Co je to?
Definice výrazu, termínu Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Co je Reálná mzda?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Reálná mzda?

Reálná mzda patří k ekonomickým termínům, jimiž se rozlišují různé druhy mezd. Je výpovědí o tom, jakou skutečnou hodnotu má výdělek. Je tedy vyjádřením toho, co si člověk ve skutečnosti může za vydělanou mzdu koupit, tedy kupní sílu mzdy. Je vhodnější pro výpočet průměrné mzdy, protože není ovlivněna geograficky ani inflačně.
Pomocí reálné mzdy se provádějí také mezinárodní i časová srovnání. Vypovídací hodnota je vysoká, lze s její pomocí hledat souvislosti ve vývoji trhu práce i celého hospodářství.


Co je to Reálná mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Reálná mzda je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, co to je, termín, slovo, lexikon, slovník, wiki, definice, odborné názvosloví, význam slova, vysvětlení, popis, přesný výraz, co je to Reálná mzda?, synonymum, informace, terminologie


Pojem Reálná mzda je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Reálná mzda píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Reálná mzda je ekonomický termín, který vypovídá o skutečné hodnotě výdělků (mezd). Zatímco nominální mzda vyjadřuje peněžitou odměnu, reálná mzda vyjadřuje, co je možné si za takovou odměnu koupit. Vyjadřuje kupní sílu mezd.

Další informace o pojmu Reálná mzda hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít Reálná mzda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reálná mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Reálná mzda ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Reálná mzda ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Reálná mzda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Reálná mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Reálná mzda například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova Reálná mzda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Reálná mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reálná mzda, odpověď na dotaz co je to Reálná mzda?. Víte např. kdo to je Vladimír Mišík? Znáte a víte kdo je Ludwig Wittgenstein? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Reálná mzda v jiné sekci než ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, průmysl, reálná mzda, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.