Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Histamin. Co znamená pojem Histamin z kategorie Lékařství?

Co to je Histamin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Histamin

Histamin je název označující látku, která je přítomná u alergických reakcí, zvláště u astmatu a alergických vyrážek. Působí na hladké svalstvo, je příčinou prudkých stahů, snižuje krevní tlak a rozšiřuje cévy. Histamin a jeho nadměrné uvolnění vyvolává zánětlivé reakce, zužuje dýchací cesty, dochází k poklesu krevního tlaku a bolestem hlavy, histamin také vyvolává průjem a podněcuje tvorbu kyseliny v žaludku.
Aby bylo možno účinky histaminu potlačit, používají se léky, nazývané antihistaminika. Zdravý člověk pomocí enzymů účinky histaminu zvládne, pozor si musejí dávat především lidé citliví na přítomnost histaminu.


Co je to Histamin? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Histamin. Co znamená pojem Histamin z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Histamin můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Histamin je v sekci Lékařství

Klíčová slova: termín, formulace, informace, přesný význam, terminus technicus, význam, význam pojmu, přesný výraz, vysvětlení, názvosloví, terminologie, Histamin, slovník, co to je, Lékařství, Lékařství, synonymum, heslo


Pojem Histamin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Histamin píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Histamin je hormon a neurotransmiter produkovaný celou řadou buněk, zejména však bílými krvinkami (žírné buňky a bazofily) a nervovými buňkami. Primárně funguje lokálně – na krátkou vzdálenost při komunikaci mezi sousedními buňkami. Pokud je produkován ve vysokém množství, např. v reakci na alergen, vyvolává efekt v rozsáhlejším okrsku tkáně (např. otok po bodnutí hmyzem) nebo v celém těle (anafylaktický šok).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Histamin ve Wikimedia Commons

Najít pojem Histamin ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Histamin ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Histamin ve vyhledávači Qwant

Najít termín Histamin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Histamin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Histamin například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Histamin? resp. co znamená slovo Histamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Histamin, odpověď na dotaz co je to Histamin?. Víte např. kdo to je Pavel Vondruška? Znáte a víte kdo je František Ringo Čech? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?