Co je to?
Výraz, termín, definice slova Histamin. Co znamená odborný pojem Histamin z kategorie Lékařství?

Co je to Histamin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Histamin

Histamin je název označující látku, která je přítomná u alergických reakcí, zvláště u astmatu a alergických vyrážek. Působí na hladké svalstvo, je příčinou prudkých stahů, snižuje krevní tlak a rozšiřuje cévy. Histamin a jeho nadměrné uvolnění vyvolává zánětlivé reakce, zužuje dýchací cesty, dochází k poklesu krevního tlaku a bolestem hlavy, histamin také vyvolává průjem a podněcuje tvorbu kyseliny v žaludku.
Aby bylo možno účinky histaminu potlačit, používají se léky, nazývané antihistaminika. Zdravý člověk pomocí enzymů účinky histaminu zvládne, pozor si musejí dávat především lidé citliví na přítomnost histaminu.


Co je to Histamin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Histamin. Co znamená odborný pojem Histamin z kategorie Lékařství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Histamin se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: termín, lexikon, lékařství, slovo, terminus technicus, informace, význam pojmu, lékařství, terminologie, vysvětlení, přesný výraz, formulace, definice, slovník, co je to Histamin?, synonymum, názvosloví, wiki


Pojem Histamin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Histamin?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Histamin je hormon a neurotransmiter produkovaný celou řadou buněk, zejména však bílými krvinkami (žírné buňky a bazofily) a nervovými buňkami. Primárně funguje lokálně – na krátkou vzdálenost při komunikaci mezi sousedními buňkami. Pokud je produkován ve vysokém množství, např. v reakci na alergen, vyvolává efekt v rozsáhlejším okrsku tkáně (např. otok po bodnutí hmyzem) nebo v celém těle (anafylaktický šok).

Pro další informace o termínu Histamin zkuste tyto odkazy

Vyhledat heslo Histamin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Histamin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Histamin ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Histamin ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Histamin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Histamin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Histamin například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Histamin? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Histamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Histamin, odpověď na dotaz co je to Histamin?. Víte např. kdo to je Catherine Zeta-Jones? Znáte a víte kdo je Milan Chovanec? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?