Co je to?
Výraz, termín, definice slova Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Co je to Reálná mzda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Reálná mzda

Reálná mzda patří k ekonomickým termínům, jimiž se rozlišují různé druhy mezd. Je výpovědí o tom, jakou skutečnou hodnotu má výdělek. Je tedy vyjádřením toho, co si člověk ve skutečnosti může za vydělanou mzdu koupit, tedy kupní sílu mzdy. Je vhodnější pro výpočet průměrné mzdy, protože není ovlivněna geograficky ani inflačně.
Pomocí reálné mzdy se provádějí také mezinárodní i časová srovnání. Vypovídací hodnota je vysoká, lze s její pomocí hledat souvislosti ve vývoji trhu práce i celého hospodářství.


Co je to Reálná mzda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Reálná mzda. Co znamená odborný pojem Reálná mzda z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Reálná mzda se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, co znamená, ekonomie, termín, formulace, pojem, slovník, význam slova, co je to Reálná mzda?, význam, heslo, definice, přesný význam, terminus technicus, Reálná mzda, vysvětlení


Pojem Reálná mzda je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Reálná mzda?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Reálná mzda je ekonomický termín, který vypovídá o skutečné hodnotě výdělků (mezd). Zatímco nominální mzda vyjadřuje peněžitou odměnu, reálná mzda vyjadřuje, co je možné si za takovou odměnu koupit. Vyjadřuje kupní sílu mezd.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Reálná mzda ve Wikislovníku

Hledat heslo Reálná mzda ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reálná mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Reálná mzda na Google.cz

Najít termín Reálná mzda ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Reálná mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Reálná mzda například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Reálná mzda? resp. co přesně znamená slovo Reálná mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reálná mzda, odpověď na dotaz co je to Reálná mzda?. Víte např. kdo to je Mikuláš Koperník? Znáte a víte kdo je Baruch Spinoza? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než ekonomie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.