Co je to?
Odborný výraz, definice slova Gravitace. Co znamená pojem Gravitace z kategorie Fyzika?

Co je to Gravitace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Gravitace?

Silové působení mezi všemi druhy hmoty se nazývá gravitace. Nejsilněji působí na tělesa s vysokou hmotností.
Existují dvě teorie, které jsou pro gravitaci zásadní. Pro menší rychlosti a slabá pole použijeme Newtonův gravitační zákon, zatímco při práci s většími rychlostmi a silnějšími poli se využívá obecná teorie relativity formulovaná Albertem Einsteinem.


Co je to Gravitace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Gravitace. Co znamená pojem Gravitace z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Gravitace můžete samozřejmě sdílet s dalšími osobami na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Gravitace je v sekci fyzika

Klíčová slova: fyzika, význam slova, vysvětlení, heslo, definice pojmu, pojem, co je to Gravitace?, fyzika, lexikon, definice, synonymum, informace, formulace, přesný význam, názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, popis


Pojem Gravitace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gravitace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Gravitace, gravitační interakce je univerzální silové působení mezi všemi formami hmoty a právě tím se odlišuje od všech ostatních interakcí. Gravitační interakce je nejslabší ze základních interakcí, má nekonečný dosah a je vždy přitažlivá. Nejvýznamněji tedy působí na objekty o velké hmotnosti (makrosvět). Pro malé rychlosti a slabá pole se k popisu gravitační interakce používá, kvůli jeho jednoduchosti a relativní přesnosti pro malé rychlosti, Newtonův gravitační zákon. Pro silná pole a velké rychlosti (relativistické, blížící se rychlosti světla) se používá k popisu gravitace obecná teorie relativity (platí i pro slabé pole a malé rychlosti). Hledaná kvantová teorie gravitace předpokládá částici zvanou graviton jako další elementární částici.

Hledejte výraz Gravitace v dalších zdrojích

Najít termín Gravitace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Gravitace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Gravitace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Gravitace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Gravitace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gravitace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gravitace například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Gravitace? resp. jaký je význam pojmu Gravitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gravitace, odpověď na dotaz co je to Gravitace?. Víte např. kdo to je Petr Janda? Znáte a víte kdo je Wrestler? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než fyzika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.