Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fibroskopie. Co znamená odborný pojem Fibroskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Fibroskopie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fibroskopie

Fibroskopie je název vyšetřovací metody, při které lékař zkoumá stav jícnu, žaludku, dvanáctníku a tenkého střeva. K tomuto účelu slouží přístroj fibroskop.
Ten má několik součástí – ohebnou gumovou rouru, zdroj světla, procesor a obrazovku. Optika je umístěna na konci hadice, která se zavádí do trávicí soustavy. Světlo osvítí potřebnou oblast a lékař může na obrazovce sledovat vyšetřované orgány. Současně může odebírat vzorky.


Co je to Fibroskopie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fibroskopie. Co znamená odborný pojem Fibroskopie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fibroskopie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Fibroskopie, heslo, význam pojmu, wiki, synonymum, formulace, co znamená, co to je, Lékařství, význam slova, lexikon, odborné názvosloví, co je to Fibroskopie?, terminologie, vysvětlení, názvosloví, termín, význam


Pojem Fibroskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Fibroskopie ve Wikipedii

Hledat slovo Fibroskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fibroskopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Fibroskopie na Google.cz

Vyhledat výraz Fibroskopie ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Fibroskopie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fibroskopie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Fibroskopie? resp. jaká je definice slova Fibroskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fibroskopie, odpověď na dotaz co je to Fibroskopie?. Víte např. kdo to je Chachar? Znáte a víte kdo je Hosteska? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.