Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fibroskopie. Co znamená odborný pojem Fibroskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Fibroskopie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fibroskopie?

Fibroskopie je název vyšetřovací metody, při které lékař zkoumá stav jícnu, žaludku, dvanáctníku a tenkého střeva. K tomuto účelu slouží přístroj fibroskop.
Ten má několik součástí – ohebnou gumovou rouru, zdroj světla, procesor a obrazovku. Optika je umístěna na konci hadice, která se zavádí do trávicí soustavy. Světlo osvítí potřebnou oblast a lékař může na obrazovce sledovat vyšetřované orgány. Současně může odebírat vzorky.


Co je to Fibroskopie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fibroskopie. Co znamená odborný pojem Fibroskopie z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fibroskopie s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fibroskopie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, slovo, přesný význam, formulace, Lékařství, wiki, odborné názvosloví, heslo, názvosloví, co to je, co znamená, význam slova, Fibroskopie, terminologie, význam pojmu, význam, Lékařství


Pojem Fibroskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Fibroskopie ve Wikipedii

Vyhledat termín Fibroskopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Fibroskopie ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Fibroskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fibroskopie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fibroskopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fibroskopie například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fibroskopie? resp. jaká je definice slova Fibroskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fibroskopie, odpověď na dotaz co je to Fibroskopie?. Víte např. kdo to je Primátor? Znáte a víte kdo je Ludwig van Beethoven? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.