Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hospitace. Co znamená pojem Hospitace z kategorie Školství?

Co je to Hospitace? Význam slova

Co znamená termín Hospitace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hospitace je odborný název z oblasti školství. Jedná se o vstup do vyučovací hodiny, popřípadě přednášky. Tato návštěva se může konat buď za účelem kontroly, nebo ze studijních důvodů. Pro kontrolu může využít hospitaci ředitel školy nebo inspekce. Jde o zhodnocení úrovně vzdělávací i výchovné práce učitele i školy. Hospitaci ze studijních důvodů mohou vykonávat učitelé vzájemně mezi sebou, popřípadě také studenti učitelství. Pro hospitace bývá většinou k dispozici určitý formulář záznamu. Pak se jedná o standardizované pozorování.
Cílem je hodnotit práci učitele, žáků i celkovou atmosféru ve třídě. Vzhledem k tomu, že hospitace určitým způsobem mění chování učitele i žáků, proto nemusí být přesným obrazem reality v dané skupině. Proto je vhodné hospitaci předem neohlašovat, ovšem v praxi se využívá především hospitace předem ohlášená. Výstupem je pak objektivní posouzení hodiny, případné návrhy na vylepšení. Hospitující by měl mít dlouhodobé zkušenosti a mělo by se jednat o pracovníka s plnou kvalifikací.


Co je to Hospitace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hospitace. Co znamená pojem Hospitace z kategorie Školství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hospitace? Pak se o ní podělte s jinými lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Hospitace je v kategorii Školství

Klíčová slova: slovo, co je to Hospitace?, přesný význam, pojem, odborný výraz, informace, význam pojmu, wiki, termín, slovník, terminologie, terminus technicus, co znamená, názvosloví, vysvětlení, Hospitace, Školství, význam slova


Pojem Hospitace je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hospitace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Hospitace je návštěva vyučovací hodiny či přednášky s cílem poznání stavu a úrovně výchovné a vzdělávací práce. Za účelem kontrolním ji vykonávají školní inspektoři a ředitelé škol. Za účelem studijním ji vykonávají učitelé a studující.
Slovo hospitace vychází z latinského výrazu pro návštěvu hospes. Z hlediska sociologie lze na hospitaci pohlížet jako na specifickou formu pozorování - standardizované pozorování. Jedná se o proces pozorování, které má za cíl sledovat situaci během výuky dle hospitačního záznamu. Předmětem daného pozorování je učitel, žáci a celková atmosféra a situace v dané pozorované třídě. Hospitace je zásahem do průběhu hodiny. Během hospitace může dojít k Hawthornskému efektu, tedy ke změně chování subjektů pozorování - žáků či pedagoga.

Další zdroje informací

Vyhledat termín Hospitace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hospitace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Hospitace na Google.cz

Zkusit najít frázi Hospitace ve Wikislovníku

Najít heslo Hospitace ve Wikizdrojích

Najít slovo Hospitace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hospitace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Hospitace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hospitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hospitace, odpověď na dotaz co je to Hospitace?. Víte např. kdo to je Andrej Bičan? Znáte a víte kdo je Playboy? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Hospitace v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je Školství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.