Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Histamin. Co znamená pojem Histamin z kategorie Lékařství?

Co to je Histamin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Histamin

Histamin je název označující látku, která je přítomná u alergických reakcí, zvláště u astmatu a alergických vyrážek. Působí na hladké svalstvo, je příčinou prudkých stahů, snižuje krevní tlak a rozšiřuje cévy. Histamin a jeho nadměrné uvolnění vyvolává zánětlivé reakce, zužuje dýchací cesty, dochází k poklesu krevního tlaku a bolestem hlavy, histamin také vyvolává průjem a podněcuje tvorbu kyseliny v žaludku.
Aby bylo možno účinky histaminu potlačit, používají se léky, nazývané antihistaminika. Zdravý člověk pomocí enzymů účinky histaminu zvládne, pozor si musejí dávat především lidé citliví na přítomnost histaminu.


Co je to Histamin? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Histamin. Co znamená pojem Histamin z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Histamin je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, synonymum, definice pojmu, odborné názvosloví, wiki, termín, pojem, terminologie, heslo, Lékařství, Histamin, slovník, význam slova, informace, definice, co je to Histamin?


Pojem Histamin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Histamin?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Histamin je hormon a neurotransmiter produkovaný celou řadou buněk, zejména však bílými krvinkami (žírné buňky a bazofily) a nervovými buňkami. Primárně funguje lokálně – na krátkou vzdálenost při komunikaci mezi sousedními buňkami. Pokud je produkován ve vysokém množství, např. v reakci na alergen, vyvolává efekt v rozsáhlejším okrsku tkáně (např. otok po bodnutí hmyzem) nebo v celém těle (anafylaktický šok).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Histamin ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Histamin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Histamin ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Histamin na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Histamin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Histamin na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Histamin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Histamin? resp. co vlastně znamená slovo Histamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Histamin, odpověď na dotaz co je to Histamin?. Víte např. kdo to je Nora Fridrichová? Znáte a víte kdo je František Ringo Čech? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?