice výrazu Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Co to je Reálná mzda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Reálná mzda?

Reálná mzda patří k ekonomickým termínům, jimiž se rozlišují různé druhy mezd. Je výpovědí o tom, jakou skutečnou hodnotu má výdělek. Je tedy vyjádřením toho, co si člověk ve skutečnosti může za vydělanou mzdu koupit, tedy kupní sílu mzdy. Je vhodnější pro výpočet průměrné mzdy, protože není ovlivněna geograficky ani inflačně.
Pomocí reálné mzdy se provádějí také mezinárodní i časová srovnání. Vypovídací hodnota je vysoká, lze s její pomocí hledat souvislosti ve vývoji trhu práce i celého hospodářství.


Co je to Reálná mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Reálná mzda s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Reálná mzda se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: co to je, formulace, přesný význam, odborné názvosloví, slovník, co je to Reálná mzda?, popis, vysvětlení, Ekonomie, termín, definice pojmu, pojem, synonymum, odborný výraz, definice, lexikon, význam pojmu, Reálná mzda


Pojem Reálná mzda je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Reálná mzda?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Reálná mzda je ekonomický termín, který vypovídá o skutečné hodnotě výdělků (mezd). Zatímco nominální mzda vyjadřuje peněžitou odměnu, reálná mzda vyjadřuje, co je možné si za takovou odměnu koupit. Vyjadřuje kupní sílu mezd.

Více informací o slovu Reálná mzda doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Reálná mzda ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Reálná mzda na Google.cz

Vyhledat termín Reálná mzda ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reálná mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Reálná mzda ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Reálná mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Reálná mzda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Reálná mzda? resp. co znamená Reálná mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reálná mzda, odpověď na dotaz co je to Reálná mzda?. Víte např. kdo to je Kristýna Leichtová? Znáte a víte kdo je Trockista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.