Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hospitace. Co znamená slovo Hospitace z kategorie Školství?

Co je Hospitace? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hospitace?

Hospitace je odborný název z oblasti školství. Jedná se o vstup do vyučovací hodiny, popřípadě přednášky. Tato návštěva se může konat buď za účelem kontroly, nebo ze studijních důvodů. Pro kontrolu může využít hospitaci ředitel školy nebo inspekce. Jde o zhodnocení úrovně vzdělávací i výchovné práce učitele i školy. Hospitaci ze studijních důvodů mohou vykonávat učitelé vzájemně mezi sebou, popřípadě také studenti učitelství. Pro hospitace bývá většinou k dispozici určitý formulář záznamu. Pak se jedná o standardizované pozorování.
Cílem je hodnotit práci učitele, žáků i celkovou atmosféru ve třídě. Vzhledem k tomu, že hospitace určitým způsobem mění chování učitele i žáků, proto nemusí být přesným obrazem reality v dané skupině. Proto je vhodné hospitaci předem neohlašovat, ovšem v praxi se využívá především hospitace předem ohlášená. Výstupem je pak objektivní posouzení hodiny, případné návrhy na vylepšení. Hospitující by měl mít dlouhodobé zkušenosti a mělo by se jednat o pracovníka s plnou kvalifikací.


Co je to Hospitace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hospitace. Co znamená slovo Hospitace z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Hospitace s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Hospitace patří do kategorie Školství

Klíčová slova: lexikon, terminologie, odborné názvosloví, význam pojmu, význam slova, termín, co znamená, slovo, formulace, význam, definice, Školství, pojem, co je to Hospitace?, heslo, slovník, odborný výraz, co to je


Pojem Hospitace je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hospitace dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hospitace je návštěva vyučovací hodiny či přednášky s cílem poznání stavu a úrovně výchovné a vzdělávací práce. Za účelem kontrolním ji vykonávají školní inspektoři a ředitelé škol. Za účelem studijním ji vykonávají učitelé a studující.
Slovo hospitace vychází z latinského výrazu pro návštěvu hospes. Z hlediska sociologie lze na hospitaci pohlížet jako na specifickou formu pozorování - standardizované pozorování. Jedná se o proces pozorování, které má za cíl sledovat situaci během výuky dle hospitačního záznamu. Předmětem daného pozorování je učitel, žáci a celková atmosféra a situace v dané pozorované třídě. Hospitace je zásahem do průběhu hodiny. Během hospitace může dojít k Hawthornskému efektu, tedy ke změně chování subjektů pozorování - žáků či pedagoga.

Zkuste zjistit více informací o slovu Hospitace v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Hospitace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Hospitace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Hospitace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hospitace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Hospitace na Google.cz

Hledat heslo Hospitace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hospitace například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hospitace? resp. co označuje slovo Hospitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hospitace, odpověď na dotaz co je to Hospitace?. Víte např. kdo to je Mentalista? Znáte a víte kdo je Jan Vojtko? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Školství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.