Co je to?
Definice výrazu, termínu Gravitace. Co znamená odborný pojem Gravitace z kategorie Fyzika?

Co je to Gravitace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Gravitace?

Silové působení mezi všemi druhy hmoty se nazývá gravitace. Nejsilněji působí na tělesa s vysokou hmotností.
Existují dvě teorie, které jsou pro gravitaci zásadní. Pro menší rychlosti a slabá pole použijeme Newtonův gravitační zákon, zatímco při práci s většími rychlostmi a silnějšími poli se využívá obecná teorie relativity formulovaná Albertem Einsteinem.


Co je to Gravitace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gravitace. Co znamená odborný pojem Gravitace z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Gravitace je v sekci Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, Gravitace, odborný výraz, pojem, lexikon, slovo, terminus technicus, co je to Gravitace?, co znamená, přesný výraz, terminologie, přesný význam, wiki, popis, termín, informace, názvosloví, formulace


Pojem Gravitace je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gravitace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Gravitace, gravitační interakce je univerzální silové působení mezi všemi formami hmoty a právě tím se odlišuje od všech ostatních interakcí. Gravitační interakce je nejslabší ze základních interakcí, má nekonečný dosah a je vždy přitažlivá. Nejvýznamněji tedy působí na objekty o velké hmotnosti (makrosvět). Pro malé rychlosti a slabá pole se k popisu gravitační interakce používá, kvůli jeho jednoduchosti a relativní přesnosti pro malé rychlosti, Newtonův gravitační zákon. Pro silná pole a velké rychlosti (relativistické, blížící se rychlosti světla) se používá k popisu gravitace obecná teorie relativity (platí i pro slabé pole a malé rychlosti). Hledaná kvantová teorie gravitace předpokládá částici zvanou graviton jako další elementární částici.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Gravitace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Gravitace ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Gravitace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Gravitace na Youtube

Vyhledat termín Gravitace ve Wikizdrojích

Najít výraz Gravitace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gravitace například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Gravitace? resp. jaký je význam pojmu Gravitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gravitace, odpověď na dotaz co je to Gravitace?. Víte např. kdo to je Jaro Slávik? Znáte a víte kdo je Xantipa? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Gravitace v jiné sekci než Fyzika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.