Co je to?
Výraz, termín, definice slova Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Co je to Reálná mzda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Reálná mzda

Reálná mzda patří k ekonomickým termínům, jimiž se rozlišují různé druhy mezd. Je výpovědí o tom, jakou skutečnou hodnotu má výdělek. Je tedy vyjádřením toho, co si člověk ve skutečnosti může za vydělanou mzdu koupit, tedy kupní sílu mzdy. Je vhodnější pro výpočet průměrné mzdy, protože není ovlivněna geograficky ani inflačně.
Pomocí reálné mzdy se provádějí také mezinárodní i časová srovnání. Vypovídací hodnota je vysoká, lze s její pomocí hledat souvislosti ve vývoji trhu práce i celého hospodářství.


Co je to Reálná mzda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Reálná mzda je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: informace, Reálná mzda, přesný význam, význam, význam slova, definice, terminus technicus, heslo, přesný výraz, odborné názvosloví, slovník, co to je, co znamená, ekonomie, pojem, synonymum, co je to Reálná mzda?, definice pojmu


Pojem Reálná mzda je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Reálná mzda?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Reálná mzda je ekonomický termín, který vypovídá o skutečné hodnotě výdělků (mezd). Zatímco nominální mzda vyjadřuje peněžitou odměnu, reálná mzda vyjadřuje, co je možné si za takovou odměnu koupit. Vyjadřuje kupní sílu mezd.

Hledejte pojem Reálná mzda v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Reálná mzda ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Reálná mzda na Youtube

Zkusit najít slovo Reálná mzda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Reálná mzda ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Reálná mzda na Google.cz

Najít pojem Reálná mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Reálná mzda například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Reálná mzda? resp. co znamená Reálná mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reálná mzda, odpověď na dotaz co je to Reálná mzda?. Víte např. kdo to je Ras? Znáte a víte kdo je Zuzana Bydžovská? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než ekonomie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.