Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Histamin. Co znamená pojem Histamin z kategorie Lékařství?

Co to je Histamin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Histamin

Histamin je název označující látku, která je přítomná u alergických reakcí, zvláště u astmatu a alergických vyrážek. Působí na hladké svalstvo, je příčinou prudkých stahů, snižuje krevní tlak a rozšiřuje cévy. Histamin a jeho nadměrné uvolnění vyvolává zánětlivé reakce, zužuje dýchací cesty, dochází k poklesu krevního tlaku a bolestem hlavy, histamin také vyvolává průjem a podněcuje tvorbu kyseliny v žaludku.
Aby bylo možno účinky histaminu potlačit, používají se léky, nazývané antihistaminika. Zdravý člověk pomocí enzymů účinky histaminu zvládne, pozor si musejí dávat především lidé citliví na přítomnost histaminu.


Co je to Histamin? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Histamin. Co znamená pojem Histamin z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Histamin sdílejte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Histamin je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, co je to Histamin?, lexikon, termín, význam, formulace, co znamená, význam slova, přesný význam, odborný výraz, terminologie, pojem, co to je, definice pojmu, terminus technicus, Lékařství, odborné názvosloví


Pojem Histamin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Histamin můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Histamin je hormon a neurotransmiter produkovaný celou řadou buněk, zejména však bílými krvinkami (žírné buňky a bazofily) a nervovými buňkami. Primárně funguje lokálně – na krátkou vzdálenost při komunikaci mezi sousedními buňkami. Pokud je produkován ve vysokém množství, např. v reakci na alergen, vyvolává efekt v rozsáhlejším okrsku tkáně (např. otok po bodnutí hmyzem) nebo v celém těle (anafylaktický šok).

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Histamin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Histamin ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Histamin na Google.cz

Najít termín Histamin ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Histamin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Histamin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Histamin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Histamin? resp. co je to Histamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Histamin, odpověď na dotaz co je to Histamin?. Víte např. kdo to je Martin Veselovský? Znáte a víte kdo je Milan Chovanec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?