Co je to?
Definice výrazu Hospitace. Co znamená odborný pojem Hospitace z kategorie Školství?

Co to je Hospitace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hospitace?

Hospitace je odborný název z oblasti školství. Jedná se o vstup do vyučovací hodiny, popřípadě přednášky. Tato návštěva se může konat buď za účelem kontroly, nebo ze studijních důvodů. Pro kontrolu může využít hospitaci ředitel školy nebo inspekce. Jde o zhodnocení úrovně vzdělávací i výchovné práce učitele i školy. Hospitaci ze studijních důvodů mohou vykonávat učitelé vzájemně mezi sebou, popřípadě také studenti učitelství. Pro hospitace bývá většinou k dispozici určitý formulář záznamu. Pak se jedná o standardizované pozorování.
Cílem je hodnotit práci učitele, žáků i celkovou atmosféru ve třídě. Vzhledem k tomu, že hospitace určitým způsobem mění chování učitele i žáků, proto nemusí být přesným obrazem reality v dané skupině. Proto je vhodné hospitaci předem neohlašovat, ovšem v praxi se využívá především hospitace předem ohlášená. Výstupem je pak objektivní posouzení hodiny, případné návrhy na vylepšení. Hospitující by měl mít dlouhodobé zkušenosti a mělo by se jednat o pracovníka s plnou kvalifikací.


Co je to Hospitace? Význam slova, termín, Definice výrazu Hospitace. Co znamená odborný pojem Hospitace z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hospitace? Pak se o ní podělte s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hospitace patří do sekce Školství

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, terminologie, odborný výraz, význam pojmu, termín, popis, definice pojmu, vysvětlení, Hospitace, slovo, informace, pojem, synonymum, význam slova, názvosloví, heslo, definice


Pojem Hospitace je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Hospitace zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Hospitace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Hospitace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hospitace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Hospitace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Hospitace na Google.cz

Vyhledat pojem Hospitace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hospitace například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Hospitace? resp. co znamená Hospitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hospitace, odpověď na dotaz co je to Hospitace?. Víte např. kdo to je Martina Dlabajová? Znáte a víte kdo je Pokémon? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Školství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.