Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Happening. Co znamená pojem Happening z kategorie Kultura?

Co je Happening? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Happening

Happening je určitá forma setkání. Může jít o mítink, ojedinělé mimořádné shromáždění nebo použití méně obvyklé umělecké formy nebo prvku v divadle, výtvarném umění či v hudbě takovým způsobem, aby byl divák šokován, vyprovokován k něčemu nebo vtažen přímo do děje.
Někdy se jako happening označuje umělecké vyjádření, které se rozvíjí náhodně při účasti jak umělců, tak diváků.

Co je to Happening? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Happening. Co znamená pojem Happening z kategorie Kultura?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s jinými lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Happening se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, kultura, co je to Happening?, informace, význam, definice pojmu, definice, slovník, přesný význam, formulace, kultura, wiki, odborný výraz, synonymum, co znamená, co to je, slovo


Pojem Happening je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Happening? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Happening (vysl. hepenynk) je výraz se širší škálou významů. Může označovat mítink, příležitostné mimořádné shromáždění, ale některé slovníky uvádějí jako základní nebo dokonce jediný význam používání netradičních uměleckých forem a prvků (například divadelních, výtvarných nebo hudebních) se záměrem šokovat nebo provokovat diváky a vtahovat je do akce. Databáze současného umění Artlist definuje happening jako „způsob uměleckého výrazu, který se formuje náhodným rozvíjením děje formou inscenované události za účasti umělce i diváků – účastníků happeningu“ a cituje definici Allana Kaprowa, původce termínu, který happening definoval jako „soubor událostí předváděných nebo vnímaných po určitou dobu a na více místech…“

Více informací o slovu Happening doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Happening ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Happening ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Happening ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Happening ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Happening ve Wikizdrojích

Najít slovo Happening ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Happening například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Happening? resp. co přesně znamená slovo Happening? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Happening, odpověď na dotaz co je to Happening?. Víte např. kdo to je Satanista? Znáte a víte kdo je Linda Kozlowski? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie kultura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.