Co je to?
Definice výrazu Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Co to je Reálná mzda? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Reálná mzda

Reálná mzda patří k ekonomickým termínům, jimiž se rozlišují různé druhy mezd. Je výpovědí o tom, jakou skutečnou hodnotu má výdělek. Je tedy vyjádřením toho, co si člověk ve skutečnosti může za vydělanou mzdu koupit, tedy kupní sílu mzdy. Je vhodnější pro výpočet průměrné mzdy, protože není ovlivněna geograficky ani inflačně.
Pomocí reálné mzdy se provádějí také mezinárodní i časová srovnání. Vypovídací hodnota je vysoká, lze s její pomocí hledat souvislosti ve vývoji trhu práce i celého hospodářství.


Co je to Reálná mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Reálná mzda? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Reálná mzda patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: popis, odborný výraz, co je to Reálná mzda?, odborné názvosloví, informace, Reálná mzda, přesný výraz, Ekonomie, význam slova, význam, termín, wiki, názvosloví, formulace, definice, přesný význam, terminologie, význam pojmu


Pojem Reálná mzda je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Reálná mzda?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Reálná mzda je ekonomický termín, který vypovídá o skutečné hodnotě výdělků (mezd). Zatímco nominální mzda vyjadřuje peněžitou odměnu, reálná mzda vyjadřuje, co je možné si za takovou odměnu koupit. Vyjadřuje kupní sílu mezd.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Reálná mzda na Youtube

Zkusit najít slovo Reálná mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Reálná mzda ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Reálná mzda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Reálná mzda na Google.cz

Najít pojem Reálná mzda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Reálná mzda například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Reálná mzda? resp. co je to Reálná mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reálná mzda, odpověď na dotaz co je to Reálná mzda?. Víte např. kdo to je Mykolog? Znáte a víte kdo je Krakonoš? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.