Co je to?
Definice odborného termínu, slova Happening. Co znamená pojem Happening z kategorie Kultura?

Co je to Happening? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Happening?

Happening je určitá forma setkání. Může jít o mítink, ojedinělé mimořádné shromáždění nebo použití méně obvyklé umělecké formy nebo prvku v divadle, výtvarném umění či v hudbě takovým způsobem, aby byl divák šokován, vyprovokován k něčemu nebo vtažen přímo do děje.
Někdy se jako happening označuje umělecké vyjádření, které se rozvíjí náhodně při účasti jak umělců, tak diváků.

Co je to Happening? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Happening. Co znamená pojem Happening z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Happening můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Happening je v sekci Kultura

Klíčová slova: co znamená, slovo, definice, popis, význam slova, pojem, slovník, co je to Happening?, odborné názvosloví, názvosloví, synonymum, vysvětlení, terminologie, co to je, význam, informace, lexikon, wiki


Pojem Happening je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Happening dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Happening (vysl. hepenynk) je výraz se širší škálou významů. Může označovat mítink, příležitostné mimořádné shromáždění, ale některé slovníky uvádějí jako základní nebo dokonce jediný význam používání netradičních uměleckých forem a prvků (například divadelních, výtvarných nebo hudebních) se záměrem šokovat nebo provokovat diváky a vtahovat je do akce. Databáze současného umění Artlist definuje happening jako „způsob uměleckého výrazu, který se formuje náhodným rozvíjením děje formou inscenované události za účasti umělce i diváků – účastníků happeningu“ a cituje definici Allana Kaprowa, původce termínu, který happening definoval jako „soubor událostí předváděných nebo vnímaných po určitou dobu a na více místech…“

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Happening ve Wikislovníku

Najít heslo Happening ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Happening ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Happening ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Happening ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Happening ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Happening například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Happening? resp. co označuje slovo Happening? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Happening, odpověď na dotaz co je to Happening?. Víte např. kdo to je Barytonista? Znáte a víte kdo je Skřet? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Happening i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.