Co je to?
Definice výrazu, termínu Umělý kámen. Co znamená odborný pojem Umělý kámen z kategorie Stavebnictví?

Co je Umělý kámen? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Umělý kámen

Umělý kámen je pojmenování stavebního materiálu, který se tvoří z rozdrcených kamenů a písku. Do této směsi se přimíchávají i další segmenty, jako jsou třeba barevné částice, sklíčka a další. To vše se spojí dohromady pomocí, cementu, pryskyřice nebo jiného pojiva.
Umělý kámen lze využít jak v interiéru, tak v exteriéru. Jedná se o materiál, který je ideální také pro opravy historických památek a restauraci soch.


Co je to Umělý kámen? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Umělý kámen. Co znamená odborný pojem Umělý kámen z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Umělý kámen s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Umělý kámen je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, slovník, definice, definice pojmu, heslo, terminologie, co znamená, synonymum, přesný výraz, termín, formulace, stavebnictví, odborný výraz, popis, Umělý kámen, přesný význam, význam slova


Pojem Umělý kámen je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Umělý kámen? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Umělý kámen je označení používané pro materiál zhotovený z písku nebo nadrcené směsi kameniva spojené pojivem (pryskyřice, cement) smíchané s dalšími vhodnými přísadami (např. pigmenty, sklo, zrcadla).
Takto vyrobená deskovina (jinak také technický kámen či tvrzený kámen nebo konglomerovaný kámen) má široké využití v interiérech a exteriérech. Lze ji upravit na kuchyňské a koupelnové desky, dlažby, obklady stěn, apod.
Druhý význam může představovat obložení, imitující přírodní kámen. Jedná se o obklady určené pro obkládání svislých stěn, ať už v rámci interiérových dekorací, tak i pro obložení fasády, plotů, opěrných zdí a podobně. Výrobky z umělého kamene svou kvalitou a zpracováním málokdy dosahují vzhledu a technických parametrů přírodního kamene, přičemž cenově je umělý kámen srovnatelný s kamenem přírodním.

Další zdroje informací o slovu Umělý kámen

Hledat frázi Umělý kámen ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Umělý kámen na Google.cz

Vyhledat termín Umělý kámen ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Umělý kámen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Umělý kámen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Umělý kámen na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Umělý kámen například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Umělý kámen? resp. jaký je význam pojmu Umělý kámen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umělý kámen, odpověď na dotaz co je to Umělý kámen?. Víte např. kdo to je Antonín Novotný? Znáte a víte kdo je Markéta Jánská? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Umělý kámen i v jiné kategorii než je sekce stavebnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.