Co je to?
Definice odborného termínu, slova Happening. Co znamená pojem Happening z kategorie Kultura?

Co je to Happening? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Happening

Happening je určitá forma setkání. Může jít o mítink, ojedinělé mimořádné shromáždění nebo použití méně obvyklé umělecké formy nebo prvku v divadle, výtvarném umění či v hudbě takovým způsobem, aby byl divák šokován, vyprovokován k něčemu nebo vtažen přímo do děje.
Někdy se jako happening označuje umělecké vyjádření, které se rozvíjí náhodně při účasti jak umělců, tak diváků.

Co je to Happening? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Happening. Co znamená pojem Happening z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Happening sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Happening patří do sekce Kultura

Klíčová slova: Kultura, Kultura, význam pojmu, slovo, pojem, definice, terminologie, názvosloví, Happening, slovník, wiki, význam slova, co to je, odborné názvosloví, termín, přesný význam, synonymum, popis


Pojem Happening je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Happening? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Happening (vysl. hepenynk) je výraz se širší škálou významů. Může označovat mítink, příležitostné mimořádné shromáždění, ale některé slovníky uvádějí jako základní nebo dokonce jediný význam používání netradičních uměleckých forem a prvků (například divadelních, výtvarných nebo hudebních) se záměrem šokovat nebo provokovat diváky a vtahovat je do akce. Databáze současného umění Artlist definuje happening jako „způsob uměleckého výrazu, který se formuje náhodným rozvíjením děje formou inscenované události za účasti umělce i diváků – účastníků happeningu“ a cituje definici Allana Kaprowa, původce termínu, který happening definoval jako „soubor událostí předváděných nebo vnímaných po určitou dobu a na více místech…“

Pro další informace o termínu Happening zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Happening ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Happening ve Wikimedia Commons

Najít pojem Happening ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Happening ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Happening ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Happening na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Happening například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Happening? resp. co to je Happening? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Happening, odpověď na dotaz co je to Happening?. Víte např. kdo to je Seismolog? Znáte a víte kdo je Marie Stuartovna? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.