Co je to?
Definice výrazu Umělý kámen. Co znamená odborný pojem Umělý kámen z kategorie Stavebnictví?

Co je Umělý kámen?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Umělý kámen

Umělý kámen je pojmenování stavebního materiálu, který se tvoří z rozdrcených kamenů a písku. Do této směsi se přimíchávají i další segmenty, jako jsou třeba barevné částice, sklíčka a další. To vše se spojí dohromady pomocí, cementu, pryskyřice nebo jiného pojiva.
Umělý kámen lze využít jak v interiéru, tak v exteriéru. Jedná se o materiál, který je ideální také pro opravy historických památek a restauraci soch.


Co je to Umělý kámen? Význam slova, termín, Definice výrazu Umělý kámen. Co znamená odborný pojem Umělý kámen z kategorie Stavebnictví?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Umělý kámen je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, přesný výraz, definice pojmu, formulace, vysvětlení, názvosloví, synonymum, termín, co je to Umělý kámen?, wiki, co znamená, odborný výraz, stavebnictví, definice, přesný význam, lexikon, popis


Pojem Umělý kámen je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Umělý kámen? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Umělý kámen je označení používané pro materiál zhotovený z písku nebo nadrcené směsi kameniva spojené pojivem (pryskyřice, cement) smíchané s dalšími vhodnými přísadami (např. pigmenty, sklo, zrcadla).
Takto vyrobená deskovina (jinak také technický kámen či tvrzený kámen nebo konglomerovaný kámen) má široké využití v interiérech a exteriérech. Lze ji upravit na kuchyňské a koupelnové desky, dlažby, obklady stěn, apod.
Druhý význam může představovat obložení, imitující přírodní kámen. Jedná se o obklady určené pro obkládání svislých stěn, ať už v rámci interiérových dekorací, tak i pro obložení fasády, plotů, opěrných zdí a podobně. Výrobky z umělého kamene svou kvalitou a zpracováním málokdy dosahují vzhledu a technických parametrů přírodního kamene, přičemž cenově je umělý kámen srovnatelný s kamenem přírodním.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít heslo Umělý kámen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Umělý kámen ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Umělý kámen ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Umělý kámen ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Umělý kámen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Umělý kámen na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Umělý kámen například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teďka už zajisté víte co znamená slovo Umělý kámen? resp. co vlastně znamená slovo Umělý kámen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umělý kámen, odpověď na dotaz co je to Umělý kámen?. Víte např. kdo to je Sádrokartonář? Znáte a víte kdo je Eliška Bučková? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, bazén, umělý kámen, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.