Co je to?
Výraz, termín, definice slova Umělý kámen. Co znamená odborný pojem Umělý kámen z kategorie Stavebnictví?

Co je to Umělý kámen? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Umělý kámen

Umělý kámen je pojmenování stavebního materiálu, který se tvoří z rozdrcených kamenů a písku. Do této směsi se přimíchávají i další segmenty, jako jsou třeba barevné částice, sklíčka a další. To vše se spojí dohromady pomocí, cementu, pryskyřice nebo jiného pojiva.
Umělý kámen lze využít jak v interiéru, tak v exteriéru. Jedná se o materiál, který je ideální také pro opravy historických památek a restauraci soch.


Co je to Umělý kámen? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Umělý kámen. Co znamená odborný pojem Umělý kámen z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Umělý kámen? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Umělý kámen je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, Umělý kámen, slovo, terminologie, slovník, termín, odborné názvosloví, co to je, wiki, popis, co znamená, význam, pojem, formulace, Stavebnictví, Stavebnictví, synonymum


Pojem Umělý kámen je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Umělý kámen?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Umělý kámen je označení používané pro materiál zhotovený z písku nebo nadrcené směsi kameniva spojené pojivem (pryskyřice, cement) smíchané s dalšími vhodnými přísadami (např. pigmenty, sklo, zrcadla).
Takto vyrobená deskovina (jinak také technický kámen či tvrzený kámen nebo konglomerovaný kámen) má široké využití v interiérech a exteriérech. Lze ji upravit na kuchyňské a koupelnové desky, dlažby, obklady stěn, apod.
Druhý význam může představovat obložení, imitující přírodní kámen. Jedná se o obklady určené pro obkládání svislých stěn, ať už v rámci interiérových dekorací, tak i pro obložení fasády, plotů, opěrných zdí a podobně. Výrobky z umělého kamene svou kvalitou a zpracováním málokdy dosahují vzhledu a technických parametrů přírodního kamene, přičemž cenově je umělý kámen srovnatelný s kamenem přírodním.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Umělý kámen ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Umělý kámen ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Umělý kámen ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Umělý kámen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Umělý kámen ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Umělý kámen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Umělý kámen například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Umělý kámen? resp. co se přesně ukrývá za slovem Umělý kámen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umělý kámen, odpověď na dotaz co je to Umělý kámen?. Víte např. kdo to je Golem? Znáte a víte kdo je Blbec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.