Co je to?
Definice výrazu, termínu Gravitace. Co znamená odborný pojem Gravitace z kategorie Fyzika?

Co je to Gravitace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Gravitace?

Silové působení mezi všemi druhy hmoty se nazývá gravitace. Nejsilněji působí na tělesa s vysokou hmotností.
Existují dvě teorie, které jsou pro gravitaci zásadní. Pro menší rychlosti a slabá pole použijeme Newtonův gravitační zákon, zatímco při práci s většími rychlostmi a silnějšími poli se využívá obecná teorie relativity formulovaná Albertem Einsteinem.


Co je to Gravitace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gravitace. Co znamená odborný pojem Gravitace z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Gravitace s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gravitace patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, pojem, definice, význam pojmu, slovo, terminologie, Fyzika, definice pojmu, význam slova, slovník, vysvětlení, význam, synonymum, lexikon, přesný význam, co znamená, odborný výraz


Pojem Gravitace je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gravitace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Gravitace, gravitační interakce je univerzální silové působení mezi všemi formami hmoty a právě tím se odlišuje od všech ostatních interakcí. Gravitační interakce je nejslabší ze základních interakcí, má nekonečný dosah a je vždy přitažlivá. Nejvýznamněji tedy působí na objekty o velké hmotnosti (makrosvět). Pro malé rychlosti a slabá pole se k popisu gravitační interakce používá, kvůli jeho jednoduchosti a relativní přesnosti pro malé rychlosti, Newtonův gravitační zákon. Pro silná pole a velké rychlosti (relativistické, blížící se rychlosti světla) se používá k popisu gravitace obecná teorie relativity (platí i pro slabé pole a malé rychlosti). Hledaná kvantová teorie gravitace předpokládá částici zvanou graviton jako další elementární částici.

Další informační zdroje o slovu Gravitace

Zkusit najít výraz Gravitace ve Wikislovníku

Hledat heslo Gravitace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gravitace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gravitace ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Gravitace ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Gravitace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Gravitace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Gravitace? resp. jaký je význam slova Gravitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gravitace, odpověď na dotaz co je to Gravitace?. Víte např. kdo to je Bedřich Smetana? Znáte a víte kdo je Xantipa? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.