Co je to?
Definice odborného termínu, slova Gravitace. Co znamená pojem Gravitace z kategorie Fyzika?

Co je Gravitace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Gravitace

Silové působení mezi všemi druhy hmoty se nazývá gravitace. Nejsilněji působí na tělesa s vysokou hmotností.
Existují dvě teorie, které jsou pro gravitaci zásadní. Pro menší rychlosti a slabá pole použijeme Newtonův gravitační zákon, zatímco při práci s většími rychlostmi a silnějšími poli se využívá obecná teorie relativity formulovaná Albertem Einsteinem.


Co je to Gravitace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Gravitace. Co znamená pojem Gravitace z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Gravitace patří do sekce fyzika

Klíčová slova: slovník, heslo, fyzika, co znamená, termín, terminologie, definice, Gravitace, wiki, lexikon, synonymum, vysvětlení, popis, přesný význam, odborné názvosloví, názvosloví, informace, pojem


Pojem Gravitace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Gravitace?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gravitace, gravitační interakce je univerzální silové působení mezi všemi formami hmoty a právě tím se odlišuje od všech ostatních interakcí. Gravitační interakce je nejslabší ze základních interakcí, má nekonečný dosah a je vždy přitažlivá. Nejvýznamněji tedy působí na objekty o velké hmotnosti (makrosvět). Pro malé rychlosti a slabá pole se k popisu gravitační interakce používá, kvůli jeho jednoduchosti a relativní přesnosti pro malé rychlosti, Newtonův gravitační zákon. Pro silná pole a velké rychlosti (relativistické, blížící se rychlosti světla) se používá k popisu gravitace obecná teorie relativity (platí i pro slabé pole a malé rychlosti). Hledaná kvantová teorie gravitace předpokládá částici zvanou graviton jako další elementární částici.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gravitace ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Gravitace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Gravitace na Google.cz

Zkusit najít heslo Gravitace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Gravitace ve Wikizdrojích

Najít slovo Gravitace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gravitace například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Gravitace? resp. co vlastně znamená slovo Gravitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gravitace, odpověď na dotaz co je to Gravitace?. Víte např. kdo to je Denisa Spergerová? Znáte a víte kdo je Xantipa? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než fyzika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.