Co je to?
Definice odborného termínu, slova Histamin. Co znamená pojem Histamin z kategorie Lékařství?

Co je Histamin? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Histamin?

Histamin je název označující látku, která je přítomná u alergických reakcí, zvláště u astmatu a alergických vyrážek. Působí na hladké svalstvo, je příčinou prudkých stahů, snižuje krevní tlak a rozšiřuje cévy. Histamin a jeho nadměrné uvolnění vyvolává zánětlivé reakce, zužuje dýchací cesty, dochází k poklesu krevního tlaku a bolestem hlavy, histamin také vyvolává průjem a podněcuje tvorbu kyseliny v žaludku.
Aby bylo možno účinky histaminu potlačit, používají se léky, nazývané antihistaminika. Zdravý člověk pomocí enzymů účinky histaminu zvládne, pozor si musejí dávat především lidé citliví na přítomnost histaminu.


Co je to Histamin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Histamin. Co znamená pojem Histamin z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Histamin patří do sekce lékařství

Klíčová slova: pojem, co to je, co znamená, popis, informace, synonymum, heslo, termín, Histamin, lékařství, lexikon, lékařství, vysvětlení, terminus technicus, význam slova, odborný výraz, co je to Histamin?, definice


Pojem Histamin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Histamin dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Histamin je hormon a neurotransmiter produkovaný celou řadou buněk, zejména však bílými krvinkami (žírné buňky a bazofily) a nervovými buňkami. Primárně funguje lokálně – na krátkou vzdálenost při komunikaci mezi sousedními buňkami. Pokud je produkován ve vysokém množství, např. v reakci na alergen, vyvolává efekt v rozsáhlejším okrsku tkáně (např. otok po bodnutí hmyzem) nebo v celém těle (anafylaktický šok).

Další zdroje informací o slovu Histamin

Vyhledat termín Histamin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Histamin ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Histamin ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Histamin ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Histamin na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Histamin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Histamin například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Histamin? resp. co označuje slovo Histamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Histamin, odpověď na dotaz co je to Histamin?. Víte např. kdo to je Heraldik? Znáte a víte kdo je Jaroslav Foldyna? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Histamin i v jiné části webu než je kategorie lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?