Co je to?
Definice výrazu Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Co to je Reálná mzda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Reálná mzda

Reálná mzda patří k ekonomickým termínům, jimiž se rozlišují různé druhy mezd. Je výpovědí o tom, jakou skutečnou hodnotu má výdělek. Je tedy vyjádřením toho, co si člověk ve skutečnosti může za vydělanou mzdu koupit, tedy kupní sílu mzdy. Je vhodnější pro výpočet průměrné mzdy, protože není ovlivněna geograficky ani inflačně.
Pomocí reálné mzdy se provádějí také mezinárodní i časová srovnání. Vypovídací hodnota je vysoká, lze s její pomocí hledat souvislosti ve vývoji trhu práce i celého hospodářství.


Co je to Reálná mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Reálná mzda? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Reálná mzda je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, formulace, přesný význam, informace, pojem, odborné názvosloví, slovník, Reálná mzda, vysvětlení, názvosloví, přesný výraz, popis, slovo, Ekonomie, co to je, definice pojmu, definice


Pojem Reálná mzda je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Reálná mzda? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Reálná mzda je ekonomický termín, který vypovídá o skutečné hodnotě výdělků (mezd). Zatímco nominální mzda vyjadřuje peněžitou odměnu, reálná mzda vyjadřuje, co je možné si za takovou odměnu koupit. Vyjadřuje kupní sílu mezd.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Reálná mzda ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Reálná mzda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Reálná mzda na Google.cz

Zkusit najít výraz Reálná mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Reálná mzda ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reálná mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Reálná mzda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Reálná mzda? resp. co přesně označuje termín Reálná mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reálná mzda, odpověď na dotaz co je to Reálná mzda?. Víte např. kdo to je Jaro Slávik? Znáte a víte kdo je Seladon? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Reálná mzda v jiné sekci než Ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.