Co je to?
Definice výrazu, termínu Gravitace. Co znamená odborný pojem Gravitace z kategorie Fyzika?

Co je to Gravitace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Gravitace?

Silové působení mezi všemi druhy hmoty se nazývá gravitace. Nejsilněji působí na tělesa s vysokou hmotností.
Existují dvě teorie, které jsou pro gravitaci zásadní. Pro menší rychlosti a slabá pole použijeme Newtonův gravitační zákon, zatímco při práci s většími rychlostmi a silnějšími poli se využívá obecná teorie relativity formulovaná Albertem Einsteinem.


Co je to Gravitace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gravitace. Co znamená odborný pojem Gravitace z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Gravitace s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Gravitace se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, popis, Gravitace, pojem, co to je, co znamená, Fyzika, přesný význam, termín, terminologie, synonymum, co je to Gravitace?, wiki, význam slova, definice, význam pojmu, terminus technicus


Pojem Gravitace je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gravitace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gravitace, gravitační interakce je univerzální silové působení mezi všemi formami hmoty a právě tím se odlišuje od všech ostatních interakcí. Gravitační interakce je nejslabší ze základních interakcí, má nekonečný dosah a je vždy přitažlivá. Nejvýznamněji tedy působí na objekty o velké hmotnosti (makrosvět). Pro malé rychlosti a slabá pole se k popisu gravitační interakce používá, kvůli jeho jednoduchosti a relativní přesnosti pro malé rychlosti, Newtonův gravitační zákon. Pro silná pole a velké rychlosti (relativistické, blížící se rychlosti světla) se používá k popisu gravitace obecná teorie relativity (platí i pro slabé pole a malé rychlosti). Hledaná kvantová teorie gravitace předpokládá částici zvanou graviton jako další elementární částici.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Gravitace ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Gravitace ve Wikizdrojích

Najít heslo Gravitace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Gravitace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Gravitace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gravitace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gravitace například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Gravitace? resp. co označuje slovo Gravitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gravitace, odpověď na dotaz co je to Gravitace?. Víte např. kdo to je Dwayne Johnson? Znáte a víte kdo je Xantipa? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Gravitace i v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.