Co je to?
Definice výrazu Polygamie. Co znamená odborný pojem Polygamie z kategorie Psychologie?

Co je Polygamie?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Polygamie

Polygamie je pojmenování sociální a kulturní zvyklosti, která umožňuje jedné osobě mít současně více než jednoho manžela nebo manželku. Jde o formu sňatku, ve které je povoleno uzavírat více než jedno manželství najednou. V některých zemích je polygamie legální a je součástí tradiční praxe, zatímco v jiných je považována za protizákonnou nebo neetickou. Mezinárodní lidská práva a zákony některých zemí uznávají pouze monogamní manželství, ve kterém je povoleno mít pouze jednoho manžela nebo manželku. Existují různé formy polygamie, ale nejběžnější jsou polygynie a polyandrie. Polygynie je forma polygamie, ve které muž má více než jednu manželku. V takovém případě je jednomu muži povoleno mít současně více manželek. Tato praxe je historicky a kulturně rozšířená v některých oblastech světa, zejména v některých částech Afriky, Blízkého východu a Asie.
V rámci polygynie jsou manželky obvykle hierarchicky uspořádány a mají různé úrovně sociálního a právního postavení. Oproti tomu je polyandrie forma polygamie, ve které má žena více manželů. Tato praxe je mnohem méně běžná a je známa zejména z některých etnických skupin v Himálaji. V polyandrických manželstvích více mužů sdílí jednu manželku, a to z různých důvodů, především ekonomických, sociálních a kulturních. Polygamie může mít rozmanité příčiny a může fungovat v různých souvislostech. Některé společnosti ji mohou praktikovat z důvodů, jako je posílení rodinných vazeb, zajištění potomstva, rozšíření rodinného majetku nebo podpora hospodářské stability.


Co je to Polygamie? Význam slova, termín, Definice výrazu Polygamie. Co znamená odborný pojem Polygamie z kategorie Psychologie?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Polygamie? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Polygamie je v sekci psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, informace, co to je, psychologie, terminologie, pojem, psychologie, heslo, odborné názvosloví, wiki, slovo, Polygamie, definice pojmu, přesný význam, význam slova, názvosloví, slovník, lexikon


Pojem Polygamie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Polygamie?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polygamie nebo též mnohomanželství označuje současnou účast muže či ženy v manželství nebo pohlavním soužití s více jedinci. V užším pojetí termín polygamie označuje jen manželství jednoho muže s více ženami, tedy polygynii nebo též mnohoženství, opačné soužití jedné ženy s více muži se nazývá polyandrie či mnohomužství. Za opak polygamie se považuje monogamie, tedy výhradní vztah dvou jedinců (párové manželství).
Slovo polygamie má původ v řečtině. První část slova je nepravá předpona (prefixoid) poly-, která pochází z řeckého slova polys (česky „četný, mnohý“) a má význam „vícenásobný, mnohý“. Druhá část slova -gamie má potom původ v řeckém gamos, česky „sňatek“.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Polygamie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Polygamie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Polygamie na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polygamie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Polygamie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Polygamie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Polygamie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená Polygamie? resp. jaká je definice termínu Polygamie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polygamie, odpověď na dotaz co je to Polygamie?. Víte např. kdo to je Gary Snyder? Znáte a víte kdo je Denis Kubík? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Polygamie i v jiné sekci než v psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.