Co je to?
Výraz, termín, definice slova Umělý kámen. Co znamená odborný pojem Umělý kámen z kategorie Stavebnictví?

Co je to Umělý kámen? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Umělý kámen?

Umělý kámen je pojmenování stavebního materiálu, který se tvoří z rozdrcených kamenů a písku. Do této směsi se přimíchávají i další segmenty, jako jsou třeba barevné částice, sklíčka a další. To vše se spojí dohromady pomocí, cementu, pryskyřice nebo jiného pojiva.
Umělý kámen lze využít jak v interiéru, tak v exteriéru. Jedná se o materiál, který je ideální také pro opravy historických památek a restauraci soch.


Co je to Umělý kámen? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Umělý kámen. Co znamená odborný pojem Umělý kámen z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Umělý kámen můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Umělý kámen je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: popis, význam pojmu, názvosloví, termín, formulace, odborný výraz, vysvětlení, informace, Stavebnictví, lexikon, definice pojmu, Stavebnictví, význam slova, wiki, přesný výraz, synonymum, odborné názvosloví, význam


Pojem Umělý kámen je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Umělý kámen? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Umělý kámen je označení používané pro materiál zhotovený z písku nebo nadrcené směsi kameniva spojené pojivem (pryskyřice, cement) smíchané s dalšími vhodnými přísadami (např. pigmenty, sklo, zrcadla).
Takto vyrobená deskovina (jinak také technický kámen či tvrzený kámen nebo konglomerovaný kámen) má široké využití v interiérech a exteriérech. Lze ji upravit na kuchyňské a koupelnové desky, dlažby, obklady stěn, apod.
Druhý význam může představovat obložení, imitující přírodní kámen. Jedná se o obklady určené pro obkládání svislých stěn, ať už v rámci interiérových dekorací, tak i pro obložení fasády, plotů, opěrných zdí a podobně. Výrobky z umělého kamene svou kvalitou a zpracováním málokdy dosahují vzhledu a technických parametrů přírodního kamene, přičemž cenově je umělý kámen srovnatelný s kamenem přírodním.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Umělý kámen ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Umělý kámen na Google.cz

Hledat termín Umělý kámen ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Umělý kámen ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Umělý kámen na Youtube

Hledat výraz Umělý kámen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Umělý kámen například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Umělý kámen? resp. co se přesně ukrývá za slovem Umělý kámen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umělý kámen, odpověď na dotaz co je to Umělý kámen?. Víte např. kdo to je Mamánek? Znáte a víte kdo je Biolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.